Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Attack on Titan

7 ve 8. bölümleri şimdi izledim.

Yedinci bölüm sakin bir geçiş bölümüydü. Üzerine çok fazla şey yazmaya gerek yok. Temposu Snk'nin alışılageldik temposuna kıyasla çok daha yavaştı; fakat Armin'in tepkisinin, Eren'in evine giden sokaklardan geçerken ki tepkisinin falan işlenmesi gerekiyordu. Bölüm sonunda da olsa flashback başladı zaten. Hiç yoktan iyiydi bence. Bölümdeki en sevdiğim kısım Levi'nin kapıyı tekmeleyerek açmasıydı. Gerzek Eren'e kalsa kapıyı tekmelemek saatlerce aklına gelmezdi.

Sekizinci bölüm bombaydı yav. Sonunda gerçekler açığa çıkmaya başladı. Çoğu şey kafama yattı; fakat hiçbir şey anlamadığım yerler de oldu. Bir anda çok çok fazla bilgi yüklemesi yaptılar. Artık yarın başlığın gediklilerinden @Bilture19 ve @Notanymore üstatlara sorarım. Bölümün en ilginç kısmı Dina'nın kimliğinin açığa çıktığı sahneydi bence. Çok ilginç ya. Baykuş falan hikaye bunun yanında. Bir de özel bir dev de değildi yanlış hatırlamıyorsam. Ona rağmen Eren'in annesini bulup yemesi daha da ilginçleştiriyor olayı. Çok ironik valla. :D

Yedinci bölüm sakin bir geçiş bölümüydü. Üzerine çok fazla şey yazmaya gerek yok. Temposu Snk'nin alışılageldik temposuna kıyasla çok daha yavaştı; fakat Armin'in tepkisinin, Eren'in evine giden sokaklardan geçerken ki tepkisinin falan işlenmesi gerekiyordu. Bölüm sonunda da olsa flashback başladı zaten. Hiç yoktan iyiydi bence. Bölümdeki en sevdiğim kısım Levi'nin kapıyı tekmeleyerek açmasıydı. Gerzek Eren'e kalsa kapıyı tekmelemek saatlerce aklına gelmezdi.

Sekizinci bölüm bombaydı yav. Sonunda gerçekler açığa çıkmaya başladı. Çoğu şey kafama yattı; fakat hiçbir şey anlamadığım yerler de oldu. Bir anda çok çok fazla bilgi yüklemesi yaptılar. Artık yarın başlığın gediklilerinden @Bilture19 ve @Notanymore üstatlara sorarım. Bölümün en ilginç kısmı Dina'nın kimliğinin açığa çıktığı sahneydi bence. Çok ilginç ya. Baykuş falan hikaye bunun yanında. Bir de özel bir dev de değildi yanlış hatırlamıyorsam. Ona rağmen Eren'in annesini bulup yemesi daha da ilginçleştiriyor olayı. Çok ironik valla. :D
Hangi canlı formunda olursam olayım seni bulacağım gibi bir şey diyordu ya en son, haliyle ona en yakın kişiyi bulmuş, kokusu da sinmiştir hem. Ama sorun şu ki onu bulup yedi :( Ve kendi sonunu getiren de yine o yediği kadının(aynı zamanda kocasının da tabi) oğlu oldu. Benim bunları bu kadar birbirine bağlaması pek hoşuma gitmedi ilk, ya da sadece bu durum biraz üzdü. Yine de mantıksız veya uçuk bir senaryo değil.

Bütün yayın organları başladı yayınlamaya, Kıskanç eski eş yine can aldı.

Biraz şaşırtıcı gelebilir, ama Levi'yi sevme nedenim ne karakter derinliği, ne iyi işlenmiş psikolojisi, ne başarılı gelişimi veya tutarlılığı veya ilginç yanlarıyla ilgi çekici olması.
Levi'yi çok basit bir sebepten seviyorum; iddia ettiğinin hakkını sonuna kadar veren bir karakter. İddia ettiği de güçlü, karizmatik ve badass olması. Bu yönleriyle her açıdan tastamam tatmin sağlıyor ve her sahnesi doyum veriyor.

Titanların tepesine beklenmedik ecel gibi inmesi, adını duyan herkese korku salması, beklenmedik anlarda inanılmaz girişler yapıp en azılı ve yenilmez görünen düşmanlara bile dehşet saçmasını okumak/izlemek çok ama çok keyifli. Özellikle o saldığı korku ve ortaya çıkışlarında rakiplerinin düştüğü durumlar.
John Wick gibi adam. Karabasanları avlamaya gönderilen tetikçi. Tüm insanlığa haklı bir korku salan kudretli yaratıkların bile adını duyunca korktukları birini düşünsene. Çok keyif verici ve tatmin edici değil mi.

Bu arada ismini Livay diye okuyan herkese kıl oluyorum. :D Levi diye okunmalı. Fonetik açıdan daha estetik ve orijinal İbrani isim de öyle okunur.
Arkası en dolu fanservice karakter olabilir :) Benim en sevdiğim yanı çaktırmadan aşırı aydın bir birey olması :D Müthiş güçlü ve karizma olması gibi şeyler gölgeliyor bunu. Daha doğrusu bu tip şeyler daha çok dikkat çekiyor.
İşte Levi'ı anlayan iki güzel insan. :utangac::byee:

Buyur sor kardeş. Bütün dikkatim sende. o_O

Mangaya mı geçtin? :hoo: Neden?

Hah işte john wick örneği cuk gibi oturmuş:D
John da duygularını belli etmez içinde tutar ama içten içe bir kin ve öfke biriktirir ve o an gelince kimse onu durduramaz aynı levi gibi.

Levi yaparım dedi mi yapar. Döverim dedi mi döver zerre boş yapmaz ve kimseye de boş yapmasına fırsat tanımaz. Ha bu özellikleri başka karaktere versek yine aynı şekilde sever miydik ? Pek sanmıyorum levi’nin o duygularını bastırması ve takındığı tavırlar, kişisel zekası, sesi,bakışları... bunlar karakteri kusursuz yapıyor.

Bana bir keanu reeves hayranı olarak john wick örneği vermen ayrı bir hoşuma gitti be çerlo:D:utaniyorum:

Benzer şeyler:
sesi, bakışları, gözleri, saç tıraşı, boyu, uçarken bıraktığı duman izleri... Anlayamazsınız :oleyo2:

Keanu da Levi gibi zaten, istisnasız herkes sever ikisini de.

Ben daha 3. sezonun ilk kısmındayım güncele gelmedim ama hadi oradan dediğim bir yer oldu.Madem yere dökülen sıvıyı yalayarak hemen deve dönüşüyordun ne diye şırıngayı kızın eline verip korkuyormusun muhabbeti yapıyorsun yalamak yetiyormuş nasıl olsa :D Mangada sahne aynen böyle mi ?

Ben daha 3. sezonun ilk kısmındayım güncele gelmedim ama hadi oradan dediğim bir yer oldu.Madem yere dökülen sıvıyı yalayarak hemen deve dönüşüyordun ne diye şırıngayı kızın eline verip korkuyormusun muhabbeti yapıyorsun yalamak yetiyormuş nasıl olsa :D Mangada sahne aynen böyle mi ?
Evet.
Ama serumu kan yoluyla değil, ağız yoluyla aldığından bozuk bir form oluşturuyor işte.
Animede güncel değilsen burası mayın tarlası.
Güncel ol, öyle gel. Çok yanarsın.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık