Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 968: Oden’in Geri Dönüşü

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    160
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Güzel bölüm. Korece iken dahi güzeldi.

Roger fb'sinde duyguları daha yoğun yaşayacağız. Oden'in geçmişi olduğu için iki resimle geçiştirildi ama Roger flashbackin merkezine geçtiğinde bir efsanenin bitişini daha yoğun şekilde hissedeceğiz.

Güzel bölüm. Korece iken dahi güzeldi.

Roger fb'sinde duyguları daha yoğun yaşayacağız. Oden'in geçmişi olduğu için iki resimle geçiştirildi ama Roger flashbackin merkezine geçtiğinde bir efsanenin bitişini daha yoğun şekilde hissedeceğiz.
O dandik ağlamalarla hissetme falan olmaz.

İlginç aslında. WB'nin söylediği "Roger'ın beklediği adam en azından sen değilsin" dediği kısma uyuyor. Fakat Roger'ın "Oğlum One Piece'i bulacak" temenisine de ters gibi.

Muhtemelen "D'lere" özel bir şey çıkacak.
Roger in her lafı sanki %100 olacak gibi saçma düşünceye iten nedir?

İçinden öyle bir temenni geçmiş ve belirtmiş.Gayet doğal oğlundan öyle birşey ümit etmesi.Yukarıdaki üyenin teorisi tutar tutmaz ona lafım yok.

Roger in her lafı sanki %100 olacak gibi saçma düşünceye iten nedir?

İçinden öyle bir temenni geçmiş ve belirtmiş.Gayet doğal oğlundan öyle birşey ümit etmesi.Yukarıdaki üyenin teorisi tutar tutmaz ona lafım yok.
Temenni kelimesinin anlamını bildiğinden emin misin? Bahsettiğin şey ile söylediğimin alakası yok. Kimse %100 demedi. Olay arkadaşın "One Piece insan olabilir mi?" önermesine neden insan olmayacağını bir örnek ile anlatmamdan ibaret. Bir şeyi tam olarak kavrayamadan atlamayın.

Rogerlar dönünde Shanks sorular sormuş. Cevapları alınca da ağlamış sanırım. One Piece muhtemelen bir insan. O insan da Roger ve tayfadakilerden hiç birisi değil. One piece olma ihtimali olan birisi var. Shanks de luffynin o olma ihtimali var diye, kolunu bir kumara yatırdı. One piece olan kişi mutlak bir güce kavuşacak ve dünyayı değiştirecek gibi bir şey çıkabilir.
One piece'in insan olma ihtimalini sorulan sorudan sonra eklemişsin. Yani shanks'ın ağlamasına sebep olan şey bu gibi duruyor böyle bakınca. Ama neden ağlasın ki öyle bir şeyden sebep diye düşünüyor insan. Bence shanks bu noktada bir görev devralıyor ve o sorumluluk ve duygu yüküyle ağlayış başlıyor diye düşünüyorum ben.

Çeviride "until the day that Joyboy reappears" yazıyor. Anladığım kadarıyla Joyboy reankarne olan biri. İşte bu canımı sıktı. Bu mangayı Naruto'dan üstün tutma sebeplerimden biri aslında herkesin başarmak için bir şansı olmasıydı, bir ruhu taşımak falan değildi. Çeviri doğruysa aynı şey burada da oldu, Joyboy (bahsedilen kral) tekrar ortaya çıktı. Ne bileyim böyle olunca iş kadere bağlıyor ve Luffy'nin özgürlükçü ruhunun değeri azalıyor.
Roger "Joyboy, keşke seninle aynı dönemde olsaydım" derken belki geçmişten değil gelecekten bahsetmiştir.
Ayrıca Luffy nasıl bir laf etti de Shanks onun olduğuna karar verdi ve Ace-Sabo çok şaşırdı merak ettim. (şu denize bağırdığı şeyle aynı olduğunu düşünüyorum) Özgürlükle ilgili bir şeydir herhalde.

Oden'in hikayesinin sonunu bilsem de işlenişi beni darlıyor. Şrfsz kötü insanlar :(

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık