Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 962: Daimyo ve Uşakları

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    159
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bunların hepsi Oda’nın götlüğü.Hikaye için karakterlerin kişiliklerini de güç dengelerini de p.ç ediyor.

Opun boktan olma nedenlerinden sadece biri bu.
Abi Teach'in peşinden gitmeyen adamın, Wano'ya gitmemesi neden kişilik bozukluğu olarak açıklanıyor ben anlamıyorum ki. İnsanlar hayatlarının her anında aynı değildir, gelişir, büyür. WB 40 sene boyunca aynı kalacak diye bir şey yok, sadece hayal edildiği kadar mükemmel olmadığı gerçeği vardır. Gerçek hayatta da böyledir. Örnek vereyim, Muhammed Ali. Ne kadar puşt biri olduğunu kimse bilmez, puşt olması yaptığı onca erdemli hareketi siler mi? Silmez tabii.

Üye silindi 1004

Marco söylemiş işte.Doğrudan bir tayfa üyesine zarar gelirse yada yakalanırsa sahipsiz mi sandınız diyerek kurtarmaya gidiyorlar.Onun dışında kişilerin ülkesi kendini bağlar.Ancak kendisinin kaptana dil dökmesi lazım gidip el atalım diye.Ace muhtemelen Wano için beyazsakalla konuşacağından dolayı sonra geleceğim dedi.

Geçmişte Wano'ya ne olduysa beyazsakallık bir durum yok.Öyle her adamının memleketini kurtarmaya gidecekse işi var yani nasıl imparator olup bölgesini savunacak.Hani yapmaya bile kalksa iş işten geçtikten sonra eyleme geçer Oden çorba olduktan sonra.

Thatch olayı da benzer.Demir kural öldürürsen cezası ağır olur gemide.Karasakal da bunu bildiği için dünyanın öbür ucuna kaçıyor.Böyle adamları illa kovalarız diye bir kural yok yakalarsak cezasını veririz kuralı var.Bir tek Ace sindiremiyor yok kovalayacağım diye tutturuyor onda da içimde kötü his var diye istemiyor Wb.Sıradan biri olsa teach belki kendi bile desteklerdi.

Burda asıl Izo'nun problemi.Eleman ülkesini umursamadan ardına bakmadan denizlere gitmiş gibi görünüyor.Beyazsakal tayfasını topluca oraya gitmek için ikna etmesi lazım.

Siz Luffy'den alışmışsınız ama büyük korsanlar kurtarıcı değiller. :D Balıkadam adasına bile Poseidon'un hatrına yardım ediyordu.Galiba kendi istemiş gel himayene al çapulcu tayfasını uzaklaştır diye.Oden istese oraya da yardım ederdi ancak istemedi muhtemelen kendim hallederim dedi onurlu samuray.
Ya demir kuralmış... Geçiniz arkadaşlar kuralı muralı. Sırf daha sert havalı gözüksün diye demir kural demişler. Adam öldürülünce ortalık ayağa kalkmıyor. Fakat Kibritçi yakalanınca ortalık ayağa kalkıyor.

Gözdesinin ülkesi talan edilirken müdahale etmemesi bile ikiyüzlülük. Sırf Kaido kankası diye kıyak çekti büyük ihtimalle. Eski dostluklar bunlar. Vay bizim Miço adam olmuş hakkıdır demiştir Beyazsakal. Dof ve Moria bile Beyazsakal’dan çok daha kaliteli davranıyor tayfasına. Beyazsakal rezil bi adam.

E. Oda kendi kültürü hakkında hiç çekinmemiş.
İşin ilginci de tayfada en cinsiyetçi olmayan iki kişiden biri Zoro, Wano havası verip de en Wano'dan olmayan adam Zoro. Herifin ne kültüre, ne tanrılara, ne de kılıç koklayanlara saygısı var aslında. Tek kılıç sanatı öğretilen okulda ağzına kılıç alıyor, çocuk yaşta cinsiyetçiliğe baş kaldırıp, bir kız çocuğuna verdiği sözü tutmak için ömrünü adıyor. Bunu kovalıyorlar kılıcı ver lan diye, s* lan oradan bu kılıç benim çekiyor. BASED GOD 2 bence.
Zoro, Wano’ya gereken ayarı veremeye geldi zaten. Cinsiyetçi, düşük zekalı ve @killz0ne ’nun dediği gibi yamyam hepsi. Wano’nun sahibi Zoro’dur. Bu kılıç koklamaktan başka bir şey bilmeyen kabile devletine gereken dersi verecek üstat.

Üye silindi 1004

Bu bölüm Oda’nın gösterdiği panel çok önemli. Rocks dağılmış. Kaido, Big Mom ve Beyazsakal ortalığı parsellemeye başlamış. Beraber parsellediler muhtemelen ve birbirlerine çok karışmadılar. Ooo ranta bak. Roger’la Garp canlarını ortaya koysun, bu üç avanak her yere çöksün.

Bizden birine yamuk yapamazsınız geyiği yapan WB değil mi? E al işte yapılmış, nasıl bağlamıyor?
Izo yada Oden tayfaya katıldıktan sonra birisi birşey yapsa Mf gibi basarlardı herhalde.Izo'nun başına doğrudan birşeyler geldiyse tayfaya katıldıktan sonra o zaman haklısınız.Tayfaya katılan adamın da daha Wano'da ne işi olur bilemiyorum.Geçmişte olan şeyler için yada Oden tayfadan ayrıldıktan sonra olanlar için beyazsakal tayfasının eyleme geçecek halleri yok.

Ve ayrıca doğrudan tayfa üyeleridir o çevresi,ülkesi falan filan değil.Luffy bile tanımadığı insanlara yardım etmiyor diyordunuz beyazsakal niye etsin Wano halkını tanımıyorsa.Wano halkını Oden tanıyor.

Ya demir kuralmış... Geçiniz arkadaşlar kuralı muralı. Sırf daha sert havalı gözüksün diye demir kural demişler. Adam öldürülünce ortalık ayağa kalkmıyor. Fakat Kibritçi yakalanınca ortalık ayağa kalkıyor.

Gözdesinin ülkesi talan edilirken müdahale etmemesi bile ikiyüzlülük. Sırf Kaido kankası diye kıyak çekti büyük ihtimalle. Eski dostluklar bunlar. Vay bizim Miço adam olmuş hakkıdır demiştir Beyazsakal. Dof ve Moria bile Beyazsakal’dan çok daha kaliteli davranıyor tayfasına. Beyazsakal rezil bi adam.

Zoro, Wano’ya gereken ayarı veremeye geldi zaten. Cinsiyetçi, düşük zekalı ve @killz0ne ’nun dediği gibi yamyam hepsi. Wano’nun sahibi Zoro’dur. Bu kılıç koklamaktan başka bir şey bilmeyen kabile devletine gereken dersi verecek üstat.
Zoro'nun adaleti soğuk ve keskindir, lakin adildir. Yaşamayı hakketmeyeni öldürür. Al işte Shutenmaru'ya bak, Oden ikinci bir şans vermiş, üzerinde otorite kalmadığı an milleti terörize etmeye devam etmiş, Allah bilir kaç kişi öldürmüştür. 100 yaşındaki nineyi bile öldürecekti az kalsın mevzular patlamasa. Bu köpeklerden hangisi yaşamayı hakkediyor? Oden yaşatmış, Zoro kafasını alırdı.

Sonunda Oden hariç demişti ama xd

@Yubashiri-sama
Bende de var ondan. Bak şimdi daha da arttı saygım. :/
Ee Kiku'nun kardeşi? Aynı Ace gibi Tümen Komutanı o da...

Üye silindi 1004

Izo yada Oden tayfaya katıldıktan sonra birisi birşey yapsa Mf gibi basarlardı herhalde.Izo'nun başına doğrudan birşeyler geldiyse tayfaya katıldıktan sonra o zaman haklısınız.Tayfaya katılan adamın da daha Wano'da ne işi olur bilemiyorum.Geçmişte olan şeyler için yada Oden tayfadan ayrıldıktan sonra olanlar için beyazsakal tayfasının eyleme geçecek halleri yok.

Ve ayrıca doğrudan tayfa üyeleridir o çevresi,ülkesi falan filan değil.Luffy bile tanımadığı insanlara yardım etmiyor diyordunuz beyazsakal niye etsin Wano halkını tanımıyorsa.Wano halkını Oden tanıyor.
Luffy’i yakalasalar Ace istediği için Beyazsakal müdahale etmez miydi? İzo’nun ne eksiği var Ace’den?

Haki diye bir konsept varken Linlin'in insan olup olmamasının ne önemi var, ayrıca Linlin de insan canım, nasıl insan değil adjskasdh.
Abi kadın küçücük çocukken Elbaf köyünü yok ediyor ya. Koshiro'nun vitaminsiz kızıyla bu canavarı nasıl bir tutacaksın.

Merdivenden kılıcın üstüne düşüp intihar etmedi mi kız ya? Birisi geçen onu açıklamıştı.
Hahahahaha, hah,h... :(
Merdivenden düştü öldü intihar etmenin bir diğer şekliymiş diye duymuştum Japonya'ın bazı kırsal kesimlerinde. İntihar etmesi de konseptine cuk oturuyor kızcağızın :(
:(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık