Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Attack on Titan

Manganın sonu hakkında

• Kullanılan toplam oy
    112
Falco'yu sevmeyen de ne bileyim. Jean'ın sonunda en başından beri Eren'i kıskandığını fark etmesi güzel. Serideki tek olayı sürekli Eren'e muhalefet olmaktı şu ana kadar. Yavaştan aklı başına gelmeye başlamış.
Şimdi Eren de baya laf atıyordu. :D Jean karakteri iyidir ya. En iyi karakter gelişimlerinden birisini yaşadı. Armin ile birlikte o grubu bir arada tutan kişi şu an.

Şimdi Eren de baya laf atıyordu. :D Jean karakteri iyidir ya. En iyi karakter gelişimlerinden birisini yaşadı. Armin ile birlikte o grubu bir arada tutan kişi şu an.
Jean'ın gelişimi de iyiydi. Artık bu tarafını fark ettiği için daha da gelişecektir. Ayrıca Armin dışında kimsenin Eren'in Zeke ve Yelena'yı kullandığını fark etmemesi çok içime oturdu. Hayır yani bu çocuk sürekli bu dünyada doğdukları için şanslı olduklarını dile getiren biri. Ötenazi planına uyması karakterine ters bir şey.

Eren'in yalan söylerken kulaklarının kızarması gibi bir durumu vardı küçükken. Pixis de zamanında "Yalanın içine biraz doğru serpersen yalan olmaktan çıkar." gibi bir söz söylemişti. Gerek Zeke ile Liberio'da konuştuğunda olsun gerek Mikasa ve Armin ile yaptığı konuşma olsun, yalanın içerisine doğruları katarak kendini inandırmayı başardı.

Gabi'yi sevmek ile sevmemek arası gidip geldim hep. Geçen sayı hâlâ "Şeytan" tabirini kullanınca sevmemeye karar vermiştim. Bu bölüm onun da aklı başına geldi.

Ve Zeke'in "Gerisini abine bırak" dedikten sonra gerçekten herkesi oyun dışı etmesi güzeldi. Magath Zeke'in asıl vücudunun bir kısmını vurmayı başardı ama Zeke, zamanında Eren'in Bertholdt'a yaptığı taktiği kullanacakmış gibi geliyor.

Falco'yu sevmeyen de ne bileyim. Jean'ın sonunda en başından beri Eren'i kıskandığını fark etmesi güzel. Serideki tek olayı sürekli Eren'e muhalefet olmaktı şu ana kadar. Yavaştan aklı başına gelmeye başlamış.
Jean en baştan beri söylüyordu kıskandığını. Mikasa'ya aşıktı bu adam daha ne olsun.
Ama Jean'ın Eren'le tartışmasının teksebebi kıskançlık değildi. Eren'in sürekli gaz halinde dolaşmasıydı.
Mesela şöyle bir sahne geçmişti aralarında zamanında.

"Titanlardan ben de memnun değilim. Ama ortalama bir titanı öldürmek için 40 kadar asker kaybediliyor. Ve benim bildiğim kadarıyla insan nüfusu, titan nüfusunun da 40 katı değil."
Bu lafın üzerine Eren hiçbir şey diyememişti mesela. Çünkü adam haklı. Tamam, iyi hoş, titanları keselim, duvarların dışına çıkalım.
Da nasıl yani?

Jean'ı çok severim. Bu bölüm karizma paçalarından akıyordu.:respect:

Da benim kafa çok karıştı.
Pixis'i kim dövdü?
Mikasa'ya "Seninle tekrar savaşacak olacağım için mutluyum" kim dedi?
Armin'e (Armin'di dimi o?) kim ağladı? Aradaki boy farkına anlam veremedim.

Gabi ve Falco o ailenin konuşmasını dinlerken grupta olmayan birinin (Sasha'nın anası) konuşmasını nasıl duydu?
O adamı kafadan kim vurdu?:hoo:

Da benim kafa çok karıştı.
Pixis'i kim dövdü?
Mikasa'ya "Seninle tekrar savaşacak olacağım için mutluyum" kim dedi?
Armin'e (Armin'di dimi o?) kim ağladı? Aradaki boy farkına anlam veremedim.

Gabi ve Falco o ailenin konuşmasını dinlerken grupta olmayan birinin (Sasha'nın anası) konuşmasını nasıl duydu?
O adamı kafadan kim vurdu?:hoo:
Pixis'i dövmediler. Shadis'i dövdüler, onu da birkaç chapter önce Yeageristler'e karşı koyunca yemişti.
Mikasa'ya onu diyen kız serinin başında Mikasa insanlar duvardan geçebilsin diye önlerinde dev öldürdüğü kız(şu garip koşan dev). Birkaç chapter önce gözüktüğünde bundan bahsetmişti. Mikasa'yı o durumda görünce Keşif Timi'ne katıldı.
Armin'e Yelena ağladı, Zeke ve Eren'e yardım etsin diye. Timsah göz yaşı muhtemelen.
Konuşmayı yaparlarken Gabi, Falco ve Colt bir evin içinde gizleniyordu. Sasha'nın ailesi evin dışından geçiyordu.
Vurulan eleman dediğin son 2-3 sayfada vurulan eleman ise onu bir Marley askeri vurdu muhtelemen.

Erwin öldü sonra bozdu. Marley de başta 1 2 bölüm güzeldi ama yok tutmuyor.
Şuan benim daha hoşuma gidiyor nedense. Diğer mangalarda masal anlatıyorlarmış gibi One Piecede bile böyle kahraman gelir herkesi kurtarır.(Tabiki böyle hikayeleride seviyorum)
Ama Attack on Titanda böyle değil her şey olabiliyor sanki gerçek bir olayı okuyormuşsun gibi geliyor.
Diğer karakterlerin ne hissettiklerini çok iyi yansıtıyor her şey erene odaklanmış değil.

Kimse fark etti mi bilmiyorum ama zaman atlamasından sonra hiç Eren'in perspektifinden görmedik hikayeyi. Bir protagonist olarak diğerler serilerin protagonistlerinden bir adım daha öne taşıyor şu an.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık