Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Anime Sohbet-Tartışma

Bir hışımla geldim peh peh peh... Aranızda - hiç sanmasam da - Tegami Bachi diğer adıyla letter Bee izlemek isteyen varsa peşin söylüyorum İZLEMEYİN. Ninja scrool, shikabane hime, guilty crown gibi bir sürü gereksiz seri izlemiş olsam da bunun yeri apayrı oldu bende. Çünkü beklentim büyüktü ve büyük hayal kırıklığına uğradım. Mektuplar benim için hep özel olan bir iletişim biçimidir ve konu bu olunca atladım direkt. Fakat konu böyle kalmayacak ve hükümet, devrimciler, kehribar taşları, ruhlar, yaratıklar derken dallanıp budaklanacaktı. Çok heyecanlıydım ve bok gibi geçen ilk sezonun ardından bir clannad after story etkisi göreceğimi umdum fakat hiçbir şey olmadı. Shingeki serisindeki gibi üç tane bölge var ve bu bölgelerden birine hiç ışık vurmuyor. Hükümet kendine insan yapımı bir güneş yapıyor ve bundan kendisi faydalanmakta. Orta bölgede ise posta teşkilatı var ve kişiler dağ, bayır, gaichu demeden mektupları teslim ediyorlar. Bu sıralarda güzel hikayeler de olabiliyor ama ana konuya bir türlü yaklaşamıyorsun. Bir devrimci grup var insan yapımı güneşi yol ederek hükümeti devirme derdinde. Bir tane gaichu yu besleyip yedirecekler ona. Devrimcilerin olayı bu ve son iki bölümde ne devrimci kalıyor ne gaichu. Akatsuki olarak adlandırılan başkenti hiç görmedim, hükümete bağlı postacılar dışında hiç kimseyi görmedim, Akatsuki denen yerde yaşayan allahın kulunu görmedim. Ana karakterin annesinin ilk bölümde oraya götürüldüğünü duyuyoruz ve sadece son bölümlere 2-3 cümlelik flashback i dışında hiç görülmedi. Niye götürüldü o da belli değil. Canavarı yeniyorlar ve seri bitiyor. Ben bunu niye izledim dedim kendi kendime. 12 bölümde bile bitebilecek bir seriyken 50 bölüm sürdü lanet. Yan karakterler genel olarak idare eder. Lloyd, profesör, aria, gauche, Roda, slyvette, jiggy pepper, zashi iyi karakterler. Seride iki tane irrite edecek karakter var ve ne yazık ki bunlar ana karakter. Bir karakter düşünün ki ota boka ağlıyor. Bir tanesinde dahi hüzünlendiysem adım higuma olsun. Üstelik bu iğrenç karakteri sawashiro miyuki gibi harikulade bir kadın seslendiriyor. Ya sen miyukisin. Celty, Seo, Ultear, Hotarubi, Cassandra gibi karakterleri karakter yapmışsın lag kim la? İnsan biraz kendi kariyerini düşünür. Bir de gördüm o yeşil kafalı mal bebeği seslendirmişsin izlemeyeceğim onu da. Bir de bu seride karakterlerin isim soyisimlerini birlikte söylemek gibi bir huy edinmişler ulan ne kadar itici bir şey. Diğer uyuz karakter de yanında gezdirdiği paçalı don giyen niche adlı kız. Daha fazla konuşmak istemiyorum. Velhasılı izlemeyin. Bunun yerine gidin ichigo %100 izleyin en azından biraz eğlenirsiniz belki

fate zero izleyen var mı? Bana hangi sorayla izleneceğini söyleyebilir mi? 5 kişiye sorsan 6 farklı cevap aldığın bir sırası var yani. Artık ilk bana söylenecek sırayla izleyecem bakmayacam daha
Bence Fate/zero'yu izle diğerlerine hiç bulaşma. Fate/Stay Night ve Fate/Stay Night UBW vasat seviyesinde hikayesi olan animeler. Gerçekleşen olayın ciddi olmasına rağmen senaryonun ve karakterlerin bir o kadar ciddiyetsiz ve aptalca olduğu bir seridir.
Fate/Zero ise şaheser sayılabilecek bir yapıt. Efsane karakterlere ev sahipliği eder. FSN'nin hataları ve saçmalıkları bunda bulunmaz.

Natsume Yuujinchou genel itibariyle hoşuma giden bir seri oldu. Çevresindeki insanlardan farklı olarak youkaileri gören gencin çevresiyle ve youkailerle yaşadıklarını konu alıyor.

Animede gelişen olaylar genellikle 1-2 bölüme sonlanıyor. Olaylar genellikle ana karakterin sahip olduğu Arkadaşlar Kitabı üzerine gelişiyor ama izlerken göreceksin bu sebepten farklı gelişen olaylarda oluyor. Seride genel itibariyle bir senaryo yok. Üsttede dediğim gibi olaylar Natsume'nin günlük hayatında Arkadaşlar Kitabın'a sahip olmasından kaynaklı youkailerle uğraşması ve bir yandanda bu durumu çevresindekilere yansıtmamaya çalışması üzerine ilerliyor. Ama buna rağmen seri sahip olduğu sevimli ve sıcak atmosferinden dolayı kendine bağlıyor. Herhangi bir bölümde sıkıldığımı hatırlamıyorum. Özellikle Natsume ve yanındaki Madara isimli youkai ile muhabbetleri beni gerçekten eğlendirdi. Serinin 5. sezonu Ekim 2016'da çıkacak. Sonuç olarak izlemeni tavsiye ederim.
Yakın zamanda başlamayı düşünüyorum o zaman, teşekkürler. :sapkali:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık