Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 984: Kutsal Kitabım

Bölüm Nasıldı?

• İyi

Kullanılan: 168 62.9%
  • Orta

Kullanılan: 63 23.6%
  • Kötü

Kullanılan: 36 13.5%

• Kullanılan toplam oy
    267
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Oda ülkenin gerçek prensesini Zoro'nun "Friend Zone"una sokunca, Luffy'ye kimse kalmamıştı, biri lazımdı, her gittiği yerde illa ki bir prenses gerekiyor bizimkine.

Vivi ile başladı bu durum, sonra devam etti işte :)

Mal değneği, Wano'yu açacağım diyor, ama kurduğu cümle şu: "Oden erkekti, o yüzden ben de erkek oldum xd." Önce bi kafanı aç dangalak. Mesele yüzeysel şeyler mi? Yoksa fikirler mi?
Luffy'nin kız versiyonu gibi düşünülebilir. Hatta bir Oden havası da yok değil şimdi. O yüzden yadırgamadım.

Yalnız söylemeyi unuttum. Momo geleceğe gönderilmemiş olsaydı ve bir şekilde Yamato ile evlenseydi acaba Oden ve Kaidou'nun genlerini taşıyan çocukları nasıl bir şey olurdu düşüncesi beni benden alıyor:at:

Bana hala çok düz mantık gibi geliyor.. standart her ada da bi bebe ya da kız çıkması klişesi sürekli. Ben bizi şaşırtmasını isterdim manga-ka'nın bu kadar süre nasıl çalıştığını ve neler yaptığını biliyoruz, biraz çizgisinden çıkıp bizi şaşırtsın.. en son şaşırdığım konu Law'ın D. çıkmasıydı. O sayıdan beri "hadi lenn" demedim hiç. Okudum geçtip hep.. forumuda takip ediyorum arada, ama pek cevap yazmam.. biri oylama açsın bu kız muhabbeti ile eminim %75-80den fazla kişi memnuyetsizdir :gamyon:
Memnuyetsiz olan çoğu kişi cinsiyetinin hikâyeye bir etkisi olamayacağı için "oğul" dendikten sonra kız çıkmasını zorlama ters köşe olduğunu düşünüyor ama bunun ters köşe mantığı ile yapılmadığına kesin gözüyle bakıyorum ben. Eğer öyle bir şey yapmak isteseydi Kaido'nun ağzından "Çocuğum" der, figüranların ağzından "Oğlu" derdi. Çünkü Yamato'yu diğerleri erkek sanıyor. İsim mevzusunda ise Spoiler yorumlarına atmıştım, Japonca'da "İdeal Japon kadınının vücut bulmuş hâli." anlamına gelen bir sözde "Yamato" kelimesi geçiyor. Yani cidden ters köşe yapmak istese emin ol bunu çok iyi yapacak imkânı vardı ama amacı "Haha kız çıkartayım da şaşırsınlar." mantığı değil. Seri içerisinde miras alınan irade çok ön planda olan bir şey, Oden'in iradesini devam ettiren kişinin erkek ya da kadın olmasının bir önemi tabi ki yok fakat dediğim gibi, bir erkeğin Oden'in ideallerine hayran kalıp özenmesi ile bir kadının hayran kalıp özenmesi arasında fark var. Kendisine "Oden" diyecek kadar fanatik bir karakter yazmış Oda ve bu fanatikliği daha da uçlara çıkartmak için de kadın olmasını daha uygun görmüş, o kadar fanatik ki kendi cinsiyetini bile umursamadan onun gibi davranıyor.

Bahsettiğim terim ise şu; Yamato nadeshiko (やまとなでしこ or 大和撫子) is a Japanese term meaning the "personification of an idealized Japanese woman", or "the epitome of pure, feminine beauty"

Rogerın idamı çok daha etkileyici. Adam ölüme gülerek gidiyor, ölmeden önce söyledigi sözler yeni bir çağ açıyor, tüm hazinem orda gidin alır diyor adam, bütün dünya bu sözler üzerine harekete geçiyor ama bizim Smoker korsan olmuyor, tam aksine denizci olup korsan tokatlıyor.

Odenin idamında ise bir düşmanın öldürülmesinden başka hiçbir halt yok. Oden Kaidonun düşmanı, Yamato Kaidonun kızı, Wano Yamatonun memleketi değil, Yamato Wanolu değil, Wanoyu önemsemesi için hiçbir neden yok. Bu yüzden Oden will saçmalık derecesinde zorlama bir kurgu. Yukarıda bazı arkadaşların ilettiği gibi Odenın kızı irade sahibi dense tamam denir ama maalesef. :)
Yapma kral... Roger'ın idamındaki etkileyici kısımlar sadece gülmek ve yeni bir çağ açmak. Yeni çağ açmak olayı zaten o an idamla alakasız. Yani idamı etkileyici kılmıyor. Daha sonra idamın sonrasında yaşananlar etkileyici oluyor. Roger'ın idamını efsane gibi anlatman ve Oden'inkini bu denli kolayca es geçmen çok komik.

Oden'in idamı şu ana kadar gördüğümüz en etkileyici ölümlerden birine sahne oldu. Oden'in hikayesini veya karakterini beğenip beğenmemen önemli değil. Sahnenin kendisi çok etkileyici. Kızgın yağa atlayıp adamlarını bir saat boyunca sırtında taşıyarak duruyor. Ardından yine onları kurtarmak için üstünden fırlatarak atıyor. Sonrasında da "Benim adım Oden ben yağda haşlanmak için doğdum." Diyerek ölüyor ve öldüğünde yüzünde kocaman bir gülücük oluyor. Hatta bunun da öncesinde canavar Kaido'ya "Güçlenebileceğin kadar güçlen." diyor.

Oden'in idamı başlı başına bir efsane olarak anılıyor o yörede. Zaten Yamato da bu adamın kocaman yüreğinden etkileniyor.

Oden idam edildiğinde orada olan herkes Oden'in nasıl bir adam olduğunu anlayabilir. Ancak Roger için bu geçerli değil. Roger'ı tanımayan biri o idamda Roger ile ilgili, ölümden korkmaması dışında, hiçbir şey öğrenemez. Bu da o idamın etkileyiciğini düşürür.

Oden'in idamında bir yandan ninjanın teki "Oden bunca yıldır sizi korumak için şerefini iki paralık etti." derken bir yandan Oden yine birilerini kurtarmak için yağda tek başına haşlanıyor. 1 saat boyunca yanmasına rağmen çıtını çıkarmıyor. En sonunda da yüzünde gülümsemeyle terk ediyor bu dünyayı. Sen ise gelmiş Roger idamı ile kıyaslıyorsun.

Yamato'nun da Wano'lu olmadığını söylüyorsun da elimizde buna dair herhangi bir bilgi yok. Belki de kız hiç çıkmadı Wano''dan, ne biliyorsun? Hoş ne fark edecekse bu.

Aynen mesela küçük yaştaki Luffy için Shanks, bana Kaptan'ı anımsatıyor dediğinde Luffy'nin gücüne vurgu yapmıştı.:D Yav bu güç muhabbetine girmeyin yav. Luffy, Ace'den şu an lig farkıyla önde bir güçte.
Şunu da hatırlatmakta ben fayda görüyorum . Luffy Ace’fen 3 yaş küçük ve 3 sene sonra atılıyor korsanlığa. Şuan tam onun yaşlarında hatta bır yaş küçük olabilir ama seviyesi bence bir tık fazladır Luffy’nin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık