Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 964 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bu sefer de, WB'nin daha uzun yıllar korsan olması da etkili değil mi?
Bence o fazla önemli değil ya. Roger kısa zamanda çok şey yaptı-Wb de ailesiyle uzun süre takılmıştır ama Roger kadar baskın yapıp ortalığı ververeye vermemiştir. Mesela Shanks yonkoları yakaladı bile. Bundan sonra aynı hızla devam edeceğini düşünmüyorum yoksa ödülü 60 yaşına kadar 6-7b bulması lazım. Bunun da olmayacağını bildiğimiz için bence bir yaştan sonra Wb duraklamıştır veya bir sayıdan sonra ödül artışı inanılmaz zordur.

Üye silindi 1004

O kadar çok sallayıp gerçekleşmiş gibi yazıyorsun ki...

-Xebec öldü mü? Öldüyse nasıl öldü? Roger mı öldürdü?

-Roger Oden'le tanışmak istemiş, onu gördük. Oden kendi isteğiyle geçti belki Roger'ın tayfaya? Belki Oden WB ve tayfasından ayrıldı Toki'yle Wano'ya döndü. Ki dönecek kesinlikle, ondan eminiz. Sonra Roger son yolculuğunda yanında istedi bilmediğimiz bir sebepten. Bu senaryo senin "Roger WB'ye küsküyü verip elinin altındaki adamını aldı" ya da "Roger alıp kaçtı" gibi hiçbir dayanağı olmayan çıkarımlarından çok daha mantıklı bence.
Xebec ölmediyse bile öldü kabul ediliyor. Resmi kaynağın dediğine göre de dövüş sırasında öldü. Denizcilerin dediğine göre dövüş sırasında hayatını kaybetti. Sengoku sallıyor ben değil.

Beyazsakal’ın tayfasından ayrılmak mı? Aileden ayrılabilir misin? Hani dediğin Beyazsakal’ın bakış açısıyla uyuşmuyor. Hem Oden bey girmek isteyecek. Hem sonra ben ayrılıyorum diyecek. Usopp’un bile nasıl ağzına edildi. Beyazsakal aile sistemiyle çalışan bir tayfadan nasıl ayrılıyorsun??? Roger kaçırdı demek Oden kendi isteğiyle ayrıldı demekten çok daha mantıklı.

Ayrıca Oden yüzünden Beyazsakal ve Roger’ın ters düştüğü yine Sengoku onaylı. Sengoku sallıyor galiba...

Bence o fazla önemli değil ya. Roger kısa zamanda çok şey yaptı-Wb de ailesiyle uzun süre takılmıştır ama Roger kadar baskın yapıp ortalığı ververeye vermemiştir. Mesela Shanks yonkoları yakaladı bile. Bundan sonra aynı hızla devam edeceğini düşünmüyorum yoksa ödülü 60 yaşına kadar 6-7b bulması lazım. Bunun da olmayacağını bildiğimiz için bence bir yaştan sonra Wb duraklamıştır veya bir sayıdan sonra ödül artışı inanılmaz zordur.
Mantıklı geldi.
Oda'nın, bu güç konularında bizim kadar düşündüğüne gerçekten inanmıyorum. Birçok şeyi hikayeye uydurmak için yapıyor sadece. 1 bölüm sonra bir laf söyletir, kurduğumuz tüm güç dengeleri altüst olur ve yeni tartışmalar başlar. Bakınız; Tanrı Vadisi Olayı. Aynısını tekrar yapabilir mesela. Bu konuda Oda'ya hiç güvenmiyorum o yüzden.

Mantıklı geldi.
Oda'nın, bu güç konularında bizim kadar düşündüğüne gerçekten inanmıyorum. Birçok şeyi hikayeye uydurmak için yapıyor sadece. 1 bölüm sonra bir laf söyletir, kurduğumuz tüm güç dengeleri altüst olur ve yeni tartışmalar başlar. Bakınız; Tanrı Vadisi Olayı. Aynısını tekrar yapabilir mesela. Bu konuda Oda'ya hiç güvenmiyorum o yüzden.
yine bir dolap çeviriyor

Yazar 5 milyarlık ödülü sadece bu 2 korsan geçti diye denk olduklarını açıkça mangada belirtmiş.Ödülleri arasında da 500 milyon falan fark var.O seviyelerde büyük fark değil.Evet Roger daha güçlü ancak bu fark oldukça az.

Kaido vs Mom dövüşünü gördük.Ödülleri arasındaki farkı da biliyoruz.Roger ile Wb dövüşü de onlar gibi geçer işte.Ya koca bir gece kıran kırana dövüşürler yada 3 gün sonunda kazanan Roger olur.

Demek istediğim Kaido ile Mom arasında ne kadar fark varsa üzerine biraz daha koyun öyle düşünün bu ikisini.Ama aralığı da çok fazla açmayın.Çok açık olsa Roger'a en az 6 milyar ödül verirdi mangaka korsan kral olarak.
Roger'ın ödülü çeyrek yüzyıl önceden, wbninki 2 sene önceden. Adam Rogerın üstüne 20 sene yaşamış ona rağmen erişememiş. Bunu nasıl gözden kaçırıyorsun aklım almıyor açıkçası.

Üye silindi 1004

Roger'ın ödülü çeyrek yüzyıl önceden, wbninki 2 sene önceden. Adam Rogerın üstüne 20 sene yaşamış ona rağmen erişememiş. Bunu nasıl gözden kaçırıyorsun aklım almıyor açıkçası.
WB'nin otomatik ödülü 5 milyar herhalde... Aaaa ama ailesiyle vakit geçirdiği için ödülü artmıyor. Tek derdi ailesiyle mutlu olmak.

400 milyondan sonra zor artıyor ödül denmişti.

Yine aynı şekilde bir suçlu boyundan büyük işlerde başarılı olmuyorsa bir sınırı geçemiyor olabilir.Artmıyor olabilir daha fazla.Olduğundan öteye gitmek de korsan kral olmak işte.Wb buna hiçbir zaman ulaşamadığı için ödülünün daha fazla artmaması normal.Zaten imparatorların ulaştığı son sınıra dayanmış.

Ha gerçi istese korsan kral olurdu deniyor.O zaman ne kadar olurdu ödülü bilemeyiz tabii.Ama bence Roger zamanında onu geçtiği için 5200 - 5300 falan olurdu Mom ve Kaido gibi bir fark olurdu yani.

400 milyondan sonra zor artıyor ödül denmişti.

Yine aynı şekilde bir suçlu boyundan büyük işlerde başarılı olmuyorsa bir sınırı geçemiyor olabilir.Olduğundan öteye gitmek de korsan kral olmak işte.Wb buna hiçbir zaman ulaşamadığı için ödülünün daha fazla artmaması normal.Zaten imparatorların ulaştığı son sınıra dayanmış.

Ha gerçi istese korsan kral olurdu deniyor.O zaman ne kadar olurdu ödülü bilemeyiz tabii.Ama bence Roger zamanında onu geçtiği için 5200 - 5300 falan olurdu Mom ve Kaido gibi bir fark olurdu yani.
Daha 5 bölüm önce Kaido ile Kocana birleşirse ödülleri bu ikiliyi geçer dendi. İllaki KK olmaya gerek yok. Çok yanlış yerden giriyon bence.

Daha 5 bölüm önce Kaido ile Kocana birleşirse ödülleri bu ikiliyi geçer dendi. İllaki KK olmaya gerek yok. Çok yanlış yerden giriyon bence.
Bireysellikten bahsediyorum zaten tek başına korsan kralın oluşturacağı tehditi ve gücü geçemez demiyorum.Zamanında Rocks varmış bu ekip korsan kralın kendisinden yada tüm tayfasından daha korkutucuymuş bence.Mangada verildiği şekliyle öyle algıladım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık