Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 965: Kurozumi Hanesi'nin Komplosu

Bölüm hakkında ne düşünüyorsunuz?

• Okumaya doymadım.

Kullanılan: 146 73.7%
  • Okuyup geçtim.

Kullanılan: 44 22.2%
  • Okuduğuma pişmanım.

Kullanılan: 8 4.0%

• Kullanılan toplam oy
    198
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Roger'in ölümünden sonra belli olmadığı gibi orada da belli değil.

Vaybe sürekli yüzünü saklamış o zaman roger-ın yolculuğunun son yılında o sıralar olmuş bu yara belki daha sonra çünkü oden roger-a katıldığı zaman shanks-ın yüzünde yara yoktu oden-in son 1 yıl tayfada olduğunu biliyoruz o olaydan sonra ne zaman gözükse yüzünü saklamış

WB reyiz baya büyük bir adam şakayı bir kenara bırakırsak ama hala bu Oden'e yardım etmeme konusunda nasıl bir hikaye bulacak Oda merak ediyorum.

Edit: Roger'ın da kişiliği değişecek gibi. Burdaki Roger ile ölen Mink'e ( ismini unuttum) konuşma yapan Roger arasında fark var gibi duruyor.

Edit2: Ayrıca Shanks bu önümüzde olması muhtemel olan savaşta göz yarasını almayacak.

https://mangalife.us/read-online/One-Piece-chapter-958-page-4.html

Son düzenleme:
Vaybe sürekli yüzünü saklamış o zaman roger-ın yolculuğunun son yılında o sıralar olmuş bu yara belki daha sonra çünkü oden roger-a katıldığı zaman shanks-ın yüzünde yara yoktu oden-in son 1 yıl tayfada olduğunu biliyoruz o olaydan sonra ne zaman gözükse yüzünü saklamış
Aynen çoğu yerde özellikle saklamış. Bence bunun sebebi henüz tam olarak kurgusunu yapmamış olması veya belki değiştirmek ister diye havada bırakması. Çok da önemli bir konu değil ve Oda çoğu şeyi ilerde tam şeklini vermek için saklıyor ama güç dengeleri açısından önemli bir detay bu. Bakalım ne zaman gerçekleşecek. Muhtemelen tayfasını toplama aşamasında denk WB korsanlarıyla, Mihawkla vs.

Saçmalayan kim acaba. Sanki bunu ben uydurmuşum gibi algı yaratmaya kalkma. Ben BB'nin söylediği şeyi söylüyorum. Kendisi diyor marineford'u yıkacağım diye, sonra Sengoku saldırıyor yıkmana izin vermem diye, o da hadi görelim bakalım nasıl koruyacaksın diyor ve dövüş başlıyor. Sen gelmiş nasıl bir amaç oluyor diyorsun, BB'nin söylediği şey bu, bunu bana değil BB'ye soracaksın o nasıl amaç diye, bu da gelmiş bana söylüyor saçmalıyorsun diye.

BB amacından Shanks gelince vazgeçiyor, artık o kadarını yapamazsın, Garp daha önce yaptığı gibi korsanla ittifak yapıp 2 veya 3 kişi Sengoku + Shanks dalsalardı BB kesin kez yenilirdi, en doğrusunu yapıp vazgeçti.

Akainu kıyası burada saçma bir hal alıyor, Akainu'ya karşı bir şey yapacağını söyleyen bir BB yok ortada, bu kıyası BB'nin gücünü küçümsemek için sizin gibi BB haterları yapıyor.

Çevir kazı yanmasını sen oynuyorsun. Sen bana soru sordun bende sana cevabını verdim farkı ne diye. Farkını açıkladım, bu kadar basit bir şeyi anlayamıyorsan senin için daha fazla yapabileceğim bir şey yok.
Naptın abi sen shanks+garp + sengoku oluncamı teach kaçtı :)

Gelecek bölüm için beklenti oldukça yüksek neden çünkü serinin iki zirve ismi aynı karede poz verecek belki ciddi bir vs olur. Daha da önemlisi millet atraksiyon bekliyor (İnsanlar aç , çağa çoluk perişan, beklemekten telef oldu nice iradesi zayıf biraderler...)
Peki Oda kişisi beklentileri karşılayacak mı...Hayaller evet, gerçekler hayır...
(Yaşasın! Soda Cumhuriyeti ağza bir parmak bal çal oyala sonra salla tıpış tıpış uyusunlar...)
Peki ne olcek olası ihtimaller nelerdir...
1.Senaryo:Daha önce yazdığım bir beklentiyi, tahmini,hayali, ütopyayı, sevdayı ,rüyayı, dalgayı bir kez daha şuraya iliştireyim.
Roger ile wb karşılacınca ne olur..
a- çay içerler b- ayran içerler c- kan içerler.
Cevap:Roger (WB'nin gemisine çıkar) odeni görür hele samuray tayfama katilmaya ne dersin bizde hiç samuray yok bilin mi... Oden valla birader banada atraksiyon lazım senin gemide daha büyük hemide, benide giderken alın der... sonra kılıçlar konuşur gökneyim yarılır wb, roger kardaş çok yorulduk hele otur bir çay içek der...
2.Senaryo: Odenin bu noktada Rogere katılma ihtimali üzerinden yürüyerek devam edersek Odenin Rogera katılması için bir sebeb lazım ... Çünkü Oden gibi biri Wb ve tayfayı bırakıp başka tayfaya katılmaz.(Rogerin Odeni isteme nedeni, belli ki adam göz koymuş bizim yanik tenli, buğday benizli wanolu samuraya) Ancak filmlerde olacak olan senaryo gerçekleşir WB'yi takip eden denizciler gemiyi top atışına tutarlar. Etrafınız sarıldı teslim olun beyler anonsları yankılanır dalgaların sesinde. Herkeste bir heyecan, bir panik, bir sessizlik fırtına öncesi wb ile roger birbirine bakarlar, göz göze gelirler, yağmur yağar inceden, şimşekler çıkar öfkeyle kudurmuş gökyüzden, rogerin gözlerinden denizci gemileri, bir tebessüm sonra ağzını yara yara kahkaha (meyve yemediğini farz edersek normal bir adam gibi denişik sesler değil en fazla kah, kih ,koh, sonra wb gurararara) patlatırlar. Denizcileri anlatmaya gerek yok. Savaş başlar. Bu esnada Roger toki ile çocukları birşeyden yada birilerinden kurtarır Oden buna şahit olur...
Güneş açar ,sis dağılır...
Kan, kemik,koku etrafa yayılır...
Oden yaklaşır Reis sana bir hayat borcum var bunda gayrı senin emrindeyim vur de vuralım öl de ölelim aga...Oden wb müsade ister böylece tayfaya katılır...
Teori kısmına yazılsa baya gideri var konunun... Oden tayfaya nasıl katılır.
( tel yazdığım için hatalar olabilir)

Son düzenleme:
Shanks'ta da kılıç var belki ileride roger'ın kılıcını almış olabilir baksana kerataya şapkayı takıyo şimdiden.

Roger tek kılıç gibi duruyor ray de öyle. Acaba çift kılıç ve diğer sitiller wano'dan mı yayıldı acaba gizlide olsa.

Belki mihawk'ta da wano geçmişi vardır. Ama anlamadığım şu: en iyi kılıç ustası deniyor mihawk'a ama genel bir lakap gibi olabilir. Sonuçta shanks'ta kullanıyor kılıç diğer güçlü isimlerde. Fakat onları bu klasmana sokmuyo mu oda çözemedim:bilmem:

Mihawk'a en iyi kılıç kullanıcılardan biri denmesi lazım bence, en iyisi değil.

Belki mihawk'ta da wano geçmişi vardır. Ama anlamadığım şu: en iyi kılıç ustası deniyor mihawk'a ama genel bir lakap gibi olabilir. Sonuçta shanks'ta kullanıyor kılıç diğer güçlü isimlerde. Fakat onları bu klasmana sokmuyo mu oda çözemedim:bilmem:
Aşk mı kaderi kovalar, kader mi aşkı. Daha kimseler çözemedi bu bilmeceyi. -Hamlet.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık