Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Attack on Titan

Son iki bölümde hayvan gibi bilgi akışı var beynim acıyacak artık.

Eren'in fark ettiği o şeyi tam aynı anda fark ettim tüyleri diken diken etti :D Sadece aptalca bir dram için bağlamamış demek ki o olayı. Ama Eren direkt titan olarak düşündü, ben titana dönüşmekten bağımsız düşünmüştüm. Olmaz herhalde öyle ama bilemedim.

Hayrına biri Marley ve Eldia arasındaki olayı anlatabilir mi? Birde neci bunlar? :( Anlamadım tam olarak...
Şöyle düşün, Marley=Nazi Almanyası, Eldialılar=Yahudiler.

Zamanında bunun yüzünden "SnK Nazi propagandası hüüüüüüğğğğ" diye 3 IQ yorumlar yapıldı hatta.

Daha detaylı bilgiyi şöyle vereyim, Eldialılar deve dönüşme yeteneğine sahip özel bir ırk, uzun yıllar kendi İmparatorlukları vardı. Kaynaktan kaynağa iyi mi yoksa kötü mü değişiyor. Fakat daha sonrasında "bir şekilde" Eldia İmp. yıkılıyor ve başa Marleylilerin kurduğu Marley Devleti geçiyor. Eldialılara da atalarının günahlarını yükleyip 2. sınıf insan muamelesi gösteriyorlar.

Hayrına biri Marley ve Eldia arasındaki olayı anlatabilir mi? Birde neci bunlar? :( Anlamadım tam olarak...
Anladığım kadarıyla olayı şöyle : Ymir Fritz şeytanla anlaşma yapıp dev gücünü elde ediyor. Ölünce gücü 9 deve bölünüyor ve bağlantılı oluyorlar bir şekilde. Bunlar Eldian'ı kuruyorlar.Marley'i yenip dünyayı yönetmeye başlıyorlar. Marley'ler ise bu 9 dev gücünün 7 sini kendi saflarına katıp Eldian'ı yeniyor. Bu da büyük dev savaşı diye anılıyor.Marley kazanıyor ve kalan Eldian'ın üst kesimleri hikayedeki adaya kaçıyorlar ve orada yaşamaya devam ediyorlar. Marley ise üstüne gitmiyor ama Eldian kralı ve en güçlü dev sanırsam savaşmamayı seçiyor. Devlere duvarlar yaptırıp içinde yaşıyor ve kimsenin ona karışmamasını istiyor. Aynı zamanda oradaki halkının da hafızasını siliyor.Eldian ve Marley arasındaki ilişki böyle benim bildiğim kadarıyla. Ha bir de Marleyler 1800 yıl kadar Eldianların yönetiminde kaldıkları sürede soykırım gördüklerini iddia ediyorlar. Eldian'lar baskın ırk gibi yaşamış güya.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık