Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 980: Dövüş Müziği

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    267
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Reyiz ben aksi yönde bir şer söylemiyorum zaten. Dediğim gibi gönderme yapıyorum. Serinin yarısında Zoro’nun da dayanıklılığı mevcut ona bakarsak. Bence de olay Apoo abartısı ve başka etkenlerde olabilir. Savunmaya geçmene gerek yok yani :D
Yok benim derdim savunmadan ziyade meseleyi ortaya koyalım. :)
Serinin yarısında Zoro var demen de garip oldu. Serinin yarısı Luffy'nin dayanıklılığı üzerine kurulu derken kastımız; Luffy zor durumlara düşer, bunlara dayanır ve hikaye ilerler. Zoro olduğunda da olmadığında da mevzu bunun üzerinden döner. "Luffy binbir darbe, zehir, zorluk vsye maruz kalır ve bunlara dayanıp insanları etkiler. Sonra da konuya noktayı koyar" bu işleniş serinin kurgusunun en az yarısını kapsar. Zoro ya da herhangi başka bir karakter için bu hikayenin belli noktalarında söz konusu olabilir ama sürekli bir durum olarak geçerli değil. Zaten devamlı da yoklar Luffy'nin yanında ve hikaye Luffy üzerinden ilerliyor.

Hülasa; evet serinin en az yarısı "Luffy ne kadar da dayanıklı düşüncesi" ile ilerliyor ve zaten hikayenin etrafında oluştuğu ana unsur Luffy'nin ta kendisi olduğundan bu konuda herkesten sıyrılan bir karakterdir.

Ama Zoro da başka etkenlerde var. He yinede söyleyeyim Alpa’cığım için rahat etsin. Zoro’nun Dünyası kaydı aynı Luffy gibi :ehe:
Ama burada benim demek istediğim şu; Bunlar anormal şeyler. Gerçekte ikisi de baya baya havan gibi dayanıklı. Ben bunu o zaman da diyordum ikisi için ama siz demiyordunuz. Şimdi Zoro’ya laf eden arkadaşların Luffy’nin dayanıklılığını gömmesi lazım benceee :D
Zoro bayıldığında, bu adam çok daha beterine dayandı burada bayılması biraz da kurgu diyenin yemediği laf kalmadı. Ölçeği daha küçük bir saldırı bu, buna kurgu deyip geçerler. Aksi hiç bir iddaayı da kabul etmezler. Orak darbesi çok daha ölümcül bir saldırı bu bölümde Luffy'nin yediğinden. Ona hiç değinmeyip o 1 gün yattı ehehe demeye devam ederler.

Halbuki ortak nokta aynı. Luffy'nin durumu da Zoro'nun durumu da istisnai durumlar. Zoro'nun, o orak darbesinin aynısını hatta daha şiddetlisini alsa da bayılmayacağı yerler var. Bunu hepimiz biliyoruz.

Sonra çifte standart, yersen.

Not: Ben kurgu olayından biraz daha farklı bakıyorum bu olaylara. Sadece forumda gördüğüm şekliyle yazdım.

Luffy fanları luffynin rezilliğini görmezden gelmek için zoroya sarmış. Yahu bu bir manga. Anlık ve gücünü bilmediğiniz karakterler size tek atabilir. Oyuncakçı kız lav ve luffye tek atacaktı neredeyse. Bu onu luffy ve lawdan güçlü yapmaz. Killerin zoroyu delmesi, apoonun zoroyu kesmesi de bunları daha güçlü yapmaz. Bu mantıkla hawkins de lawın ağzını burnunu kanatmış ne yani daha mı güçlü. Dövüş sonucunda kaybetmiş. Veya mr1. Zoroyu parça pinçik etti. Son ana kadar fizik güçte zoro üstün olsa da yenemiyordu. Dövüş orada bitse mr1 daha güçlü derdik. Ama dövüş tamamlandığında zoro kazandı. Apoonun luffye 2 atmasına gelecek olursak sonuçta luffy adamın gücünü bilmiklajdjhagsgasa oysaki geleceği de görebilen lufahdgasdjas ay bi gülme geldi :D

Yok benim derdim savunmadan ziyade meseleyi ortaya koyalım. :)
Serinin yarısında Zoro var demen de garip oldu. Serinin yarısı Luffy'nin dayanıklılığı üzerine kurulu derken kastımız; Luffy zor durumlara düşer, bunlara dayanır ve hikaye ilerler. Zoro olduğunda da olmadığında da mevzu bunun üzerinden döner. "Luffy binbir darbe, zehir, zorluk vsye maruz kalır ve bunlara dayanıp insanları etkiler. Sonra da konuya noktayı koyar" bu işleniş serinin kurgusunun en az yarısını kapsar. Zoro ya da herhangi başka bir karakter için bu hikayenin belli noktalarında söz konusu olabilir ama sürekli bir durum olarak geçerli değil. Zaten devamlı da yoklar Luffy'nin yanında ve hikaye Luffy üzerinden ilerliyor.

Hülasa; evet serinin en az yarısı "Luffy ne kadar da dayanıklı düşüncesi" ile ilerliyor ve zaten hikayenin etrafında oluştuğu ana unsur Luffy'nin ta kendisi olduğundan bu konuda herkesten sıyrılan bir karakterdir.
Tamam da dediğim gibi bu başka bir konu. Neyse artık :D
Zoro bayıldığında, bu adam çok daha beterine dayandı burada bayılması biraz da kurgu diyenin yemediği laf kalmadı. Ölçeği daha küçük bir saldırı bu, buna kurgu deyip geçerler. Aksi hiç bir iddaayı da kabul etmezler. Orak darbesi çok daha ölümcül bir saldırı bu bölümde Luffy'nin yediğinden. Ona hiç değinmeyip o 1 gün yattı ehehe demeye devam ederler.

Halbuki ortak nokta aynı. Luffy'nin durumu da Zoro'nun durumu da istisnai durumlar. Zoro'nun, o orak darbesinin aynısını hatta daha şiddetlisini alsa da bayılmayacağı yerler var. Bunu hepimiz biliyoruz.

Sonra çifte standart, yersen.

Not: Ben kurgu olayından biraz daha farklı bakıyorum bu olaylara. Sadece forumda gördüğüm şekliyle yazdım.
İşte benim demek istediğimde buydu. Bariz bir şekilde iki olayda aynı mantık ile ilerliyor aslında. Zaten o yüzden “Zoro’ya laf edenler şimdi Luffy’e laf etsin” yazdım. Sonuçta bizim dediğimize gelindi bence iyi oldu :D

Apoo nun patlatma saldırısına dayanamayan luffy şunu yese demek rahmetli olur muş üstelik zoro bitik bir haldeyken yediği halde dimdik aykta duruyo. :hhh::oleyo2:

Ben Luffy'nin bayılmasını, Apoo'nun iç organlara etki eden bir tekniğinden dolayı olduğunu düşünüyorum. Nasıl olsa iç organını eğitemez kimse. Onun dışında Eustass ilk göründüğü andan bari karizmasını koruyordu ki bu son olayla arşa çıkarttı seviyesini

Apoo nun patlatma saldırısına dayanamayan luffy şunu yese demek rahmetli olur muş üstelik zoro bitik bir haldeyken yediği halde dimdik aykta duruyo. :hhh::oleyo2:
Şuna bile üç gün yattı diye laf atılmıştı. Adamın sanki arc içinde kendi acısı yokmuşta sadece Luffy’nin acılarını alıp o hale gelmiş gibi konuşuluyordu. Zoro’nun hakkı güzel yeniliyor valla. Ama işte kadere bak yine Lütfü’yü, Zoro kurtardı hahahah :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık