Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] "At Fava Bekle" Teorileri

Selam Kf ahalisi. Şimdiden atın fava. :)

Wano'da Kaido'nun korkusunun asıl nedeni bana kalırsa Bm'nin Wano'yu keşfi ki hem silah yuvası hem şeytan meyvesi hem son savaş işlerinin başkenti. Linlin ve Kaido olacağına şüphem yok; bunun birkaç nedeni var. Olası +1500 düşüncelerimi yazayım madem.

- Devrimciler ve Hükümetin işi Kuma'yı aldım bitti olmayacak. Yakın bir tarihte büyük bir savaşa tutuşacaklar. Geri çekilip dalmalı bir savaş bekliyorum.
- Bu savaşın resmi başlangıcı Lindberg'in yeni icadıyla olacak.

- Wano arc yonkoların savaşına tanıklık edecek. Söz gelimi gün Wano'yu özgürleştiren Luffy olacak ama en büyük destek Teach'ten gelecek.
- Linlin vs Kaido'da Linlin de Kaido da övülecek diye düşünüyorum. Yara almayanlar çok şiddetli bir dövüşe tutuşacak bu dövüşte b.hakinin çok enerji gerektiren ama çok güçlü saldırılarını görecez bana kalırsa ki Teach için yem olacaklar. Zarar görmeyen Linlin ve öldürülemeyen Kaido'nun ölmesi sadece Teach'in black hole tekniği ile mümkün bana kalırsa. Katakuri bu yüzden geride kaldı. İleride Luffy'e destek verecek bir yonko oluşumuna başkanlık edecek Katakuri. ( Yenilmeden önceki Marco )

Geriye kalan 3 yonko; Teach, Shanks ve Luffy olacak.
Wano'dan sonra Teach'in zekası ve gücünü gören Kid; Teach ile anlaşma yapacak. Bu anlaşmada Shanks'ı indirme karşılığı Linlin'den aldığı veya Wano'daki poneglipghin bir kopyasını verecek. Teach ve Kid, Shanks'ı indirirler. Geriye yine 3 yonko Teach, Luffy ve Kid.

- Tam bu evrede Doflamingo hapisten bir şekilde kurtulup Luffy'e bomba bilgiyi verir; 4. yol ponegliphi Kutsal topraklarda. Luffy devam eden savaşta zaten aklı Sabo'dayken as kadro ile Mariejois'e dalar. Sanji, taşı ve birkaç şeyi bulur. Sanji'nin kalan akrabaları tam yerini bilmemekle beraber annesi hatrına yasaklı yerleri Sanji'ye söylemişlerdir.

- Mariejois arcında tayfanın yaptığı kopyayp bulmak ve zor durumda olan devrimcilerin geri çekilmesini kolaylaştırmak olur. Akainu'nun tam nefretini Luffy kazanır ve Akainu devrimciler ağır yaralı ve Dragon yaralı halde kayıpken bir plan yapar.

- Teach'e eski Roger Korsanlarından yakaladığı birini verir. ( Tabi ki Rayleigh'i yenemeyeceği için o değil ) Teach, hipnozlu elemanıyla Raftel'in yerini öğrenir ve yola koyulur. Akainu, bunun karşılığında Teach'i izleyeceğini söyler ve izler.

- Raftel kıyısında savaş
Luffy - Teach - Akainu
( Devamını editlerim sonra ) :sapkali:

Kaybolmasın diye buraya yazıyorum.Son ejder ipuçlarıyla birlikte emin olur gibiyim.

Kutsal ejderler GOT serisindeki Targaryen'ler gibi çıkacaklar.Yani ejderlere bir şekilde boyun eğdirmiş yeteneğe sahip olanlar.Ve geçmişte ejderleri ülkelere saldılar,savaşlarda kullandılar.Wano'nun gururu Ryuuma da bir tanesini kesti.

Bunun dışında Don kişot ailesi gibi deliren kutsallar da var biliyorsunuz.En son bir kutsal ejder Donkişot ailesi normal değil demişti yani delirmeye yatkın.GOT serisinde de deli kral vakaları olduğunu biliyoruz.

Bence iki seride de ortak bir tema kullanıldı.Soylulardan kasıt öncelikle İngilizler ve belki o coğrafyaya yakın olanlar.

GOT büyük oranda İngiltere-İrlanda tarihinden esinlenmeler yada doğrudan alıntılarla dolu sanırım öyle şeyler gördüm.Zaten farketmişsinizdir oyuncuların büyük çoğunluğu da ingiliz.

Big Mom diye Yonkou olan "şey" aslında şapkanın kendisi. Meyve kullanıcısı olan bir şapka. Ölmüş veya IQ'su inanılmaz düşük seviyede olan dişi bir devin ruhunu kullanarak fiziksel gücünden faydalanıyor. Bu yüzden Big Mom hangi psikolojide olursa olsun şapkanın yüz ifadesi ile paralellik gösteriyor.

Ponelerin üzerindeki yazıları her yere yazı yazabilme yeteneği veren bir meyve kullanıcısı yazdı.

Goroseiler, IM'ın yarattığı birer kukla, IM ise kukla meyvesi yemiş birisi çıkabilir. Tüm dünya gerçek manada onun kuklası.

Croco eskiden okamaydı. İvankov bunu saf erkek yaptı. Kadınsılığını yok etti.

Mihawk > Shanks, ayrıca korsan da değil

Chopper iyi bir doktorun yapması gerektiği gibi kişinin kim olduğuna bakmaksızın o kişi hasta veya yaralıysa onu iyileştirmesi gerektiği için BM yi iyileşterecek. Ancak hafıza kaybına bir şey yapamayacak. Bunu gören Nami'nin gözü dönecek BM yi kendi taraflarına katarlarsa Kaidoyu yeneceklerini falan düşünecek tabi bu sırada gözlerinde para işareti olacak. Yani asıl amacı BM'nin hazinesine konmak olacak. Tayfanın hoşuna gitmese de BM nin hafıza kaybı sayesinde ortaya çıkan kişiliği sayesinde BM den hoşlanmaya başlayacaklar. Kaido ile olan savaşta BM nin getirdiği güç ile Kaidoyu yenecekler ve belki de öldürecekleR. Tabiki de savaş çok çetin geçeceği için savaş sonunda herkes pertken BM'nin aslında numara yaptığı hafıza kaybına uğramadığı ortaya çıkacak ve savaşa katılmamış tayfası ile ortaya çıkacak ve hasır şapkaları yok etmeye çalışacak. Ancak tayfa karşı koyamayacak durumda olduğu için Nekomamushi ve Inuarashi kendilerini feda etmeye kalkacak. Luffy durmalarını istese de savaşmaya başlayacaklar. Luffy ise Law'ın yanına gidip ondan şeytan meyvesini kullanarak kendisine güç vermesini isteyecek. Law ise artık tüm amaçlarına ulaştığı için kendini feda etmeye hazır. Tabi bundan Luffy'nin haberi yok. Law kendisine bir söz vermesini ister. Luffy bu sözü verir. Law gençlik ameliyatını uygular. Bu sayede Luffy BM'ı yener. Ancak Law ölmüştür. Luffy Law'ın yasını tutar. Bu sefer parti olmaz. Kendisinin ölümsüz olduğundan bir haber Law'a verdiği sözü tutmak uğruna öleceğini beyan eder. Olaylar karşısında Luffy'nin yeni kafa ödülü 5.5 milyar beli olur.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık