Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Askerlik

Valla bende önceki sayfalarda tamamen yazdıklarını yazdım,bir ay sonra askere gidiyorum bende,ama görmeye gerek yok,abim ve kuzenim aynı anda Doğuda onlarda leş diyor,iki arkadaşım var onlarda gene gelme diyor,dediğin gibi komutan iyiyse iyi,kötüyse kötü geçer askerlik,ben diyorum bana köpek gibi eğitim versinler,spor yaptırsınlar gıkım çıkmaz Yemin ederim ama amaçsızca yapılan ve gereksiz olan temizlik,amelelik işleri çok can sıkıcı,sistem de kötü,bır yılını çalıp,hem maddi hem manevi zarara sokması kötü,hayatında bir bok olamamış gereksiz insaların,askeriyede senin üstünden ego kasması kötü neyse say say bitmez,srve seve de yapacağız,inşallah seveceğim,güzel hatırlayıp,unutmayacağım bir yerde yaparım
Öncelikle Allah yardımcın olsun.Arkadaşlara katılıyorum.Olay büyük ölçüde komutanlarla alakalı.İyisine denk gelirsen güle oynaya yaparsın askerliğini ama ters birine denk gelirsen gerçekten sıkıntılı oluyor.Gerçi iyi de olsa kötü de olsa o angarya işlerden kaçış biraz zor zira "askerleri boş bırakma" gibi bir mantığa neredeyse bütün komutanlar sahiptir.Hani bazen bu mantığa hak vermemek elde değil zira boş bırakılan zamanlarda ,"yok artık" diyebileceğin durumlarla karşılaşman muhtemel.İnsanlar gerçekten sıkıntıdan oldukça yaratıcı işlere kalkışabiliyor.

Neyse şimdiden hayırlı tezkereler diliyorum.Allah tekrardan yardımcın olsun.

Son düzenleme:
Öncelikle Allah yardımcın olsun.Arkadaşlara katılıyorum.Olay büyük ölçüde komutanlarla alakalı.İyisine denk gelirsen güle oynaya yaparsın askerliğini ama ters birine denk gelirsen gerçekten sıkıntılı oluyor.Gerçi iyi de olsa kötü de olsa o angarya işlerden kaçış biraz zor zira "askerleri boş bırakma" gibi bir mantığa neredeyse bütün komutanlar sahiptir.Hani bazen bu mantığa hak vermemek elde değil zira boş bırakılan zamanlarda ,"yok artık" diyebileceğin durumlarla karşılaşman muhtemel.İnsanlar gerçekten sıkıntıdan oldukça yaratıcı işlere kalkışabiliyor.

Neyse şimdiden hayırlı tezkereler diliyorum.Allah tekrardan yardımcın olsun.
Kesinlikle hepsine katılıyorum,eyvallah kardeşim:sapkali:

Bana gereksiz ve zaman kaybı geliyor. Yapanlar da napsın kendilerini bir şekil de kandırcaklar . Anı, heyacan, değişiklik ..

Bana gereksiz ve zaman kaybı geliyor. Yapanlar da napsın kendilerini bir şekil de kandırcaklar . Anı, heyacan, değişiklik ..
500 yıl yaşasan da edinemeyeceğin tecrübeyi 50 günde yaşatabiliyor askerlik sana. Ben gereksiz ve zaman kaybı olarak görmüyorum. Zaten sırf tecrübesi için gittim ve söverek döndüğüm halde bana kattıkları için memnunum.

500 yıl yaşasan da edinemeyeceğin tecrübeyi 50 günde yaşatabiliyor askerlik sana. Ben gereksiz ve zaman kaybı olarak görmüyorum. Zaten sırf tecrübesi için gittim ve söverek döndüğüm halde bana kattıkları için memnunum.
Ona bir şey demiyorum zaten tabi ki de kattığı şeyler vardır fakat ben bir şeyler öğrenicem diye hayatımın 6 ayını feda etmek istemiyorum. Ki yakın çevremden yaklaşık 5-6 kişi bir kaç sene içinde askere gitti. Hepsi geri döndüğünde imkanı olan gitmesin dedi ve bunların çoğu vatan millet sakarya diyen tipler yani. Dürüst olalım "askerlik" adı altında kattığı bir şey yok diğerlerini de ben napim

Diyelim ki düşmanla savaşıyorum gözlümün numarası 3.5 u geçti. Gözlüğüm kırılsa 1 metre önümü göremiyorum pertim, 100 metre koşsam tıkanan biriyim, hayatım boyunca silah tutmamışım ya ben 6 ayda ne öğrenicem. Yani bu laf olsun diye demiyorum abi askerlik paralı olması lazım ben bu ülkeye faydalı olacaksam olabilirsem beynimle olim fiziksel olarak benden bir şey beklemesinler

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık