Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Alevlerle İşaretlenmiş Adam Kimdir?

Alevlerle İşaretlenmiş Adam Kimdir?

• Kullanılan toplam oy
    143
1081. bölümde bahsedilen "alevlerle işaretlenmiş adam" ifadesinde kastedilen tam olarak ne?! çevirinin doğru olduğunu varsayarsak burada iki ihtimal var bana göre. Birincisi karakterin bilerek ve isteyerek kendine bu işareti yapması, ikinci ise kendisi dışında birileri tarafından bu işaretin yapılması( köle olması durumu. Kazayla olması durumunu gözardı ediyorum, çünkü işaretlenmiş ifadesinden bunun bilinçli yapılan bir durum olduğunu çıkarsıyorum.). Bir diğer durum ise bu işaretin herkes tarafından görünen bir yerinde olması veya görünmeyen bir yerde olması ihtimali! Diğer bir durum ise gene 1081. bölümde bahsi geçen kişinin hükümetin adamı olması ve bu şekilde one piece'in bulunmasının önüne geçilebilmesi hikayesi de bayağı sağlam bir hikaye. Tüm olasılıklar kabaca bana göre böyle. Tüm bu veriler ışığında tahminim ise şu şekilde;

1- Bu kişinin denizci olması ithimali bence en son ihtimaldir. Denizcilerin yol poneglifleri ile ilgili bu kadar bilgileri olsaydı zaten Roger o adaya varamazdı. Bu bilgiyi ya saklayıp ya da yok edip bunu engellerlerdi. Hikaye de bize anlatılan her zaman Roger ve tayfasının maceralara atılarak, keşifler yaparak one piece'e ulaştığıydı.Yani bu işin denizcilerle bir alakası yok gibi...

2- Roger denizcilere teslim olduğunda son adaya nasıl gidileceğinin bilgisini vermesine gerek yoktu ve vermedide bence. Bu bilgiyi tüm tayfayla paylaşmayacağına göre gene güvendiği bir astına veya dümencisine bırakmıştır diye düşünüyorum.

3- Bana göre bu kişi bir balık adam olmalı. 1081. bölümde her ne kadar bu kişinin şeytan meyvesine sahip olabileceği (bu sayede girdaplar oluşturabildiği ) işlenmişse de bir diğer ihtimal de Jinbe gibi şeytan meyvesine sahip olmadan girdaplar oluşturabilen biri de olabilir bence.

Tüm bu varsayımlar ışığında Gaban olma ihtimali en olası sonuç gibi.

Hükümet tarafından damgalama sembolü neydi? Alevli bir şeydi sanırım. Onunla alakalı olabilir. Hem içerden bilgi alıyor olması da tutarlı olur.

Roger'ın Shiki ile girdiği deniz savaşında ani hava değişimleri ile şansın Roger'ın yanında olduğuyla alakalı bir söylem vardı yani o girdapları oluşturanın Roger'ın tayfasından birisi olması çok olası. Göz önünde Gaban'dan başkası olmadığı için direkt bunu kontrol edenin o çıkması gayet normal olur.
Az önce Shiki ve Roger'ın o deniz savaşına baktım ve o yumurta hala yumurta halinde o savaşta, yani yumurtanın oluşturduğunu sanmıyorum. Tabi o sahne retconlanabilir yada yumurta halindeyken bile havayı değiştirebilen bir yaratık olabilir.

Xebec çıksa şaşırmam. Girdaptan dolayı meyveden ziyade gemisinde balıkadam olan birini bekliyorum. Gaban eski tayfa bağı nedeniyle bu profile uygun. Gönlüm Jaguar D Saul diyor. Bilemedim.
Jaguar D Saul olabilir cidden.
BB ile konuşurken Aokiji onu hatırlıyordu.

Roger'ın Shiki ile girdiği deniz savaşında ani hava değişimleri ile şansın Roger'ın yanında olduğuyla alakalı bir söylem vardı yani o girdapları oluşturanın Roger'ın tayfasından birisi olması çok olası. Göz önünde Gaban'dan başkası olmadığı için direkt bunu kontrol edenin o çıkması gayet normal olur.
Az önce Shiki ve Roger'ın o deniz savaşına baktım ve o yumurta hala yumurta halinde o savaşta, yani yumurtanın oluşturduğunu sanmıyorum. Tabi o sahne retconlanabilir yada yumurta halindeyken bile havayı değiştirebilen bir yaratık olabilir.
Alevlerle işaretlenmiş adam'ın böyle bir şey çıkması, çok epik olurdu; bunu ancak Oda yapabilir.:D

Koskoca poneglifi Gaban çapsızının eline vermeleri Bb ve BM çapsızlarının bu zamana kadar yonkou olarak kalması gibi bir şey. Hükümet istese alması çok kolay olduğu için büyük kumar. Hee şöyle olmuş da olabilir. Gaban mı ? Bırakın o malı dedilerse de bu zamana kadar kimse elleşmemiş olabilir :)

Roger'in meyve kullandığını düşündürten Shiki ile dövüşünde okyanus bayağı bayağı düşmana saldırıyordu. Gaban olma ihtimali yüksek girdap oluşturan arkadaşın.

Ama ben alevle işaretlenen adamın Gaban olduğunu düşünmüyorum onun yanında takılıyor olabilir,tahminimce Ay'da ki ırkla köprü görevi görecek bir karakter çıkacak, Ay'da olduğuna inanıyorum sonuncu kitabenin.

Her ne sebepten bilmiyorum ama Satürn gibime geliyor .Nika gibi yırtık dondan çıkar gibi bir güç islenirken azcık altyapı hazırladılar .Who's who ve Jinbe dövüsünde.
Şimdi yırtık dondan çıkar gibi yine birisi çıktı kırmızı poneglif sahibi.Durup dururken Gorosei'den birisi Egghead'a yöneldi .Satürn çifte ajan dahi olabilir

Gaban büyük ihtimalle Lodestar adasındadır.
Gördüğümüz kadarıyla girdap ile gemi batırabilecek 2 kişi var: Dragon ve Mihawk. Dragon bir şekilde rüzgar yaratabiliyor. Mihawk ise Don Krieg'in filosunu batırırken girdap görmüştük denizde. Mihawk'ın ayrıca gemisi de siyah.

Bu ikisinde de bir yara yok muhtemelen. Bu sebeple elenebilir ama emin de olamadım, Oda bu.
Bu ikilide de hem yara yok hem de bu bahsedilen gizemli karakterin yarattığı izlenim şu=Bu adamın başka hiç bir işlevi yok. Yani Mihawk dediğimiz adam adasında dinlenme derdinde, Dragon dediğimiz adamın hedefiyse dünya hükümetine karşı savaşmak. Pone bekçiliği yapmakla kesişen bir amaçları yok bu adamların. Bu bahsedilen karakter ise 7/24 aynı gemide bu poneyi koruyarak hayatını geçiriyor gibi geldi.
Bu bahsedilen karakter aklımda ''florian triangle'' benzeri bir deniz canlandırdı. Gizemli bir gemi, garip bir adam ve koruduğu kırmızı pone. Ayrıca bu kişinin kırmızı poneyi izinle almadığına, dümdüz çaldığına eminim çünkü bence Neptünün haberi olsaydı o noktada bizim tayfadan bunu gizlemezdi/nerede olduğunu bilmiyorum diye salağa yatmazdı.

Benim tahminim hala Saul olduğu yönünde, sebeplerine gelelim.
Bu alevlerle işaretlenmiş adamın adı ilk geçtiğinde tepki veren karakterler:Luffy, Law, Robin
Bu adamın adı geçtikten kısa süre sonra Vegapunk aracılığıyla Saul'un hala yaşadığını öğreniyoruz. Yine son bölümde bu gizemli karakterden bahsedilince Aokiji yine Saul'dan bahsetti. Yani bu karakterin adının ilk geçtiği sayfadan beri sürekli Robin ve Saul ile ilgili ipuçları veriliyor.
Ateşlerle işaretlenme mevzusuna gelirsek, Ohara alevler içindeydi. Saul'un buzları çözülürken oradaki ateşlerin etkisiyle ağır bir şekilde yanmış olabilir, bandajları açıklar. Bahsedilen izler buz yanığı sonucu oluşmuş da olabilir.

Robin aracılığıyla verilen ipuçları tamam, Saul'un adının bu arc aniden gereğinden fazla geçmesi tamam, alevlerle işaretlenme meselesi de tamam peki neden Saul? Çünkü bu One Piece.

Karanlık bir gemide gizemli bir adam var, çevresine yaklaşan gemileri girdaplarla yıkıyor ve gizemli son pone elinde. Bizim tayfa bir şekilde gemiye ulaşıyor, tayfanın korkakları bu ''yeni'' karakter karşısında korkudan titriyor ve Robinle bu karakterin birbirlerini tanımasıyla bir ''Dereshishishishi'' gülüşü geliyor.
5 dakika sonra da şu müzik eşliğinde ziyafet çekiyorlar=

Tam olarak One Piecede görmeyi bekleyeceğimiz türden bir sahne :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık