Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 957: Zirve

Bölüm çok iyi değil miydi be :D

• Kullanılan toplam oy
    361
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
O zaman dolu bir şeyle yapalım:
Resmi çeviride Garp "Korsanlarla" bir oldu diyor, yani milletin dediği gibi bir tek Roger yokmuş.
Ayrıca Roger orada Kutsallar'ı korumak için vardı falan da demiyor.
"Kutsal Ejderleri ve kölelerini korumak için...Garp o adada Roger'la güçlerini birleştirdi... ve Rocks Korsanlar'ını paramparça ettiler! İşte bu God Valley hadisesidir!!"
Cümlenin ingilizce kuruluş şekline bakacak olursak Roger'ı değil de Garp'ı bu gayenin içinde tutuyor, zaten bu cümleyi kurmadan önce Garp'ın bu durumdan ahlaken ne kadar rahatsız olduğundan, Kutsal Ejderler'e köpek çektiğinden falan bahsediyor.
Muhtemelen bu herif Marijeous suya gömme tarzında bir plan yapıyordu.Yani indirecek orayı aşağıya Marijeous gibi.

Çürük elmalarla birlikte masumları da yok edecekti orada köle falan umursamayacaktı kutsallar ve halkı varsa.Sanırım Roger bu yüzden karşı çıktı diye düşünüyorum.Aynı zamanda kutsalların Doffy ve Rosi gibi ufak yaşta olanları da var çoluk çocuk yani.

Muhtemelen bu herif Marijeous suya gömme tarzında bir plan yapıyordu.Yani indirecek orayı aşağıya Marijeous gibi.

Çürük elmalarla birlikte masumları da yok edecekti orada köle falan umursamayacaktı kutsallar ve halkı varsa.Sanırım Roger bu yüzden karşı çıktı diye düşünüyorum.Aynı zamanda kutsalların Doffy ve Rosi gibi ufak yaşta olanları da var çoluk çocuk yani.
Eğer söylediğin gibi bi' mevzuysa seninkinin 3 yaşına denk geliyor. Ayrıca çocuk yaştayken Dof'a D.ler şöyle böyle diye şişirilmesinin sebebi de çıkar, sonuçta bunun bebeliği Rocks'ın aktif olduğu süreler :)

Veli şimdi bunlar korsan tayfası mı?(Luffyler gibi) yoksa adada bir araya gelip çıkarları doğrultusunda geçici ittifak oluşturmuş bir grup mu ?Büyük ihtimalle tayfa,Kaido miço falanmışda yine de gariplikler var.
Hem tayfa hem de bir ortaklık gibi.

Tayfaya benzer olanlar:
1-Liderleri var. Kaido ve Linlin gibi ittifak değil.
2-Liderleri doğrultusunda bir hedefleri var.
Benzer olmayanlar:
1-Tayfada kaptan tayfanın başıdır ve sonra yanına üyeler alır. Luffy yola çıkmış ve karşısına çıkan ve buna uygun olanları ast edinmiştir. Burada belli bir yerde toplanmış diyorlar. Rocks sanki "Ben kaptanım katılacaksanız katılın, yoksa basın gidin" dememişte orada toplananlar onu lider belirlemiş gibi anladım ben.
2- Birbirleriyle de anlaşamama var sanırım. Rocks lider olsa da diğerleri çıkar için birlikte olduklarını anlıyor gibiymişler sanki. Kaido ve Linlin ne dedi? "Önce dünyayı ele geçireceğiz sonra birbirimizi öldüreceğiz". Adamların nasıl ekip olarak kalabildikleri anlaşılıyor. Ekip içindeki ezikler bertaraf edilirken diğerleri birbiriyle olan nefretlerini belli süreliğine bastırıyorlar.

Geçmişe sadık kalınılırsa 2 D. vs D. olur yine. :D
Ben o dövüşü korsan-denizci vs. korsan değil de 2 D. vs D olarak görüyorum. :D
Öyle bir şey olmaz. Luffy Karasakal dövüşü teke tek olacaktır. Her şeyi de tarih tekerrür eder mantığıyla yorumlamamak gerek. Başka faktörler de vardır hani. Karasakal=Rocks deniliyor ama her şey benzeyecek diye bir şey yok. Eğer Garp ile Roger prime ise ve Rocks tek dövüştüyse ağzını yüzünü yamultmuşlardır onun. Roger ondan sonra 13-14 yıl kadar daha denizlerde dolaştı. Luffy Karasakal ile dövüştüğünde zaten zirveye adımlar kalmış olacak. Ne D. dövüşü.

Garp ve Sengoku Shiki ile beraber dövüştü ne farkeder?

Luffy ve Karasakal'ın tayfası bire bir dövüşler için dizayn edilmiş bu çok belli. Şu an ve Dressrosa'da olduğu gibi ana tayfaya müttefik müdahale edemez. Belki Zoro eğer Aokiji ortaklıkta olursa onunla dövüşür ama rakipleri bike tahmin edebiliriz şimdiden. Şu an içinde bulunduğumuz arca göre dahi daha nokta atışı tahminler yapabiliriz.

Law o dönem kendi yoluna gitmiş olacaktır. Çünkü artık yonkoya direnmek ve ya indirmek için kendi başlarına bir şeyler yapabilecek güçlere erişmiş olacaklar Wano sonu. Ondan sonrası KKlik yarışı.

Master of Puppets dedi ki:
Sitede algı yönetimi aynı gücünde devam ediyor gördüğüm kadarıyla :d
Diğerlerini bilmem de beyazsakal böyle yapacağını anlayınca yanaşmaz o işe.Biz Alpamis üstadın eline su dökemeyiz o konuda.Piyasadan silindi bazıları diyerek algıya bile başlamış.:ehe: Neyse mobilden bu kadar artık spoiler gelince tartışırız.

2000 yoruma az kalmış ha gayret biraz daha bastırın. Geçenlerde birisi 957'nin spoiler bölümünde 1000 yorumu görmez yazmıştı sanki. Bu bölüm hakikaten de One Piece'nin "Zirve" bölümüydü.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık