Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Akainu ve Bonney! Karasakal, Marineford Arkı, Koca Ana ve Kutsal Ejderler

Teorimi beğendiniz mi?

• Kullanılan toplam oy
    55
Bence de güzel yazılmış. Eline sağlık.

Fakat gerçekleri söylememin zamanı geldi. WB vaktinde BM'nin eşiymiş. BM'nin WB'den olan çocuğu Bonney, annesi gibi yeme bozukluğuna sahip. :oleyo:
Not: WB, BM'nin hamile kaldığını bilmiyormuş. Bonney, 26. kız falan çıkar. :oleyo:

Eline sağlık.Ama Ace veya Wb ile bağlantısı olduğunu düşünüyorum.

Jewelry Bonney-Zoro karşılaşması ve Marineford sonrası ağlaması bence bağlantılı. Yani orada abim öldü diye numara yaptırırken aslında Ace'in ölümüne foreshadowing yapıyor mangaka.
Şu kısmı hiç bu açıdan düşünmemiştim.İyi yakalamışsın.

Böyle teorileri okumayı, üzeride fikir yürütmeyi seviyorum.

Eski olan bazı yanlış bilgiler var. Oda'ya sbs sorularının birisinde süpernpva yaşları istenmiş. Herkesin yaşı söylendiğinde Bonney'in yaşı meyvesi yüzünden belli olmadığını söylemiş. Ben mi kaçırdım yoksa Bonney'in yaşı söyledi mi?

Bazı yerlerinde öz, bazı yerlerde ise manevi kızı yazmışsın. Onuda bir ara düzenlersin.

Shanks-Luffy = Bigmom-Bonney ilişkin bence başarışı.

Orjinal anne Bonney hikayesinde zaten böyle bir senaryo var. Komple kopya çekmek pek Oda'nın işi değil sanki. Biraz değiştirip önümüze sunabilir.

Wano arc da bizimkilerle buluşacağına inanıyorum.

Eski olan bazı yanlış bilgiler var. Oda'ya sbs sorularının birisinde süpernpva yaşları istenmiş. Herkesin yaşı söylendiğinde Bonney'in yaşı meyvesi yüzünden belli olmadığını söylemiş. Ben mi kaçırdım yoksa Bonney'in yaşı söyledi mi?
Bildiğim kadarıyla söylediğin gibi, başkabir şey söylediyse hatırlamıyorum. SBS'yi aşağıya atayım.

D: Greetings Oda-chi ♡ Appearing in SBS is like a dream for me. Anyway, I have tons of questions I want to ask, but here's the one I'm most curious about, no doubt about it! Please tell me the ages and heights of the rookies ♡ I'll be waiting until the end of time P.N. Lui

O: Okay okay. This is how they were two years ago. Just add two years to those who've reappeared in the present. And go ahead and assume that their heights haven't changed. Because of her ability, Bonney's age is just an estimation.

Bence de güzel yazılmış. Eline sağlık.

Fakat gerçekleri söylememin zamanı geldi. WB vaktinde BM'nin eşiymiş. BM'nin WB'den olan çocuğu Bonney, annesi gibi yeme bozukluğuna sahip. :oleyo:
Not: WB, BM'nin hamile kaldığını bilmiyormuş. Bonney, 26. kız falan çıkar. :oleyo:
Ulan yoksa Roger'ın BM'den yaptığı kız Bonney mi? :oleyo: Roger çakalını görüyor musunuz? Kadınla yatağa girip, tuvalet ayağıyla kalkıp poneglyph'i dinleyip topuklamış.

Emek harcamışsın, eline sağlık.

Benim de değinmek istediğim şey şu; "only alive" kısmını savunuyorsan direk kutsallara bağlamalısın bence. Sonuçta Luffy, denizcilerin bir zamanki simgesi haline gelmiş Garp'ın torunu. Ama bayağı bayağı Akainu tarafından öldürülmek isteniyordu. Ama Sanji, o sıra ufak bir emir ile korunmaya alınmıştı.

Tabi biz aklımızdaki farklılıkları yazıyoruz. Hepsi de tutabilecek teoriler. :sapkali:

Bonney muhtemelen köle gibi bir şeydi.Kutsalların kölelere zevkine meyve yedirmelerini falan biliyoruz.Bonney için olan senaryo kan dondurur.O yüzden yazmıyorum.
Sanırım anladım. Ama Oda'nın o kadar karanlık bir adam olduğunu düşünmüyorum. :hoo:

Bu arada Akainu çok cool değil mi? :cool: Reis tek başına elleri cebinde gelmiş BB korsanları topuk. :D Bu adam Amiral seviyesinin üstünde.
ü
Aynen. :D O sayfaları yeniden okurken az daha fanı olacaktım.

Düzgün yazılmış ve meramını iyi aktaran başarılı bir teori olmuş, tebrikler.

Tiç'in Boney'i denizcilere sunmasının sebeplerine bir savaş gemisinin 140 milyondan çok daha fazla edeceğini de ekleyebilirsin. T. Sunny bile, en iyi kalite malzemeden yapılmış olması dışında, ufak boyutlarına ve görece düşük ateş gücüne rağmen 200 milyondan fazla ediyor. Denizci savaş gemisi gibi devasa boyutlarda, oldukça yıkıcı ateş gücüne sahip ve kairoseki taban gibi ender özellikleri olan gemi tipleri çok daha pahalıdır. 500 milyon bile diyebilirim.
Her ne kadar WB tayfası için Tiç'e kızıp ona saldırdıktan sonra yakalanmış ve fırsat bilinip takası teklif edilmiş gibi görünse de ilk bakışta, bu ve yukarıda saydığın gibi sebeplerle durumun hiç de öyle olmadığı anlaşılabiliyor. Yani Boney'in hükumet veya en azından Akainu için önemli olduğu konusuna katılabilirim.

Fakat WB tayfası için hissettikleri konusu biraz zayıf kalmış teoride. Sadece babasının acımasızlığını gördüğü için o kadar öfkeleneceğini ve tüm öfkesini de sadece Tiç'e kanalize edeceğini sanmıyorum. Bu sav, WB tayfasını başka sebepten önemsemesinin yanında güçsüz kalıyor.

Big Mom'a sempatisinin olması güzel bir fikir ve teoriye iyi yedirilmiş. Çok fazla yemek yemesini de o sempatinin emarelerinden sayabilirsin.
Tüm teoriyi oluşturan Garp, Shanks, Luffy benzetmesi iyi ve tutarlı görünüyor bu bağlamda. Yine de Garp kısmı epey zayıf. Bana kalırsa bizzat Akainu için değil hükumet için önem teşkil ediyor. Yakalandıktan sonra yine kaçmış olmasının sebebi yüksek ihtimalle Impel Down'a kapatılmamış olması ki oradan kaçmanın, en azından Boney kalibresinde biri için, ne kadar zor ve hatta imkansıza yakın olduğunu biliyoruz. Oraya kapatılmamasının sebebi sıradan mahkumlardan ayrı olmasıydı ve ayrı bir yerde görece daha serbest halde gözetimde tutuluyordu. Bu yüzden kaçabildi diyebilirim.
WB tayfasıyla ilgili de daha yakın bir ilişki çıkabilir. Onlar için ağlamasının ve yıkımlarına sebep olan Tiç'e bu kadar öfkelenmesinin sebebi daha içseldir.

Tutabilir teori. İyiydi.
İyi yazılmış ama ben pek böyle olduğunu düşünmüyorum. Jewelry Bonney-Zoro karşılaşması ve Marineford sonrası ağlaması bence bağlantılı. Yani orada abim öldü diye numara yaptırırken aslında Ace'in ölümüne foreshadowing yapıyor mangaka.
Gold-Silver-Scopper bağlantısı ve Jewelry ismi de iyi oturuyor, @AntiNewEra kendi Bonney teorisinde yazmıştı galiba bu bağlantıyı. Her neyse ipuçları Roger'ı gösteriyor. Babası Roger, abisi Ace bence.
Edit: Aslına bakarsan Bonney'in yaşı ile ilgili bilgiler çok da kesin olmadığından Beyazsakal bile Bonney'in abisi olabilir bu foreshadowingden gidersek. Mangaka sever böyle ters köşeleri.
Eline sağlık.Ama Ace veya Wb ile bağlantısı olduğunu düşünüyorum.

Şu kısmı hiç bu açıdan düşünmemiştim.İyi yakalamışsın.
Böyle teorileri okumayı, üzeride fikir yürütmeyi seviyorum.

Bazı yerlerinde öz, bazı yerlerde ise manevi kızı yazmışsın. Onuda bir ara düzenlersin.

Shanks-Luffy = Bigmom-Bonney ilişkin bence başarışı.

Orjinal anne Bonney hikayesinde zaten böyle bir senaryo var. Komple kopya çekmek pek Oda'nın işi değil sanki. Biraz değiştirip önümüze sunabilir.

Wano arc da bizimkilerle buluşacağına inanıyorum.
Emek harcamışsın, eline sağlık.

Benim de değinmek istediğim şey şu; "only alive" kısmını savunuyorsan direk kutsallara bağlamalısın bence. Sonuçta Luffy, denizcilerin bir zamanki simgesi haline gelmiş Garp'ın torunu. Ama bayağı bayağı Akainu tarafından öldürülmek isteniyordu. Ama Sanji, o sıra ufak bir emir ile korunmaya alınmıştı.

Tabi biz aklımızdaki farklılıkları yazıyoruz. Hepsi de tutabilecek teoriler. :sapkali:
Çok teşekkür ederim öneri ve eleştirileriniz için. :gamyon:

Vizelerden sonra konuyu biraz daha düzenlemeyi düşünüyorum, konuyu tekrar okuduktan sonra eksik kalmış yerler olduğunu ben de farkettim. Ayrıca uzatmak istemediğimdem Garp ve Akainu benzerliğinden bahsettiğim yerleri kestim, bahsetmek istediğim benzerlik anlaşılmıştır diye düşünmüştüm ama orayı da dolduracağım, bana da zayıf kalmış gibi geldi şimdi. Önerilerinizden yararlanıp konuyu daha da genişleticeğim sağolun.:sapkali:

Marineford Savaşı konusunda ise Bonney' nin Ace ve WB ile bir kan bağı içinde ya da hısımlık ilişkisi içinde olmadığı benim gözümde neredeyse kesin. Hatta Bonney' nin herhangi adı duyulmuş ünlü bir korsanla bir bağlantısı olduğu için Hükümet adına bir önem taşıyor olabileceğini düşünmüyorum; çünkü şöyle bir şey var, eğer Hükümet için önem arz etmesinin sebebi, Ace gibi, tehlikeli bir korsanla bir bağı olan biri olmasıysa Bonney' yi ilk yakaladıklarında tutsak etmek yerine neden infaz etmediler? Diyelim buna rağmen tutsak ettiler, bu kadar önemli birinin firar edebilmesine nasıl göz yumdular? Diyelim göz yumdular, Ace ' i katlettiikten sonra hızını alamayıp Dragon' un oğlu diye Luffy' nin peşinden koşan Akainu, Bonney' yi bulduğu gibi, olduğu yerde acımadan infaz etmez miydi? Akainu' nun ne kadar acımasız ve katı olduğunu biliyoruz. Bu da beni Bonney' nin WB veya Ace değil veya BM değil bizzat Hükümet' le arasındaki bir bağdan dolayı önem kazandığı fikrine götürdü.

Tek çıkmaza girdiğim konu hem Hükümet için hem de Akainu için ayrı bir önem taşıması. O konuda da benim de kafama tam oturmayan bir açıklama getirmeye çalışıp kutsal ejder olabileceği gibi bir tahminde bulundum. Belki de Sabo gibi karmaşık bir hikayeye sahiptir.

Ne kadar bir bağ içinde olmadıklarını düşünsemde henüz GrandLine' da iken Bonney' nin Ace' ten yardım almış olabileceğini hatta aralarında bundan daha derin bir bağ olabileceğini, ayrılmadan önce birbilerine Luffy' nin Ace' e verdiği gibi yeniden görüşmek üzere söz vermiş olabileceklerini düşünüyorum. Böyle bir durumun varlığı Bonney' nin göz yaşlarına daha mantıklı bir açılama getirmiş olur. Belki de E.Oda romanda bize birkaç ipucu verebilir.

Konuya katkınız için teşekkür ederim arkadaşlar.:)

Güzel teori sakanın bonney için bizzat gittiğine eminim kızı aldıktan sonra takibi bıraktı.Keza BB de kızı alıp kaçarsa peşinden geliceğini biliyordi ki manidar bir şekilde sapa sağlam bırakıp kaçtı.Bonney ya saka için yada WG için değerli bundan eminim.Eline sağlık güzel teori.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık