Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Akainu ve Bonney! Karasakal, Marineford Arkı, Koca Ana ve Kutsal Ejderler

Teorimi beğendiniz mi?

• Kullanılan toplam oy
    55
Güzel teori sakanın bonney için bizzat gittiğine eminim kızı aldıktan sonra takibi bıraktı.Keza BB de kızı alıp kaçarsa peşinden geliceğini biliyordi ki manidar bir şekilde sapa sağlam bırakıp kaçtı.Bonney ya saka için yada WG için değerli bundan eminim.Eline sağlık güzel teori.
Teşekkürler. Beğendiğinize sevindim. :good:

Eline sağlık konu güzel.

Ancak ben Akainu'nun babası olduğunu sanmıyorum.

Hükümetten kaçtığını duyunca şaşırdım diyor.
İkincisi ise Wb yada Ace ile bir alakası var.Savaşı başlattığı için yada beyazsakalı öldürdüğü için Teach peşine düşüyor.

Daha önce Ace diyordum ama şimdi aklıma şu geldi.

Hükümet beyazsakalın ailesine bir şekilde ulaşmış ve alıkoymuş olabilir mi ?
Wb onları öldü sanıyordur ve aile tutkusu böyle başlamıştır.Hükümet ise yaşadıklarını tespit edip koz olarak ellerinde tutuyordur.Ne olur ne olmaz Wb dünyayı yok edebilecek meyveye sahip deniyordu.

Bonney tam tersine beyazsakalın kızı olabilir mi ? Belki yeni dünya macerasına babasına ulaşmak için açıldı ve sonra Teach bu amacını yerle bir etti.

Eline sağlık konu güzel.

Ancak ben Akainu'nun babası olduğunu sanmıyorum.

Hükümetten kaçtığını duyunca şaşırdım diyor.
İkincisi ise Wb yada Ace ile bir alakası var.Savaşı başlattığı için yada beyazsakalı öldürdüğü için Teach peşine düşüyor.

Daha önce Ace diyordum ama şimdi aklıma şu geldi.

Hükümet beyazsakalın ailesine bir şekilde ulaşmış ve alıkoymuş olabilir mi ?
Wb onları öldü sanıyordur ve aile tutkusu böyle başlamıştır.Hükümet ise yaşadıklarını tespit edip koz olarak ellerinde tutuyordur.Ne olur ne olmaz Wb dünyayı yok edebilecek meyveye sahip deniyordu.

Bonney tam tersine beyazsakalın kızı olabilir mi ? Belki yeni dünya macerasına babasına ulaşmak için açıldı ve sonra Teach bu amacını yerle bir etti.
Beğendiğinize sevindim.
Bonney' nin Ace veya WB ile bir akrabalık ilişkisi içinde olmadığını neden düşündüğümü şu yorumumda da anlatmıştım.
Marineford Savaşı konusunda ise Bonney' nin Ace ve WB ile bir kan bağı içinde ya da hısımlık ilişkisi içinde olmadığı benim gözümde neredeyse kesin. Hatta Bonney' nin herhangi adı duyulmuş ünlü bir korsanla bir bağlantısı olduğu için de Hükümet adına bir önem taşıyor olabileceğini düşünmüyorum; çünkü şöyle bir şey var, eğer Hükümet için önem arz etmesinin sebebi, Ace gibi, tehlikeli bir korsanla bir bağı olan biri olmasıysa Bonney' yi ilk yakaladıklarında tutsak etmek yerine neden infaz etmediler? Diyelim buna rağmen tutsak ettiler, bu kadar önemli birinin firar edebilmesine nasıl göz yumdular? Diyelim göz yumdular, Ace ' i katlettiikten sonra hızını alamayıp Dragon' un oğlu diye Luffy' nin peşinden koşan Akainu, Bonney' yi bulduğu gibi, olduğu yerde acımadan infaz etmez miydi? Akainu' nun ne kadar acımasız ve katı olduğunu biliyoruz. Bu da beni Bonney' nin WB veya Ace değil veya BM değil bizzat Hükümet' le arasındaki bir bağdan dolayı önem kazandığı fikrine götürdü.

Ama onun dışında Ace ile bir geçmişi olabileceği fikrine katılabilirim. Romanda bir iki ipucu bekliyorum.
Ne kadar bir bağ içinde olmadıklarını düşünsemde henüz GrandLine' da iken Bonney' nin Ace' ten yardım almış olabileceğini hatta aralarında bundan daha derin bir bağ olabileceğini, ayrılmadan önce birbilerine Luffy' nin Ace' e verdiği gibi yeniden görüşmek üzere söz vermiş olabileceklerini düşünüyorum. Böyle bir durumun varlığı Bonney' nin göz yaşlarına daha mantıklı bir açılama getirmiş olur. Belki de E.Oda romanda bize birkaç ipucu verebilir.

WB, henüz beyazsakal olarak tanınmadan önce bu aile tutkusuna sahipti ve WB' nin 22 yıl önce de WB adlı bir yonkou olarak tanındığını düşünürsek tahminen bundan 30 yıl önce yonkou haline gelip tanınmış desek bundan 40 yıl önce kendi başına bir korsan olarak yola çıkmış olsa falan filan desek Bonney' nin WB' nin kızı olması sonra WB' nin onun öldüğünü zannetmesi için yaşlar tutmuyor. Ama sonra torunu falan çıkarsa bilemeyeceğim. :D

Ayrıca WB' nin ailesi tutsak tutuluyorsa, E.Oda' nın bu kozu ortaya çıkarmasının en uygun olduğu zaman Marieford Arc olmaz mıydı? Yani E.Oda bu saatten sonra böyle bir şeyi ortaya çıkarsa ne anlamı olur?
Artı olarak WB öldükten sonra Hükümet' in bu kozları ellerinde tutmalarının bir anlamı yok, bir kere kaçan Bonney' ye aynı şansın bir daha tanınmaması için Akainu tarafından bulunduğu gibi öldürülmesi en mantıklı şey olurdu.

Eline sağlık. Ben öyle düşünmesem de tutma ihtimali az değil

Açıkçası ben Bonney'in WB veya Ace ile direk bağlantısı olduğunu düşünüyorum.

Akainu ile bağlantısını da Bonney'in eskiden Akainu'nun altında çalışan bir denizci olduğuna bağlıyordum.

Ayrıca tam bilgileri açıklanmadan önce Ace'in hikayesindeki denizcinin Bonney olduğunu düşünüyordum.

Tavsiye için sağol bu konuyu görmemiştim. Bence gayet mantıklı bir teori. Özellikle ağlama sahnesi ile Akainu'nun sırf onun için gelmesi arasındaki bağı sevdim. Tutma ihtimali var. :good:
Bazen Oda'nın trollük yapma sebebinin bu tür teoriler olduğunu düşünüyorum. Adam bakıyor, daha kendisi çizmeden millet ne çizeceğini tahmin etmiş. O da aynısını çizmemek için olayları başka tarafa çekiyor.

Bazen Oda'nın trollük yapma sebebinin bu tür teoriler olduğunu düşünüyorum. Adam bakıyor, daha kendisi çizmeden millet ne çizeceğini tahmin etmiş. O da aynısını çizmemek için olayları başka tarafa çekiyor.
kesinlikle katılıyorum ben mesela zoro'nun 944 de öleceğini sanmıyorum çünkü bir sürü kişi bu teoriyi biliyor ve oda tahmin edilmeyi sevmediği için senaryoyu değiştirir

Teori değilde başlık inceleme olsaydı konuya daha çok uyardı bence. Okuması zevkliydi, gerçekleşebilecek olasılıkları yazmışsın, beğendim.

Bu yoruma şapka çıkartılır :sapkali:Hepsini bilemem de bazı konularda öyle yaptığını düşünmeye başladım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık