Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Amiraller'in Gücü

Sizce?

• Yonkou > Amiral

Kullanılan: 216 79.7%
  • Yonkou = Amiral

Kullanılan: 42 15.5%
  • Yonkou < Amiral

Kullanılan: 13 4.8%

• Kullanılan toplam oy
    271
Oğlu devrimcilerin lideri ve torunu da kral olacak, görüldüğü üzre bu soyda zayıf adam yok. Kaldı ki tek gerekçe damarlarında akan kan değil, kendisi de kralla dövüşmüş. Diğer bir hususta şu, küçük bir karede geçse de anlaşılıyor ki Roger Garp'a saygı gösteriyor, saygı gösteriyor ki oğlunu ona emanet ediyor. Bir düşün neden Rayleigh, Sahanks ya da diğer adamları değil de Garp... Birbiriyle savaşan iki insan arasında saygı ve güven bağı oluşmuşsa bu ancak denklikle ya da diğerinin üstünlüğüyle açıklanır, hiç kimse ezdiği bir adama saygı gösterip, güvenmez.
Işte mevzu da bu.Eskinin kralları Roger ve Wb.Karsilarinda ise Garp ve Sengoku var.Roger ne kadar Garpa saygı duyuyorsa Wb de o kadar Sengokuya duyuyordur.Mfdeki konuşmalardan bu çıkıyor.Bu adamların karşısında rakipleri varken Şimdikilerin neden olmasın ?Denizcilerin zirvesi Akainu Yonkoularin ise Kaido. Kaidonun yarası Akainudan olabilir.Luffynin yarasi ile çok benziyor.Eger Akainun ise bunun arasında da bir kapışma veya tanışıklık olabilir.2 krala 2 amiral.4 yonkouya 4 amiral.Mangaka iki amiral gittiği gibi hemen 4e tamamlamış.5 6 7 de yapabilirdi.Keza bir yonkou indiği gibi bir tane cıkmış yerine.Bence bunları bilerek yapıyor mangaka.Tabi kişisel görüşün farklı olduğunu söyleyebilir.

Funduska

Başka hiç bir konu değil ama şu konunun neden tartışıldığına anlam veremiyorum. Bu kadar açık olan bir şeyi insan neden tartışır ki?! Yani en basit mantıkla düşünüp değerlendirsen bile yonkou > amiral dersin ama yok...
Wb Akainu'yu arkadan hazırlıksız yakalamasına rağmen kafasının yarısını kaptırıyor ve göğsüne bir delik açılmasını engelleyemiyor bunun karşılığında Akainu'ya marinefordu sarsacak kadar güçlü ve yakın mesafeden saldırılar yapmasına rağmen ağır yara bile veremiyor,evet aradaki fark epey fazlaymış.

Işte mevzu da bu.Eskinin kralları Roger ve Wb.Karsilarinda ise Garp ve Sengoku var.Roger ne kadar Garpa saygı duyuyorsa Wb de o kadar Sengokuya duyuyordur.Mfdeki konuşmalardan bu çıkıyor.Bu adamların karşısında rakipleri varken Şimdikilerin neden olmasın ?Denizcilerin zirvesi Akainu Yonkoularin ise Kaido. Kaidonun yarası Akainudan olabilir.Luffynin yarasi ile çok benziyor.Eger Akainun ise bunun arasında da bir kapışma veya tanışıklık olabilir.2 krala 2 amiral.4 yonkouya 4 amiral.Mangaka iki amiral gittiği gibi hemen 4e tamamlamış.5 6 7 de yapabilirdi.Keza bir yonkou indiği gibi bir tane cıkmış yerine.Bence bunları bilerek yapıyor mangaka.Tabi kişisel görüşün farklı olduğunu söyleyebilir.
Kaido ve Akainu arasında bir tanışıklık olabileceğinden ve eski dörtlünün arasındaki ilişkiye benzer bir ilişkiden bahsetmişsin olabilir, olmaz diye bir şey yok ama ben şu ana kadar gördüğümüz Akainu'dan o performansı beklemem. Wb ile başa baş dövüşen tek amiraldi diyebiliriz onun için ama benim dövüşü yorumlama biçimim şu, o yaşına rağmen sağlıklı olan bir Beyazsakal karşısında Akainu duramazdı. Başına ne geldiyse hastalığından geldi, aldığı her yarada, her sendeleyişinde mangaka şunu ima etti::'' Bu adamı amiraller falan değil, hastalığı yıktı, Akainu ve diğerleri de tuzu biberi oldu...''
Diğer imparatorlar Wb kadar güçlümüdür zamanla görecez ama genel olarak düşüncem bu şekilde.
Wb Akainu'yu arkadan hazırlıksız yakalamasına rağmen kafasının yarısını kaptırıyor ve göğsüne bir delik açılmasını engelleyemiyor bunun karşılığında Akainu'ya marinefordu sarsacak kadar güçlü ve yakın mesafeden saldırılar yapmasına rağmen ağır yara bile veremiyor,evet aradaki fark epey fazlaymış.
Squardo'nun Wb'yi deldiği sayfayı da atsana! Orada hastalığına nasıl da atıfta bulunuluyor...

Uykusundayken bile kendisine gelen saldırıları savuşturabilen bir adamın bu kadar açık vermesini, dolaylı olarak, hasta olmasıyla açıkladı mangaka. İlerleyen yaşına rağmen hasta olmayan bir Beyazsakal'ın Squardo ve Akainu'dan o yaraları almayacağını düşünüyorum.

Funduska

Squardo'nun Wb'yi deldiği sayfayı da atsana! Orada hastalığına nasıl da atıfta bulunuluyor...

Uykusundayken bile kendisine gelen saldırıları savuşturabilen bir adamın bu kadar açık vermesini, dolaylı olarak, hasta olmasıyla açıkladı mangaka. İlerleyen yaşına rağmen hasta olmayan bir Beyazsakal'ın Squardo ve Akainu'dan o yaraları almayacağını düşünüyorum.
Olay o değil,olay bu adamın bu haliyle de diğer yonkoularla eşit olması,hasta ve yaşlı olmasa zaten ayrı bir kulvardaydı.

Kaido ve Akainu arasında bir tanışıklık olabileceğinden ve eski dörtlünün arasındaki ilişkiye benzer bir ilişkiden bahsetmişsin olabilir, olmaz diye bir şey yok ama ben şu ana kadar gördüğümüz Akainu'dan o performansı beklemem. Wb ile başa baş dövüşen tek amiraldi diyebiliriz onun için ama benim dövüşü yorumlama biçimim şu, o yaşına rağmen sağlıklı olan bir Beyazsakal karşısında Akainu duramazdı. Başına ne geldiyse hastalığından geldi, aldığı her yarada, her sendeleyişinde mangaka şunu ima etti::'' Bu adamı amiraller falan değil, hastalığı yıktı, Akainu ve diğerleri de tuzu biberi oldu...''
Diğer imparatorlar Wb kadar güçlümüdür zamanla görecez ama genel olarak düşüncem bu şekilde.

Beyazsakal mf de ölmese birkaç ay belkide maksimum birkaç yıl daha yaşayıp hastalığından dolayı ölecekti ? Mangada dikkatimi çeken bir diğer şeyde beyazsakalın serum şişelerinin üstünde doflamingonun sembolü olması.Zehirlenmiş de olabilir babalık.Giderken şekil gideyim deyip ace hususundan da gemileri yakıp marineforda çıkış yaptı.

Wb ile yakın dövüşe giren tek amiraldi desek daha doğru.Zira Kizarunun kendisi ile dalga geçmişliği var.Hastalık konusunda ise katılıyorum elbette.O hastalık olmasa kimse bu adamın karşısında duramaz iması vardı zaten.Düşünsene uyurken bile Ace tekleyen bir adam var karşında.K.hakide usta b.hakide bir amirali yamultacak kadar usta-Marco+Vistanın hakisi hasar vermeye yetmedi- h.hakide inanılmaz hakisi sayesinde yonkoular ile aynı ligde denilen şenks ile denk bir adamı anca hastalık yıkardı zaten.Diğer yonkouların ben Wb ile aynı güçte olduğunu düşünmüyorum.Hasta halinde kendisinin tek eksiği uzun süreli dövüş olurdu ki inanılmaz saldırı gücü ve dayanıklılığı ile bunu fazlası ile kapatıyor zaten.Eğer dövüşü uzatmak istemez ise yakın dövüşe girip fişi çekebilir.Tıpkı Akainuya yaptığı gibi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık