Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Attack on Titan

Anladığım kadarıyla olayı şöyle : Ymir Fritz şeytanla anlaşma yapıp dev gücünü elde ediyor. Ölünce gücü 9 deve bölünüyor ve bağlantılı oluyorlar bir şekilde. Bunlar Eldian'ı kuruyorlar.Marley'i yenip dünyayı yönetmeye başlıyorlar. Marley'ler ise bu 9 dev gücünün 7 sini kendi saflarına katıp Eldian'ı yeniyor. Bu da büyük dev savaşı diye anılıyor.Marley kazanıyor ve kalan Eldian'ın üst kesimleri hikayedeki adaya kaçıyorlar ve orada yaşamaya devam ediyorlar. Marley ise üstüne gitmiyor ama Eldian kralı ve en güçlü dev sanırsam savaşmamayı seçiyor. Devlere duvarlar yaptırıp içinde yaşıyor ve kimsenin ona karışmamasını istiyor. Aynı zamanda oradaki halkının da hafızasını siliyor.Eldian ve Marley arasındaki ilişki böyle benim bildiğim kadarıyla.
Şöyle düşün, Marley=Nazi Almanyası, Eldialılar=Yahudiler.

Zamanında bunun yüzünden "SnK Nazi propagandası hüüüüüüğğğğ" diye 3 IQ yorumlar yapıldı hatta.

Daha detaylı bilgiyi şöyle vereyim, Eldialılar deve dönüşme yeteneğine sahip özel bir ırk, uzun yıllar kendi İmparatorlukları vardı. Kaynaktan kaynağa iyi mi yoksa kötü mü değişiyor. Fakat daha sonrasında "bir şekilde" Eldia İmp. yıkılıyor ve başa Marleylilerin kurduğu Marley Devleti geçiyor. Eldialılara da atalarının günahlarını yükleyip 2. sınıf insan muamelesi gösteriyorlar.
Sağolun arkadaşlar. :respect: Hikaye çok sağlam gidiyor bakalım neler olacak. :)

Bu Marley propagandasına göre olan anlatım sanırım :)
Marley propagandasına göre anlatım ama benim takip ettiğim kısıma kadar olan hikayede sadece bu anlatım vardı. Mangasını okumuyorum.Çok da büyük farklılıklar olduğunu sanmıyorum çünkü son bölümde baykuş o kısım için fark etmez ne olduğu falan diyordu.

Anladığım kadarıyla olayı şöyle : Ymir Fritz şeytanla anlaşma yapıp dev gücünü elde ediyor. Ölünce gücü 9 deve bölünüyor ve bağlantılı oluyorlar bir şekilde. Bunlar Eldian'ı kuruyorlar.Marley'i yenip dünyayı yönetmeye başlıyorlar. Marley'ler ise bu 9 dev gücünün 7 sini kendi saflarına katıp Eldian'ı yeniyor. Bu da büyük dev savaşı diye anılıyor.Marley kazanıyor ve kalan Eldian'ın üst kesimleri hikayedeki adaya kaçıyorlar ve orada yaşamaya devam ediyorlar. Marley ise üstüne gitmiyor ama Eldian kralı ve en güçlü dev sanırsam savaşmamayı seçiyor. Devlere duvarlar yaptırıp içinde yaşıyor ve kimsenin ona karışmamasını istiyor. Aynı zamanda oradaki halkının da hafızasını siliyor.Eldian ve Marley arasındaki ilişki böyle benim bildiğim kadarıyla. Ha bir de Marleyler 1800 yıl kadar Eldianların yönetiminde kaldıkları sürede soykırım gördüklerini iddia ediyorlar. Eldian'lar baskın ırk gibi yaşamış güya.
Ek bir bilgi vereyim. Ymir Fritz'den sonra 3 kızı Ymir Fritz'in yiyerek yeni kullanıcılar oluyor. Aralarında 3-3-3 mü bölüştüler yoksa diğer 6 güç başkasına mı geçti belli değil hâlâ. Ve bir ek bilgi daha, Ymir Fritz'in kızlarının isimleri aynı zamanda Paradis'teki duvarların da isimleri, Maria, Rose, Shina.

Ek bir bilgi vereyim. Ymir Fritz'den sonra 3 kızı Ymir Fritz'in yiyerek yeni kullanıcılar oluyor. Aralarında 3-3-3 mü bölüştüler yoksa diğer 6 güç başkasına mı geçti belli değil hâlâ. Ve bir ek bilgi daha, Ymir Fritz'in kızlarının isimleri aynı zamanda Paradis'teki duvarların da isimleri, Maria, Rose, Shina.
Detaylara girince işin içinden çıkılmıyor. Mesela normal devlerin nasıl oluşturulduğu çok ilgimi çekmişti benim.

Detaylara girince işin içinden çıkılmıyor. Mesela normal devlerin nasıl oluşturulduğu çok ilgimi çekmişti benim.
Bir de şöyle bir sıkıntı var şu an. Kraliyet Ailesi dediğimiz kişiler direkt Ymir Fritz'in soyundan gelen kişiler fakat Eldialıların hepsi Ymir'in soyundan görülmesine rağmen hepsi Kraliyet Kanı taşımıyor. Esas normal Eldialılar nasıl oluştu sorusu var şu an.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık