Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] "At Fava Bekle" Teorileri

Benimde aklıma bu yatıyordu, olabilme ihtimali var. Çoğu kişi Shiryu kılıç ustası olduğu için Zoro ile kapışacağını düşünüyor. Ama Shiryu görünmezlik meyvesi yediği için yine Sanjiyle kapıştırabilir Oda , bunu tam bilemeyiz. Bu durumda Zoronun rakibi Burgess olur. Burgess olmasının sebebi Teach'in bir nevi sağ kolu. Dressrosa'da gördüğümüzde Burgess çoğu kişiyi hayal kırıklığına uğrattı, bu kadar güçsüz olmamalıydı falan dedirtti. Bundan dolayı Oda Burgess'a da meyve yedirtip buff almasını sağlayacaktır. Ki yiyeceği meyve bence Kira Kira no mi (Jozunun elmas meyvesi) olur diye düşünüyorum. Çünkü daha önceden bildiğimiz gibi Zoro elması kesmek zaman kaybı demişti, Burgess ile kapışmasında Zoro elması keserek her şeyi kesebilen dünyanın en iyi kılıç ustası olabilir mesela.
Mantıklı güzel düşünmüşsün eline sağlık(Zoro vs burgess kısmı)

Wano sonunda 20 yıl önceden gelenler bir şekilde 20 yıl yaşlanacak gibi bir his var içimde.
O bende de var bi sahne olacak Momo pembe kıyafetlerinin içindeyken etrafı aynı sihirli annemdeki gibi olacak dumanlar sisler bi çıkacak ki içinden sırma boylu yakışıklı bir oğlan :D annesinin gücü de dilek gerçekleştikten sonra aslında olması gerekene dönmek olacak gibi geliyor. Kinemon saçlar sakallar beyazlaşmış şekilde gözümün önünden geçiyor hatta. Ben bunun senaryosunu aklımda kuruyordum saçma teorilere yazacaktım ahaha :fool: :mincika:

O bende de var bi sahne olacak Momo pembe kıyafetlerinin içindeyken etrafı aynı sihirli annemdeki gibi olacak dumanlar sisler bi çıkacak ki içinden sırma boylu yakışıklı bir oğlan :D annesinin gücü de dilek gerçekleştikten sonra aslında olması gerekene dönmek olacak gibi geliyor. Kinemon saçlar sakallar beyazlaşmış şekilde gözümün önünden geçiyor hatta. Ben bunun senaryosunu aklımda kuruyordum saçma teorilere yazacaktım ahaha :fool: :mincika:
Bu da belki zaman meyvesinin bozulan zamanı tamir etme yöntemi falandır. :D

Linlin ve Kaido ittifakını bizimkilerin indiremeyeceği kesin. Fakat ikisi rakip bile olsa bir yonkoyu diğer yonkoya yedirmez veya bir yonkonun ölümü bizimkilerin elinden olmaz. Mesela, Luffy zaten öldürmeye meyilli değil, Zoro veya Kid'in yonkoya son darbeyi vurması saçma olur. Yılların imparatorlarını iki çocuğa yem etmez Oda. Bu yüzden adaya başkaları gelecektir muhakkak. Şimdi, Shanks'in gelmesi için bir sebep yok, Luffy'nin de orada olduğunu bilmiyordur muhtemelen; Teach başka bir şey peşinde, denizcilerin de peşinde olduğu bir şey o da gelmez. Geriye 5 Kadim kalıyor. Çiçek Başkenti'nde olacak savaşta ya bu 5 Kadim ya da 2-3 tanesi gelecek(yanlarında Vegapunk'ın yeni silahlarını da getirirler) ve Linlin ile Kaido'yu öldürecekler. Kaido'yu ejder formu olmasından ötürü Samuray ihtiyar keserken(aynı zamanda Wano ile bağlantısı çıkabilir) Linlin'i de başkası son darbeyi vuracaktır..
Şunu da belirteyim, Linlin de Kaido da güçten düşmüşken bunlar olacak.

Luffy'nin büyük şansının kaynağı " Hasır Şapka ".

Luffy Shanks ile karşılaşır.Yani Chance ile karşılaşır.Kelimeler ingilizce okunduğunda kulağa benzer bir ses gelir.Shanks ismi bu sebeple seçilmiştir.

Bay Şans yani kızıl saç Luffy ile karşılaşır.Luffy'nin şansı o dakikadan sonra inanılmaz yaver gidecektir.Shanks ona büyük uğur getirecek olan nesneyi hasır şapkayı verir.Hasır şapka Roger'ın da şansının kaynağıdır.Shanks'e de uğurlu gelmiş ona imparatorluğa giden yolu açmıştır.Ancak gerçek potansiyelini sadece Luffy gibi doğru kişilerde açığa çıkarır.Yani beklenen vaat edilen kişilerde.

Joy Boy da bu şapkaya sahipti.Bir nedenle şapkadan ayrıldı ve ondan sonra şanssızlıklar peş peşe geldi.Şapkayı kaybettikten sonra Im - sama tarafından öldürülmesi çok uzun sürmedi.İm-sama şapkanın bu yeteneği verdiğini biliyordu ve her olasılığı düşünerek kilit altına aldı.

Hasır Şapka antik krallığın sembolüydü.Bayraklarını süslüyordu.Krallığı kuranlar uğur getirdiğine inanıyorlardı onlar için kutsaldı.Doğru kişi bu şapkayı aldıysa ona herşeyin sesini duyma yeteneği veriyordu.Ve ilerleyen aşamalarda kişinin ruhunun büyüklüğüne bağlı olarak herşeyin ruhunu manipule etme yeteneği vardı.Yüksek irade ve haki onun bu şekilde çalışmasını sağlıyordu.Şans getirmesinin sebebi buydu.

Luffy Joy Boy'un reenkarnasyonuydu.Luffy'nin şapkasını düşürdüğünde yada kaybettiğinde can havliyle tekrar şapkanın peşine düşmesinin sebebi önceki hayatında yaptığı yanlıştan doğan bir içgüdüydü.Joy Boy kaybettiğinde öldürülmüştü.Geçmişteki yanlışlar Luffy'nin bilinçaltına işlemişti.Ama sadece bu da yeterli değildi.Şapka Shanks sayesinde onun hazinesiydi.Shanks şapkayı ona bu şekilde etkileyici bir şekilde vermemiş olsa bu içgüdü bile işe yaramazdı.

Bunu da Roger planlamıştı.Roger Shanks'in beklenen kişiyi bulmasını istemişti.Şapkayı ona vermesini istemişti.Ancak etkileyici bir şekilde vermesini istemişti.Şapkayı hazinesi olarak görmeli ve bir an olsun bile ondan ayrı kalmamalıydı.Açıkçası Roger Shanks'e çok zor bir görev vermişti ancak Shanks bu zorlu görevin altından kalkmasını bildi.Kolunu feda ederek çocuğun iradesini etkiledi ve şapkayı ölene dek hazinesi olarak görmesini sağladı.Bu olay beklenen kişinin tüm dünyanın beklediği yükü sırtlanıp başarılı olmasını sağlamasında kilit noktaydı.Çünkü başarana kadar şansı hep yaver gitmek zorundaydı.

Teoriye bir ekleme daha yapacağım.

Shanks hasır şapkanın şans getirdiğini ve Luffy'nin şapkadan ayrı kalmaması gerektiğini biliyordu.Bu yüzden Mf savaşına geldiğinde şapkayı yerden aldı ve Buggy'den onu Luffy'e ulaştırmasını istedi.Ne tesadüftür ki şapka Luffy Law tarafından ameliyat edilmeden önce Law'un eline ulaştı ve ardından ameliyat başarılı geçti.Ayrıca Hawkins bu esnada kartlarına bakarken yaşama ihtimali hiçbir zaman " 0 " çıkmıyordu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık