Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Ace ve Luffy'nin Potansiyelleri

Hangisinin potansiyeli daha yüksek?

• Kullanılan toplam oy
    184
Bu konuları incelerken tek bir parametre üzerinden yargıya varıyorsunuz yaptığınız hata bu.Doffy de erken yaşta açtı ama diğer şartlar uygun muydu sırf erken açması yüzünden potansiyelin daha fazla olması için ?

Roger gibi bir soydan gelmiyor.Monkey ailesi gibi canavar bir soydan gelmiyor.D. değil kutsal ejderler içinde bile muhtemelen geri planda olan bir ailesi var.

Fakat Ace böyle değil erken yaşta h.haki açmasıyla muhteşem üçlüyü tamamlıyor.

Diğer ikisi :

Şeytan denilen Roger soyundan gelmek direk oğlu olmak.
D. olmak

Üstüne Ace'in iradesi başkasına geçecek diyor Wb böyle birşey de mevcut adamda.Tüm bunlar biraradayken o yaşta h.haki açarsa bu adam potansiyelli olmasın da kim olsun ?
Soy önemli diye tutturuyorsan -ki güç konusunda böyle bi kesinlik mevcut değil- soyda Luffynin fazlası var eksiği yok. Hatta ses getirme anlamında birinin babası korsan olarak grandline’a göz dikmişken öbürü tüm dünyaya meydan okuyor ve değiştiriyor.
Garp desen Rogerın denizcilerdeki muadili.
Soy kısmını geçiniz. Devam ettirene de anca “hadi canım sen de” denilir.

Gelelim iradeye. WB daha Ace kurtarılmadan Luffy’ye bakıp bana D.’nin iradesini göster diyor. Aynı WB yine bir D. olan Teache sen değilsin deyip Rogerın iradesini taşıyanlardan bahsediyor. Üstelik kan bağını kesebilirsiniz ama ateşlerini söndüremezsiniz de diyor herif. Ace'in iradesi değil Rogerın iradesinden bahsediliyor. Görelim;

Kişisel iradeleri haricinde D. iradesi ve Roger iradesi için de Luffy'yi işaret ediyor adam. Ace için dediyse sen de bulup göster bize. İddialarına göre ona da demiş olmalı.

Aynı şekilde Roger şapkasını D. olmayan Shanksa vermiş aynı Shanks Luffyde o iradeyi görüp çocuk yaşta ona teslim ediyor. İş çocukken irade ispatıysa Shanks denen adamın yaptığı ortada. Sonrasıysa WBnin sözleri ortada.

Gelelim başka bi mevzuya. Mihawk ne diyor; denizlerdeki en tehlikeli güç Luffyde. İnsanları etrafına topluyor ki Ace de bunlardan biri. İradenin vücut bulup gövde gösterisi yapmış hali. Yine Luffy daha kullanamadığı h.haki ile denizcileri ve yeni dünya korsanları ağızları bi karış açık şapşal bi halde bırakıyor, bi de buradan yakalım.
Soy ve D. iradesinde Luffynin fazlası var eksiği yok.
Başarı desen tartışmaya açık bile değil.
Güç desen şimdiden geçti Luffy. Hele Ace'in öldüğü yaşa gelsin Ace'in esamesi okunmaz.
İnsanları etkileme, karizma desen Luffy yine seride 1 numara.
Liderlik ruhu diyorsak Luffy her ortamda orada zamanında abisi Ace ve Saboyla olduğu yerlerden tutun WBnin yanında bile bunu fazlasıyla gösteriyor.
Ayrıca biri başından beri anakarakter olarak tasarlanmışken öbürü senesinde ölsün diye tasarlanmış ve tek misyonu bu olmuş bi karakter. Nereden tutsan elinde kalır.

Tutup hala bana soy sop ile gelecekseniz gelmeyin MW, gördüğüm en absürt argüman bu Luffy'ye karşı.

O.da 2 yıl ara değil de 5 yıl ara verseydi ve luffy ace den büyük yaşta sağ kol indirseydi ace mi daha potansiyelli olmuş olacaktı.Hocam e.oda yazıyor biz okuyoruz.İki side D. ikisi de küçük yaşlardan beri kendini belli eden karakterler potansiyelli karakterler.Ace çöp muamelesi yepıyorsunuz keşke e.oda mf de luffynin önüne atmasaydı ace yi.Şimdi ace'yi okuyor olup potansiyelinin ne olduğunu görüyor olurduk.
Siz tutup her alanda adamı geçen ve anakarakter olan Luffy'ye karşı Ace daha potansiyelli derseniz ezilir tabi. Çocukken şunu yaptı demeniz nedir o zaman? Sen o yaşa bakıyorsan ben de bu yaşa bakarım. Kaldı ki Teach örneği var herif 2 senede yonkou ayarı olmuş yaş potansiyel belirlemiyor ama gelip bana Luffy meyve dezavantajı yaşarken kendisinden 3 yaş büyük abisi onu koruyordu derseniz ben de bu yaşlarını örnek veririm. Bu benim değil sizin tarzınız. Benim için en ufak soru işareti olmayan bi mevzu bu.
E. Oda üzerinden dedikleriniz de sadece lafta kalır bu mantıkla. Serinin sahibi birini öne koyuyorsa bunun zaten nesini tartışıyorsunuz da Ace daha potansiyelli diyorsunuz. Bak adam diyor ki en başından ölmesi için çizdim ben adamı. Misyonu bu her şeyden önce. Bu yorumunda dediğin lafa göre gidersek Ace'in öldüğü yaşı baz alıyorum ben de ne yapayım diriltecek halim yok. Bu yaşına kadar gelip geride kalmış devamında da kalacağını gösteren bir çok emarenin yanında misyonu alemin tepesine çıkmak olan bi karakter var ortada(Luffy). Luffy her koşulda geçecekti, geçti de.

Luffy ana karakter seinen seri değil ki en güçlü olmasın. Haliyle en potansiyelli de o olacak. Bu konudaki sorun Luffy - Ace değil. Ace haterlığı. Yoksa seven, sevmeyen herkes bilir Ace'in potansiyelinin de Luffy'den bir tık altta sonuçlanacağını.

Bu yaş mevzusu nedir yahu! Komik geliyor artık. E.Oda ömrümüz serinin bitiminden geç olsun diyoruz, sonra Luffy'nin erken yaşta güçlüleri indirişini mi eleştiriyoruz?

Ace'i sevmemek için pek çok sebep mevcut.

1-) Denizci Fanları: Genelde ideolojik olarak ayrımları vardır. Kk kavramları etrafında dönen karakterleri sevmezler. Ya gücüne laf atarlar ya da karakterine.

2-) Wb Tayfası: Tayfadakilerin pek çoğu Ace'in karakterine kurban gitti diye sevmezler. En sevilen yonkolardan biri artık yok. ( Ölürken Ace'e küfreden bir Wb korsanı çizilmedi )

3-) Luffyciler: Adamlar Ace'i sevseler dahi son zamanlardaki gereksiz tartışmalarla soğumuşlar belli.

4-) Objektif Kasçılar: Op yorumlarını objektif yapma pahasına sadece dövüşlerle dövüş dışı her şeyi değerlendirenler.

Var da var. Diğer grup da var. Herkesin haklı olduğu birkaç nokta da belki var ama herkes mükemmel karakter sevmiyor işte. :artiz:

Siz tutup her alanda adamı geçen ve anakarakter olan Luffy'ye karşı Ace daha potansiyelli derseniz ezilir tabi. Çocukken şunu yaptı demeniz nedir o zaman? Sen o yaşa bakıyorsan ben de bu yaşa bakarım. Kaldı ki Teach örneği var herif 2 senede yonkou ayarı olmuş yaş potansiyel belirlemiyor ama gelip bana Luffy meyve dezavantajı yaşarken kendisinden 3 yaş büyük abisi onu koruyordu derseniz ben de bu yaşlarını örnek veririm. Bu benim değil sizin tarzınız. Benim için en ufak soru işareti olmayan bi mevzu bu.
E. Oda üzerinden dedikleriniz de sadece lafta kalır bu mantıkla. Serinin sahibi birini öne koyuyorsa bunun zaten nesini tartışıyorsunuz da Ace daha potansiyelli diyorsunuz. Bak adam diyor ki en başından ölmesi için çizdim ben adamı. Misyonu bu her şeyden önce. Bu yorumunda dediğin lafa göre gidersek Ace'in öldüğü yaşı baz alıyorum ben de ne yapayım diriltecek halim yok. Bu yaşına kadar gelip geride kalmış devamında da kalacağını gösteren bir çok emarenin yanında misyonu alemin tepesine çıkmak olan bi karakter var ortada(Luffy). Luffy her koşulda geçecekti, geçti de.
Benden böyle bir cümle cıktı ise at göreyim.Ben diyorum ki ikisi de D.soyundan geliyor ve ikisi de gayet yüksek potansiyelli karakterler karşılaştırmak mantıksız.

Benden böyle bir cümle cıktı ise at göreyim.Ben diyorum ki ikisi de D.soyundan geliyor ve ikisi de gayet yüksek potansiyelli karakterler karşılaştırmak mantıksız.
Sen geçen denk diye başlamıştın. Ace bazı konularda önde Luffy bazı konularda önde diye devam ettin. Sonra sordum çocukluk ve h. haki açmayı örnek verdin vs.. Merak eden birkaç sayfa geriden bakar zaten.
Araya MW karışınca ilk mesajlara geri baktım da farketmez denk de demeye getirirseniz ortada bunu gösterecek bi emare yok, yine ezilir.
Sen denk demişsin ve çocukluk çağını örnek vermişsin. Ben de delikanlı olduğu son yaşları örnek verdim. Luffy geçmiş. Saboyu da hatırlattım sanırım.
H.haki örneği verdin, ben de Dofu örnek gösterdim.
E. Oda Luffyden yana dedin ben de o zaman nesini tartışıyoruz dedim.
Varsa eksiğim söylersin hacı, ara ara dalıyorum bu konulara zaten Ace'i de zerre sevmem bunaltıyor. Bi süre burayı es geçeceğim.

Soy önemli diye tutturuyorsan -ki güç konusunda böyle bi kesinlik mevcut değil- soyda Luffynin fazlası var eksiği yok. Hatta ses getirme anlamında birinin babası korsan olarak grandline’a göz dikmişken öbürü tüm dünyaya meydan okuyor ve değiştiriyor.
Garp desen Rogerın denizcilerdeki muadili.
Soy kısmını geçiniz. Devam ettirene de anca “hadi canım sen de” denilir.

Gelelim iradeye. WB daha Ace kurtarılmadan Luffy’ye bakıp bana D.’nin iradesini göster diyor. Aynı WB yine bir D. olan Teache sen değilsin deyip Rogerın iradesini taşıyanlardan bahsediyor. Üstelik kan bağını kesebilirsiniz ama ateşlerini söndüremezsiniz de diyor herif. Ace'in iradesi değil Rogerın iradesinden bahsediliyor. Görelim;

Kişisel iradeleri haricinde D. iradesi ve Roger iradesi için de Luffy'yi işaret ediyor adam. Ace için dediyse sen de bulup göster bize. İddialarına göre ona da demiş olmalı.

Aynı şekilde Roger şapkasını D. olmayan Shanksa vermiş aynı Shanks Luffyde o iradeyi görüp çocuk yaşta ona teslim ediyor. İş çocukken irade ispatıysa Shanks denen adamın yaptığı ortada. Sonrasıysa WBnin sözleri ortada.

Gelelim başka bi mevzuya. Mihawk ne diyor; denizlerdeki en tehlikeli güç Luffyde. İnsanları etrafına topluyor ki Ace de bunlardan biri. İradenin vücut bulup gövde gösterisi yapmış hali. Yine Luffy daha kullanamadığı h.haki ile denizcileri ve yeni dünya korsanları ağızları bi karış açık şapşal bi halde bırakıyor, bi de buradan yakalım.
Soy ve D. iradesinde Luffynin fazlası var eksiği yok.
Başarı desen tartışmaya açık bile değil.
Güç desen şimdiden geçti Luffy. Hele Ace'in öldüğü yaşa gelsin Ace'in esamesi okunmaz.
İnsanları etkileme, karizma desen Luffy yine seride 1 numara.
Liderlik ruhu diyorsak Luffy her ortamda orada zamanında abisi Ace ve Saboyla olduğu yerlerden tutun WBnin yanında bile bunu fazlasıyla gösteriyor.
Ayrıca biri başından beri anakarakter olarak tasarlanmışken öbürü senesinde ölsün diye tasarlanmış ve tek misyonu bu olmuş bi karakter. Nereden tutsan elinde kalır.

Tutup hala bana soy sop ile gelecekseniz gelmeyin MW, gördüğüm en absürt argüman bu Luffy'ye karşı.
Soy önemli çünkü Roger korsan kral olurken o çok övdüğünüz Garp buna engel olamamış.Roger Garp'tan daha güçlü olarak kk oldu büyük ihtimalle.Buradan iki D. ailesi içerisinde üstünlüğünü göstermiş.

Roger'ın iradesinden bahsediyor diyorsun.O zaman Ace önemsiz doğrudan başkasına geçiyorsa kan bağını kesmekten neden bahsediyor ki bu adam.Böyle bir durum olsa Ace'i kendi varisi yapmaya çalışmaz zaten.Adamın çapının belli olduğunu yerine geçemeyeceğini bilir.O söylediği şeyler Ace üzerinden devam edebilirdi kan bağını kestikleri için başkası üzerinden devam edecek bundan bahsediyor.

Biz zaten potansiyelden bahsediyoruz ne zaman güç olarak geçtiği ne yaptığı önemli değil.

Soy anlamında Luffy de iyiydi ama Ace daha iyiydi.
İkisi de D.
Ace hakiyi erken açtı Luffy kral hakiyi daha sonradan açtı.

Hadi zorlayalım ilk ikisi aynı diyelim Ace kral hakiyi erken açmakla potansiyel anlamında yine daha öne geçmiş oluyor.

Bunun dışında ölsün diye tasarlanmış diyorsun.E hiçbir problem var mı ? Zaten seriden çıkaracaksa Roger gibi de yapar diğer shounenlerdeki gibi tanrı bile yapar adamı.Nasıl olsa bir önemi olmayacak senaryoyu ona göre çizmiş.İstediği potansiyeli verebilir niye düşük tutmak zorunda olsun.

Luffy'nin hep kendine dair tek hayali vardi ve hic degismedi ama ace oyle degildi ne kadar da sevsem de bu böyle. Ilk basta kendi kk olmak istedi sonra wb yi yapmaya calisti .

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık