Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Attack on Titan

Manganın sonu hakkında

• Kullanılan toplam oy
    112
Açıklamalar için teşekkürler. Ama Eren'in Warhammer titanın silahını nedem kullanmadığı hala bir muamma sanırım. Onunla ilgili bir şey söylememişsiniz. Vakti gelince öğreniriz sanırım.
He bir de foundation titanın bir şekli yok diye biliyorum ben. Onu taşıyan kişinin titan formu neyse öyle görünüyor. Tıpkı Attack titan gibi.
Ama mesela, Colossal Titan, Waehammer titan, Cartman titan (doğru hatırlıyorum umarım), Beast titan kendi formu olan titanlar.

Paradis halkı oldukça güçsüz bir halk ve karşılarındaki ordu/ordular çok güçlü.

Levi bu yüzden hala gerekli. En azından algı yeteneğiyle, kararlılığıyla, durumu okumadaki başarısıyla hala duygusal olarak gelişmemiş çocuklara gereken bir rol model. Ölmesi moralman bütün karakterleri çökertir.
Olay sadece savaş gücü değil yani.
Ordu ikiye bölünmüş durumda zaten ve ordunun baskın tarafı Eren'in peşinden gidiyor. Duygusal olarak sallantılı bir kişiliği olay, manipüle edilmekte olan biri.

Zeke çocuk yaşta koca orduyu kandırmış, tabiri caizse hayatını o orduyu parmağında oynatmakla geçirmiş biri. Çocukken almayı hedeflediği titan için çalışmalara başlamış biri. Dahası anne-babasının işkencede konuşacaklarını tahmin ettiğinden onlara gerçekleri söylemiyor bile.
Böyle birini, Eren gibi yarımakıllı birinin kandırabileceğini düşünmüyorum. Dener belki ama sonunda ne olduğunu gördük bu bölümde.
Hala birilerinin onu kurtarmasına muhtaç.
Onu kurtarmaya gelen insan ise zamanında Eren'in bağlı olduğu ordunun neredeyse bütün savaş gücünü silip süpürmüş bir adam.
O silah mevzusuna pek bir açıklama yapamam şu an için ama kullanmak istememiş olması veya beceremeyeceğini düşünmesi olası çünkü Eren yakın menzilde daha güçlü. Onun dışında Founding Titan'ın da kendine has bir formu var. Founding Titan'a dönüşen kişiler yanlış hatırlamıyorsam 13m oluyordu fakat Attack Titan'ın bütün kullanıcıları 15m.

Zeke konusuna gelince,Zeke bu seride en sevdiğim karakter. Fakat kendisi Eren konusunda aşırı duygusal tepkiler veriyor,ikisinin daha önce buluştukları anı gösteren sayfalara bakarsan Eren Zeke'e yardım edeceğini söylediği zaman Zeke çocuklar gibi şen. Zeke gibi aşırı zeki birisini de ancak duygusal bir şekilde manipüle edebilirsin zaten.

Onun dışında Paradis askerleri oldukça güçlü sayılır aslında fakat en iyi askerlerinin şu an hapiste olması bir dezavantaj. Marley'in Anti-Titan silahları gibi Paradis'in de Yıldırım Mızrakları var,ki neler yapabildiğini Marley Arc'ında gördük.

O silah mevzusuna pek bir açıklama yapamam şu an için ama kullanmak istememiş olması veya beceremeyeceğini düşünmesi olası çünkü Eren yakın menzilde daha güçlü. Onun dışında Founding Titan'ın da kendine has bir formu var. Founding Titan'a dönüşen kişiler yanlış hatırlamıyorsam 13m oluyordu fakat Attack Titan'ın bütün kullanıcıları 15m.
Hm. O kısmı hatırlayamamışım.

Zeke konusuna gelince,Zeke bu seride en sevdiğim karakter. Fakat kendisi Eren konusunda aşırı duygusal tepkiler veriyor,ikisinin daha önce buluştukları anı gösteren sayfalara bakarsan Eren Zeke'e yardım edeceğini söylediği zaman Zeke çocuklar gibi şen. Zeke gibi aşırı zeki birisini de ancak duygusal bir şekilde manipüle edebilirsin zaten.
Doğrudur. Ama bu dediğinin olması için Zeke'in muhatabının zeki biri olması lazım. Ve Eren gerçekten birkaç adım sonrasını görmekten aciz biri. Üstelik duygusal olarak çok dengesiz bir ruhu var.

Onun dışında Paradis askerleri oldukça güçlü sayılır aslında fakat en iyi askerlerinin şu an hapiste olması bir dezavantaj. Marley'in Anti-Titan silahları gibi Paradis'in de Yıldırım Mızrakları var,ki neler yapabildiğini Marley Arc'ında gördük.
Yıldırım Mızrakları güçlü bir silah evet. Ama tanklarla falan savaşırken çok faydalı değiller. Orduların teknik donanımı Paradis'tekilerden daha gelişmiş ve güçlü.
Asker sayısı zaten çok daha fazla.
Ellerindeki tek güçlü silah Eren ve Armin. Ama onlar da yenilmez değiller. Güçlü ve hazırlıklı bir ordu ile indirebilirler.
En iyi askerlerinin ve Armin'in esir olmasının dışında bir de şarabı içmiş tehlikede olan ciddi bir grup da var.
Yani Paradis ordusu bir bütünken bile anakaradakilerle anca sürpriz saldırılarla savaşabiliyorken şimdi bölünmüş ve oldukça zayıflamış durumda.

Şu küçük bir kız var ya ona ayar oluyorum ya. Bir de şu Reiner'ı falan gebertsin artık Eren reis de kendimize gelelim.

Editör 118. sayının çiziminin bittiğini yazmış dün Twitter'dan. Sayının Japonya'daki çıkış tarihinin de 8 Haziran olduğunu hatırlatalım buradan.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık