Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Anime Tavsiyesi

https://myanimelist.net/profile/Hichigo

Görselliği iyi ortalama üstü anime tavsiyesi isteyesim geldi. Listeden bakıp yazabilirsiniz.İzleyip puanladıklarıma benzer varsa daha iyi olur hatta.
Benim ilgimi çeken Fate/Stay Night ve Fate/Zero puanlamalarında aralarındaki farkın bu kadar az olması. Stay Night'a nası 8 puan verebildin ya? Çok ergen işi değil mi o anime? Geri kalan bütün puanlamalar yerli yerinde genelde ama bunu çok yadırgadım niyeyse sende. :D Ben Zero'ya 10, Stay Night'a 6 vermiş insanım.

Teşekkürler tavsiyeleri not aldım.Berserk filmlerini hatırlattığın iyi oldu ama sıfırdan bir seri izleyesim var.Şu an Zetsuen no Tempest ilgimi daha çok çekti ona başlayacağım.

Bu arada Evangelion yüzünden mi Mecha önerdin.Açıkçası Mecha pek izlemedim ama el atarsam Gundam ile bu serilere bakarım önce.
Aslında mecha olmalarından ziyade, hikaye anlatım tarzları sebebiyle önermiştim, konu olarak farklı olsada tarz olarak senin liste ortalamana yakın gibi hissettim bunları..

Benim ilgimi çeken Fate/Stay Night ve Fate/Zero puanlamalarında aralarındaki farkın bu kadar az olması. Stay Night'a nası 8 puan verebildin ya? Çok ergen işi değil mi o anime? Geri kalan bütün puanlamalar yerli yerinde genelde ama bunu çok yadırgadım niyeyse sende. :D Ben Zero'ya 10, Stay Night'a 6 vermiş insanım.
İlk seriyi ben yıllar önce izledim Zero sonrasında değil.Şu an izlesem o puanı verir miyim bilemem tabii.Ancak müzikleri ve atmosferi iyiydi diye hatırlıyorum onun dışında romantizm odaklıydı biraz.Abartıldığı kadar kötü değil kıyaslayıp çok abartıyorlar.Bir samuray düellosu vardı mesela iyi yansıtılmıştı.O zaman için ortalama üstü bir seriydi beğeneni de çoktu Zero çıtayı çok yükseğe çekmiş olabilir.Onun dışında ben genel olarak puanları yüksek veriyorum zaten.5 - 6 verdiğim azdır öyle serilere de nadiren başlıyorum.Aslında puan sistemini pek sevmiyorum.8.1 vs diye aralık olması gerekli bence.En kötü buçuklu olması lazım.

Aslında mecha olmalarından ziyade, hikaye anlatım tarzları sebebiyle önermiştim, konu olarak farklı olsada tarz olarak senin liste ortalamana yakın gibi hissettim bunları..
Anladım demek istediğini.;) Kaliteli sunum ve işlenişten akıştan bahsediyorsan sanırım.Listeye alayım onları da zamanı gelince izleyebilirim.Animelistin artık puanlarına da güvenemiyorum.Anidb bu açıdan iyi mi sence ?
Yani iyi ama popüler değil ve ilgi çekici değil diye düşük oylanan serileri yansıtma açısından demek istiyorum.

@Millennium Wizard Ben ilk Zero'yu izledim daha sonra Stay Night'a geçtim hiç kesmedi beni. Zero efsanelerim listesindeyken Stay Night bu efsaneyi gölgeleyen bir anime olarak kalıyor bende. Tabii zevkleri, renkleri, beklentileri farklıdır herkesin. Dediğin olaya katılıyorum puan sistemi sıkıntı bence de hiç olmadı buçuk şeklinde olabilirdi.

@Millennium Wizard Ben ilk Zero'yu izledim daha sonra Stay Night'a geçtim hiç kesmedi beni. Zero efsanelerim listesindeyken Stay Night bu efsaneyi gölgeleyen bir anime olarak kalıyor bende. Tabii zevkleri, renkleri, beklentileri farklıdır herkesin. Dediğin olaya katılıyorum puan sistemi sıkıntı bence de hiç olmadı buçuk şeklinde olabilirdi.
O yüzden şikayet ediliyor işte.Aynısı beklendiği için.Şu an yeni bir Fsn serisi daha çıktı sanırım yakın zamanda onu daha izlemedim.Muhtemelen Zero kadar iyi değildir.Eh öyle olunca da kötü olmayacak.Zero bir kerelik sağlam bir işti.Artık yatırım mı yapılmış üzerinde çok mu çalışılmış bilemeyeceğim.Genelde tutsun diye ilk yeniden çevrimlere özeniyorlar.Jojonun 2012 animesi kadar kaliteli de değil diğerleri mesela.En başta opening dahil ilmek ilmek tasarlanıyor.Sonrası zaten bir şekilde izleneceği için o kadar uğraşılmıyor üzerinde bu çok bariz belli.

Anladım demek istediğini.;) Kaliteli sunum ve işlenişten akıştan bahsediyorsan sanırım.Listeye alayım onları da zamanı gelince izleyebilirim.Animelistin artık puanlarına da güvenemiyorum.Anidb bu açıdan iyi mi sence ?
Yani iyi ama popüler değil ve ilgi çekici değil diye düşük oylanan serileri yansıtma açısından demek istiyorum.
Aynen, o etkenlerden bahsediyorum. Anidb'nin liste sıralamaları MyAnimelist'e oranla daha başarılı, illaki bir siteyi referans alacaksan Anidb'yi tercih et derim.

Not: Ben ilk olarak Fate/stay night'ı izlemiştim, ve nefret etmiştim :mad:..

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık