Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Ace'in Yerinde Luffy Olsaydı

sonuç ne olurdu?

• luffy kurtarılırdı denizciler gömülürdü

Kullanılan: 66 86.8%
  • luffy ölürdü

Kullanılan: 10 13.2%

• Kullanılan toplam oy
    76
-Shanks, Luffy'nin kendi macerası der gelmez.
-WB, Luffy'i tanımıyorsa neden gelsin. Ace tek başına gelirdi.
-Dragon'un gelip gelmeyeceği meçhul. Gelse de ordusunu getirir miydi? Sanmıyorum. Kendi kişisel meselesi sonuçta.
-Garp bu kez kendini tutamaz Luffy'i kurtarmaya yardım ederdi.
-Alabasta, Skypia, Water 7 ekibi gelirdi.
-Luffy'i kurtarmak için Ace veya Zoro ile tayfa, ID'ye sızsaydı aynı ID ekibini onlar da getirirdi.

Benzer büyüklükte bir savaş olur ancak sonunda Luffy ana karakter olması hasebiyle Ace gibi ölmez, kaçardı.

Fena :)
3 yıl denizlerde kalmış Luffy’yi katalım hesaba madem mevzu bu. O zaman ne olur?

Lufy sürekli ölümden dönüyor ama Dragon salladı mı? Hani pişmanlık falan ne dersen de onu düşünebilir ama bir şey yapmaz. Shanks zaten Lufy seçilmiş kişi diye bekliyor ama sadece bu, önüne çıkarsa yardım eder ama özellikle yardım etmez. Dragon yanına küçük yaşta Sabo'yu almış birisi ama Lufy'yi almadı. Önemsemesi farklı ama umrunda olmaz. Yıllarca devrim diye plan yapıp onu tek kişi için heba etmez.
Loguetownd'da kendisi geldi. Sabaody'de ordusundan birini gönderdi.

Şimdi adamdan Luffy'nin her dövüşüne birisini göndermesini beklemek ne kadar doğru bilmiyorum. Ama ortada var olan iki duruma bakarak Dragon gelmez demek, bana doğru gelmiyor.

Loguetownd'da kendisi geldi. Sabaody'de ordusundan birini gönderdi.

Şimdi adamdan Luffy'nin her dövüşüne birisini göndermesini beklemek ne kadar doğru bilmiyorum. Ama ortada var olan iki duruma bakarak Dragon gelmez demek, bana doğru gelmiyor.
Devrimi riske atmaz diyorum yoksa Kuma ne hale gelmiş ama bir halt yapmıyor. Ufak müdahale başka ama toplu savaş bambaşka. Devrimciler doğrudan denizcileri basacak olmasının kayıplarını hayal edebiliyor musun? Hiç mi bir tane akıllı komutanı yok, Dragon sen ne halt yapıyon, nereye götürüyorsun demeyecek? Kuma arkadaşı ve gücü yettiği şekilde yardım eder, İva da öyle yaptı, Dragon'un demesine gerek bile yok ama toplu savaş başka. Devrime gönül vermiş adamlar içlerinden biri yakalanınca gidelim savaş açalım mı diyor? Dragon barış mı getiriyor yoksa kendi kutsal diktatör mü olmak istiyor. Orduyu kişisel çıkarı için savaşa sürüklerse kötü lider olur. Hem lufy Dragon'un oğlu olduğu için değil kendi suçlu olduğu için yakalanma ihtimali var. Lufy köyünden hiç çıkmaz ve Dragon bağlantısı yüzünden kaçırılırsa belki masum bir çocuk deyip savaş açabilirdi ama bu durumda imkansız. Sabo bile bireysel gelir. Devrim ordusunu katamaz, Rosa'da biraz karıştı ve Koala ona ne kadar kızdı sen düşün. Sabo bireysel yardım etti, emrindekilerle olaya müdahale etmek olayı başka yere çekerdi.

3 yıl denizlerde kalmış Luffy’yi katalım hesaba madem mevzu bu.
Ne alaka? Bunu konuyu açana söylemek lazım. Ben ona göre cevap verdim. Amacım Luffy'i küçümsemek değil. Şimdiki Luffy olsa oldukça büyük bir savaş olurdu zaten. Yazdığım müttefiklere bakarak bunu görebilirsin. Sadece o zamana kadar olanları yazdım.

Ne alaka? Bunu konuyu açana söylemek lazım. Ben ona göre cevap verdim. Amacım Luffy'i küçümsemek değil. Şimdiki Luffy olsa oldukça büyük bir savaş olurdu zaten. Yazdığım müttefiklere bakarak bunu görebilirsin. Sadece o zamana kadar olanları yazdım.
Sakin Rika, konunun geneli ile ilgili senin üzerinden bi noktaya dikkat çektim sadece. :oops:
Luffy yerine Ace olsaydı demiş. E madem Ace yerinde Luffy olsa diyoruz ya he işte 3.5 senesi denizlerde geçmiş yeni dünyaya gelip orada bulunmuş biriyle grandlinedan öteye henüz gitmemiş birini aynı yere koyup karşılaştırmak pek mantıklı olmuyor.

Luffynin de namını yürüttüğü aynı süreyi koyun diyorum ben de.

Marineford da Ace yerine Luffy yakalansaydı idam için sizce serinin gidişatı nasıl olurdu aceden dolayı Beyazsakal ve tayfası , Dragon,Shanks ve tayfası gelirmiydi kimler gelirse savaş nasıl sonlanırdı.

Sakin Rika, konunun geneli ile ilgili senin üzerinden bi noktaya dikkat çektim sadece. :oops:
Luffy yerine Ace olsaydı demiş. E madem Ace yerinde Luffy olsa diyoruz ya he işte 3.5 senesi denizlerde geçmiş yeni dünyaya gelip orada bulunmuş biriyle grandlinedan öteye henüz gitmemiş birini aynı yere koyup karşılaştırmak pek mantıklı olmuyor.

Konu bu şekilde açılmış yahu neyin davasını güdüyorsun.

Şahsen ben Shanks’ın çift taraflı ajan olduğunu bildiğimden (bakın düşündüğümden demiyorum benim için bu olay bu kadar net) böyle bir savaş yalnızca göstermelik geleceğini gelse de en önde savaşmayacağını düşünüyorum.
Garp evet karşı durur hatta torununu korurdu ama tek başına ne kadar etkili olurdu ?
Dragon kesin gelirdi. Gelmez diyenler var ; o adam Luffy’i o kadar önemsiz görse Smoker’dan Luffy’i kurtarmaya gitmezdi. Ki Ivankov’da Dragon’un oğlunun idam edileceğini zannettiğinden Dragon’un da savaşa geleceğini düşünmüştü.
Ve garibim Ace. Fakirlerin dostu zenginlerin düşmanı serinin atarlı abisi Ace Mf’yi basardı. Ama muhtemelen Wb ve tayfası bu savaşa tümden katılmazdı. Aynı Karasakal’ın peşinden Ace’in tek başına gitmesi gibi olurdu. Babalık oğullarını hiç tanımadıkları birini kurtarmak için riske atmaz.

Sonuç olarak,
Wb korsanları ve müttefikleri >= Dragon ve org. , Garp, Ace ve göstermelik Shanks tayfası olduğundan ; bu savaşın sonu da normal şartlar altında Mf arcından farklı olmazdı.
Bütün bunları yazdım ama Luffy kurtarılır dedim. Neden ? Çünkü adam Hasırşapka.

Tamam da bu karşılaştırma değil ki. Alternatif senaryo üretiyoruz alt tarafı. Kontrollü deney mi bu tüm parametreler aynı olsun? Sen de öyle bir konu aç oraya da yazalım :)

Konu bu şekilde açılmış yahu neyin davasını güdüyorsun.
Konuları eleştirmek yasak mı la? Adil olmamış böylesi.
Tamam da bu karşılaştırma değil ki. Alternatif senaryo üretiyoruz alt tarafı. Kontrollü deney mi bu tüm parametreler aynı olsun? Sen de öyle bir konu aç oraya da yazalım :)
Üşengecim ben. Tembel hayvan halt etmiş benim yanımda. :)

Gereksiz olur yahu. Kurtulurdu her türlü.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık