Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Attack on Titan

Manganın sonu hakkında

• Kullanılan toplam oy
    112
Bırak ona da ben karar vereyim kardeşim benim. Anlayıp anlatmak isteyen varsa anlatsın da. Sıkılacak olsam söylemem zaten.
Tamam abi kızma. :(

Titanlar çok eskiden Ymir'in titan gücünü elde etmesiyle oluşuyor.Ymir'in halkının kralı (eldialılar) Ymir'in gücünü savaşlarda kullanıyor.Ymir'i karısı yapıyor ve çocukları falan oluyor.Ymir öldüğü zaman gücünü kaybetmemek için kral Ymir'in bedenini çocuklarına yediriyor.Öyle öyle geliyor işte.

Gelecekte eldia kralı savaşmama yemini edip halkını bir adaya götürüyor.(Geride kalanlar var ama.)Titanların sertleşme gücünü kullanıp duvar örüyor.Elle yapılmadı yani

Serinin olayı yabancılara karşıydı.Şimdiki sayılarda erene karşı

Bu önceki anlattıklarımı okuyalı çok oluyor.Yanlış biliyor olabilir yanlışsa kb.

• Like
Tepkiler: KFC
Tamam abi kızma. :(

Titanlar çok eskiden Ymir'in titan gücünü elde etmesiyle oluşuyor.Ymir'in halkının kralı (eldialılar) Ymir'in gücünü savaşlarda kullanıyor.Ymir'i karısı yapıyor ve çocukları falan oluyor.Ymir öldüğü zaman gücünü kaybetmemek için kral Ymir'in bedenini çocuklarına yediriyor.Öyle öyle geliyor işte.

Gelecekte eldia kralı savaşmama yemini edip halkını bir adaya götürüyor.(Geride kalanlar var ama.)Titanların sertleşme gücünü kullanıp duvar örüyor.Elle yapılmadı yani

Serinin olayı yabancılara karşıydı.Şimdiki sayılarda erene karşı

Bu önceki anlattıklarımı okuyalı çok oluyor.Yanlış biliyor olabilir yanlışsa kb.
Kızmadım ki :D Anlatan çıkmazsa artık oturup baştan sona (güncele ki günceli varsa) izleyeceğim, okuyacağım ve hikayesini yazıp paylaşacağım bari başkaları faydalansın. Anlatan çıksa bile hoşuma giderse seri bunu yaparım belki ama devam etmeli miyim zaman kaybı olur mu onu düşünüyorum. Gerçi Türkçe olarak One Piece hakkında bile doğru düzgün veri yok (forum harici smoker'ın ve tüm emeği geçenlerin eline emeğine sağlık) olanlarda dandik veya çeviri ağırlıklı. Özellikle youtube'daki one piece içerikleri çer çöp ya amvler bile eskiden bir amv yaparlardı bilmeyen OP'ye başlar bilenler sıkıldıkça izlerdi.

Kızmadım ki :D Anlatan çıkmazsa artık oturup baştan sona (güncele ki günceli varsa) izleyeceğim, okuyacağım ve hikayesini yazıp paylaşacağım bari başkaları faydalansın. Gerçi türkçe olarak One Piece hakkında bile doğru düzgün veri yok forum harici olanlarda dandik veya çeviri. Özellikle youtube'daki one piece içerikleri çer çöp ya amvler bile eskiden bir amv yaparlardı bilmeyen OP'ye başlar bilenler sıkıldıkça izlerdi.
Biliyorsundur büyük ihtimalle ama yinede söyleyeyim anime güncel değil.

Şu seriyi goril titanı görene kadar takip etmiştim. Birisi bana bu serinin bilinmeyenlerini anlatabilir mi acaba? Titanlar niye var? Duvarlar titanlardan oluşmuş ama neden? Olayı ne bu serinin? Cidden cehennem gibi bir seri konu güzel gibi ama bana işlenişi dandik biraz geliyor. Böylece belki tekrar başlarım.
Günümüzden 2000 yıl önce(hatırlarsan ilk bölümün adı ile benzerlik taşıyor)Eldia'lı Ymir birilerinden kaçarken devasa bir ağacın içine giriyor ve titan güçlerini elde ediyor. Bu güçle Eldia Kral'ı ülkeleri fethetmeye başlıyor. Ölünce bedeni 3 kızına ki bunların adları duvarlara veriliyor, onlar tarafından yeniyor. Böylece güçler onlara geçiyor ve nesilden nesile günümüze kadar ilerliyor. Günümüzden her Eldia'lı yani ada halkı ve Marley'in esaretinde karşı kıtada yaşayan Eldia'lar omurilik sıvısı verildiği takdirde bilinçsiz devlere dönüşüyor. Fakat goril dev gibi 9 dev ancak bu güce sahip birini yersen yetenekleri sana geçiyor. Mesela Eren'in titanının adı Saldırı Dev'i, bir dev Eren'i yerse Saldırı Dev'inin gücü o kişiye geçer ve bilinç kazanır yani kendi kişiliğini koruyabilir. Bu yüzden adadaki kraliyet ailesinin başına geçecek kişi önceki kralı yeyip Hükümdar Titan'ının yetenekleri alır. Hükümdar Titan duvarlardaki Titanları kontrol edebilir ve Ymir ile konuşup istediklerini yaptırabilir, ne gibi istekler dersen tüm Eldia'ların hafızasını silmek, kısır bırakmak, deve dönüştürmek... sınır yok fakat sadece Eldia'lı olanlara bunları yapabilir.
Dünya'nın durumu hakkında da biraz bilgi vereyim. Adanın dışında kalan ülkeler epey gelişmiş ve birbirleriyle sürekli savaş halinde. Bunlar arasındaki en güçlü Marley zira devleri kullanıyorlar. Marley'in emri altındaki Eldia halkının birçoğu Marley'in esaretini kabullenmiş hatta onların gözüne girebilmek için küçücük çocuklar savaşlarda ön planda görev yapmak istiyor. Gel gelelim Marley'in bu dominesi zayıflıyor zira teknoloji geliştiği için savaşlarda kullandıkları Goril, Zırhlı, Dev, Çene, Çekiç Titan etkisiz kalmaya doğru gidiyor.
Marley de Hükümdar Titan'ın gücünü almak için malum ajanları gönderiyor.

Hikayeye girmeyeceğim zira epey uzun sürer. :D

Günümüzden 2000 yıl önce(hatırlarsan ilk bölümün adı ile benzerlik taşıyor)Eldia'lı Ymir birilerinden kaçarken devasa bir ağacın içine giriyor ve titan güçlerini elde ediyor. Bu güçle Eldia Kral'ı ülkeleri fethetmeye başlıyor. Ölünce bedeni 3 kızına ki bunların adları duvarlara veriliyor, onlar tarafından yeniyor. Böylece güçler onlara geçiyor ve nesilden nesile günümüze kadar ilerliyor. Günümüzden her Eldia'lı yani ada halkı ve Marley'in esaretinde karşı kıtada yaşayan Eldia'lar omurilik sıvısı verildiği takdirde bilinçsiz devlere dönüşüyor. Fakat goril dev gibi 9 dev ancak bu güce sahip birini yersen yetenekleri sana geçiyor. Mesela Eren'in titanının adı Saldırı Dev'i, bir dev Eren'i yerse Saldırı Dev'inin gücü o kişiye geçer ve bilinç kazanır yani kendi kişiliğini koruyabilir. Bu yüzden adadaki kraliyet ailesinin başına geçecek kişi önceki kralı yeyip Hükümdar Titan'ının yetenekleri alır. Hükümdar Titan duvarlardaki Titanları kontrol edebilir ve Ymir ile konuşup istediklerini yaptırabilir, ne gibi istekler dersen tüm Eldia'ların hafızasını silmek, kısır bırakmak, deve dönüştürmek... sınır yok fakat sadece Eldia'lı olanlara bunları yapabilir.
Dünya'nın durumu hakkında da biraz bilgi vereyim. Adanın dışında kalan ülkeler epey gelişmiş ve birbirleriyle sürekli savaş halinde. Bunlar arasındaki en güçlü Marley zira devleri kullanıyorlar. Marley'in emri altındaki Eldia halkının birçoğu Marley'in esaretini kabullenmiş hatta onların gözüne girebilmek için küçücük çocuklar savaşlarda ön planda görev yapmak istiyor. Gel gelelim Marley'in bu dominesi zayıflıyor zira teknoloji geliştiği için savaşlarda kullandıkları Goril, Zırhlı, Dev, Çene, Çekiç Titan etkisiz kalmaya doğru gidiyor.
Marley de Hükümdar Titan'ın gücünü almak için malum ajanları gönderiyor.

Hikayeye girmeyeceğim zira epey uzun sürer. :D
Yok yahu gerek yok. Yeterince merak ettim başlayacağım :D. Anlattığın için teşekkür ederim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık