Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 956: Büyük Haberler

Bölüm Nasıldı?

• Bölüm gibi bölüm.

Kullanılan: 209 76.3%
  • Sıradan çinko karbon pil gibi bölüm.

Kullanılan: 43 15.7%
  • Beklemeye değmeyecek bölüm.

Kullanılan: 22 8.0%

• Kullanılan toplam oy
    274
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İkidir yüksek tempolu güzel sayılar çıkıyor. Denizcilerin Hükumet'ten ayrı bir gündeme sahip olmasını ve bu iki yapının birbirlerinden habersiz işler çevirmelerini beğendim. Bu sayede Wano'da (ve Onigashima'da) yaşanabilecek ortaklıklar ve ayrışmalar daha fazla parametre kazanmış oldu. Sword ismi de Marvel'daki SHIELD yapılanmasına paralel bir tercih gibi geldi, hoş Marvel'da zaten Sword dahil her türlü türevini yaptılar bunun; Spear olsun, Hammer olsun. X Drake'in gereksiz yere göz bandı kullanmasından anlamak lazımdı. Eğer Law'u serbest bırakan gerçekten de Drake ise, Denizcilerin Ninja-Pirate-Mink-Samurai Alliance'ın yanında olacağı, Hükumet'in ise Shogun otoritesinin yanında olacağı ilginç bir ayrışma görebiliriz.

Şu anda cevabını merak ettiğim bir soru da Sword'un kime direkt olarak rapor veriyor olduğu. Zamanında Rosinante'nin dahil olduğu program da Sword ise ve bu işin başında hala Sengoku varsa ve sayının ilk sayfalarında Garp'ın Neptune'e bahsedecek olduğu olay da yine Kaido ve Big Mom ortaklığı ise, yani Sakazuki'ye gitmeden önce Sengoku ve Garp'ın filtresinden geçen bir ağ söz konusu ise bu iş tahmin ettiğimizden daha ilginç senaryolara gebe olabilir. Aksi takdirde direkt Sakazuki'ye rapor veren bir organizasyonda Koby'nin yer alması çok aklıma yatmıyor. Hak ettiği rütbelere yükselmesinin önünü tıkamıyor olsa dahi Sakazuki'nin Koby'yi bu kadar yakınında tutmak isteyeceğini zannetmiyorum.

Koby ile Hancock karşılaşması için de hemen aklımdan bir fanfiction yazdım, gerçekleşmesi çok düşük olasılık tabii :D. Luffy'nin hala tutsak olduğunu zanneden Koby, bu bilgiyi Hancock karşısında ağzından kaçırır ve Hancock, Luffy'yi kurtarmak için Wano'ya gitmek ister. Bu sırada X Drake, Sword organizasyonundakilerden Wano'ya destek isteyince hep beraber Amazon Lily'den Wano'ya yola çıkarlar. Eğer Oda'nın Hasır Şapka müttefiklerini büyük bir savaş için Wano'da toplama niyeti varsa böyle bir senaryo da güzel olurdu be, neyse.
Güzel bir noktaya değinmişsin hocam. Hükümet ve denizciler arasında farklı bilgi akışı ve fikir bulunuyor. Garp ve Sengoku bazı noktalarda hükümetin oldukça yanlış pozisyonlarda yer aldığını, adalet için değil otorite için hareket ettiğini düşünüyor muhtemelen. Eğer gelen istihbaratlar dediğin gibi bu ikisinin filtresinden geçiyorsa ortada çok büyük bir düzen ve plan var. Marineford'da yaşadığı büyük ikilemi üzerinden atamadığını varsayarak hareket edersek; Luffy'nin baş rolde olacağı bir savaşta torununun yaptıklarına (düşüncelerine değil, Luffy dünyanın en özgür korsanı olmak isterken yer aldığı maceralarda her zaman krutarıcı, kahraman rolüne büründürtülmüştür halk tarafından, Garp'ın da yegane amacı halkın huzur içinde adaletlibir ortamda yaşaması ise) saygı duyma ihtimalinin fazla olacağını düşünüyorum.

Eline sağlık, çok hoş bir yorum yapmışsın gerçekten.

iyi demişsinde reis, Teach'in adasının, BM'nin adasının, Kaido Reisin, Balık adam adasının yeri belli. Buraları neden bombalamıyorlar?
Balıkadam Adası'nı bombalamanın mantığı yok. Bombalamak isteseler dahi, adaya gitmek sıkıntılı. Kutsal Ejder bile savunmasız kalıyor öyle bir yerde. Ayrıca Deniz Kralları tarafından korunuyor.
Totto Land iyi korunan bir adalar topluluğu. Merkezine ulaşmak kolay olmaz. Denizdeki her hareketi merkeze bildiren radar sistemi bile mevcut adamlarda.
Wano ise zaten girişi ve çıkışı sıkıntılı bir yer. Havadan indirme yapmak isteseler, Kaido ve King faktörü var.
Teach'in adasının konumuna ve adamlarının sahip olduğu güçlere dair net bilgim yok, o yüzden net bir yorum yapamam.

Bu Sabo işi Ace işine dönmez inşallah. Ya ölmüş olsun ya da kaçmış. Ace'de olduğu gibi belirli idam tarihi verilip düşmanı çekme durumu olmasın. Lütfen aynı senaryo olmasın yani.

Teach adasından bir gazla kalkarak şu cümleyi kuruyor: (yine kötü bir çevirinin kurbanı olduğunu düşünüyorum) "instead of letting it land in the hand of the marines, i'd much rather take it for myself" diyor. Çeviren arkadaşlar kusuruma bakmazlarsa benim anladığım bir kişi, kurum ya da meyveden falan değil. Belirli bir yerden, bir bölgeden bahsediyor. Denizcilerin eline geçmesinden ise, kendisine almak istediği bir "yer"den. Yani Sabo öldü veya ölecek aman gideyim de eski kumandanımın Mera Mera meyvesini alayım durumu değil, bir bölgeye çökmeye çalışıyor çakal. Denizcilerin Shichibukailer ile ilgilenirken el koyabilecekleri bir bölgeden bahsederek, "orayı size yedirmem ulen!" diye çıkıyor sahneye.
"Orası" diye tabir ettiğimiz yer Alabasta olabilir, ve bence Vivi'yi suikaste kurban etmek isteyen hükümetin bunu yaparken yanlışlıkla ölen kişi Pell değil de babası Cobra gibi geliyor. Toplantı öncesi gemide kendisini gördüğümüzde oldukça hastaydı, bu Oda'nın bir mesajı veya durumu yumuşatması olabilir. Ölmek üzere olan bir baba şüpesiz ki hiç düşünmeden kızına sıkılan kurşunların önüne atlar.

Teach'in gitmek istediği yer ise Alabasta gibi geliyor bana. Ortada antik bir silah var ve bunu denizcilere bırakma niyetinde değil.

iz tanrılara değil, halka hizmet eder, gerekirse hain damgası da yer yine de görevimizden dönmeyiz! Kuzan ekibin tepesinde ki isim olarak Teach tayfasına sızarken, X-Drake de kızıl bayrağı göğüsleyip Kaidô'nun astı olmuş. Hatta iddialıyım ki; Kuzan ve Smoker arasında geçen Punk Hazard konuşmasından sonra Smoker'da kesinlikle bu ekibin bir parçası olmalı. Muazzam bir ekip geliyor gibi.
Sonunda Kuzan'ın Garp için çalıştığını düşünen birisine denk geldim. Yalnız hissetmekten bunalmıştım. Punk Hazard'daki konuşmada Aokiji tüm durumu açıklamış ve Smo-ya'dan da oluşumda olmasını istedi muhtemelen. Görevi ise Luffy'e yakın olmak olabilir, çünkü Lougetown'dan beri nihai amacı Luffy'i kovalamak olan bir denizci. BM'de sanırım Sword'a bağlı biri bulunmuyor, bu yüzden Wano'ya kadar geldi ve Kaido ile ittifak oldu. Yani Oda, X-Drake sayesinde artık iki Yonkou'dan da haber alabilecek. Diğer Yonkou'da Kuzan, diğerinde Smo-yan bulunuyor. Shanks'ta olmaması da onun hükümete çalıştığını bize belki de söylüyor.

Ellerine sağlık çok güzel yorumlamışsın yine!

"Orası" diye tabir ettiğimiz yer Alabasta olabilir, ve bence Vivi'yi suikaste kurban etmek isteyen hükümetin bunu yaparken yanlışlıkla ölen kişi Pell değil de babası Cobra gibi geliyor. Toplantı öncesi gemide kendisini gördüğümüzde oldukça hastaydı, bu Oda'nın bir mesajı veya durumu yumuşatması olabilir. Ölmek üzere olan bir baba şüpesiz ki hiç düşünmeden kızına sıkılan kurşunların önüne atlar.

Teach'in gitmek istediği yer ise Alabasta gibi geliyor bana. Ortada antik bir silah var ve bunu denizcilere bırakma niyetinde değil.

Sonunda Kuzan'ın Garp için çalıştığını düşünen birisine denk geldim. Yalnız hissetmekten bunalmıştım. Punk Hazard'daki konuşmada Aokiji tüm durumu açıklamış ve Smo-ya'dan da oluşumda olmasını istedi muhtemelen. Görevi ise Luffy'e yakın olmak olabilir, çünkü Lougetown'dan beri nihai amacı Luffy'i kovalamak olan bir denizci. BM'de sanırım Sword'a bağlı biri bulunmuyor, bu yüzden Wano'ya kadar geldi ve Kaido ile ittifak oldu. Yani Oda, X-Drake sayesinde artık iki Yonkou'dan da haber alabilecek. Diğer Yonkou'da Kuzan, diğerinde Smo-yan bulunuyor. Shanks'ta olmaması da onun hükümete çalıştığını bize belki de söylüyor.

Ellerine sağlık çok güzel yorumlamışsın yine!
Bu oluşumun hükümete çalıştığını düşünmüyorum. WG'nin haberi yoktur. Denizciler birşey planlıyor. Ne zaman yüksek rütbeli bir denizci WG'nin hakkında konuşsa veya WG den biri ile konuşsa olumlu şeyler söylemiyor. Garp, Sakazuki, Fujitora gibi daha bir sürü örneği var. Denizciler kötü adamları yakalamaya, halkın güvenliğini sağlamaya çalışıyor ama Kutsal ejderlerin bekçiliğini yapmaktan pek memnun değil gibiler. Fujitora ve Sakazuki'nin Shichi sistemini kaldırmasını istemesinin nedeni hem korsan olmaları hemde Shichilerin direk WG'ye bağlı çalışıyor olmasından kaynaklanıyor olabilir. Adaleti sağladığını söyleyen bir yapının korsanlar ile işbirliği içinde çalışmaktan pek mutlu olmaz. Aynı şekilde adaleti görev edinmiş, insan hayatına değer veren bir yapının kutsal ejderlerin, hükmetin ve Cp ajanlarının yaptığı haksızlıklara devamlı göz yumacağı düşünülemez. En azıncan hepsi göz yummaz. Bu Sword birliği gibi oluşumları doğurur.

Balıkadam Adası'nı bombalamanın mantığı yok. Bombalamak isteseler dahi, adaya gitmek sıkıntılı. Kutsal Ejder bile savunmasız kalıyor öyle bir yerde. Ayrıca Deniz Kralları tarafından korunuyor.
Totto Land iyi korunan bir adalar topluluğu. Merkezine ulaşmak kolay olmaz. Denizdeki her hareketi merkeze bildiren radar sistemi bile mevcut adamlarda.
Wano ise zaten girişi ve çıkışı sıkıntılı bir yer. Havadan indirme yapmak isteseler, Kaido ve King faktörü var.
Teach'in adasının konumuna ve adamlarının sahip olduğu güçlere dair net bilgim yok, o yüzden net bir yorum yapamam.
Bu gitmesi zor dediğin her yere bizim tayfa bile elini kolunu sallaya sallaya gitti :) Hele tattoland de önce luffyler girdi sonra hem bizimkiler hem bege ayrı ayrı kaçtı.

Wano'ya denizciler veya Shichibukailer gitmeyecekse. Bizimkiler Kaido'yu nasıl indirecekler. Yapılacak savaş için Oda; " Marinford'dan kat be kat büyük savaş olacak." diyor! Böyle bir savaşı Hasır Şapka Korsanları, Kalp Korsanları, Kid Korsanları, 9 Kın, Vizon kabilesi ve 4200 kişilik Wano Samuray ve Ninjalarıyla kazanmaları mümkün mü? İki İmparator karşısında 30 bin Canavar Korsanları karşısında ki bir çoğu SMİLE yapay meyvelerle desteklenmiş Korsanlar ve Big Mom'un evlatları. Burada çok büyük bir çıkmaz var. Ya Shanks gelmesi lazım ya da büyük başka güçlerin gelmesi lazım. Bu bölümde yaşananlar kafa karıştırıcı. Şimdi Wano'ya hareket etseler 3 gün sonra adada olurlar en erken o da. Bu savaşta büuyük bir müttefik lazım. Beyazsakal filosu ve Hasır Şapka Filosuyla da bu iş pek mümkün görünmüyor. Muhtemelen o gece dolunay olacak ve vizon kabilesinin yıkıcı gücüne şahit olacağız. 300 - 400 kişilik Vizon Kabilesinin Sulong formuna dönmesiyle epeyi bir düşmanı kevgire çevirecekler. İnuarashi ve Nekomamushi normal hallerinde bile Jack ile başa baş kapıştılar Sulong hallerinde King'i ya da Queen'i zorlayabilirler. İki güzelin kapışmasını bekliyordum ben.

Smoothie vs Hancock

https://images.app.goo.gl/afGYJoxoH2nC2YbR9

Ayrıca şu Jump kapağına dayanarak Sabo ve Hancock'un Wano'ya geleceğine inancım halen de var.

https://images.app.goo.gl/z3PkSgNhEa3Dwks88

https://images.app.goo.gl/N6jV3KQcPA88ebUA8

Sabo, Hancock ve Lucci. Kimonolar içindeler, saç bağları aynı. Sabo'nun yakalandığını da düşünmüyorum Hancock'un yakalanacağını da düşünmüyorum.

Bunu Stampede filminin tanıtımı için diyenler oldu. Stampede filminde böyle bir kostüm giydiklerini hiç görmedik. Luffy ve diğerlerinin kostümleri ve Nidai Kitetsu'ya kadar her şey kapakta var. Sabo öldü demek ve Hancock yakalanacak demek saçma geliyor bana.

Bu gitmesi zor dediğin her yere bizim tayfa bile elini kolunu sallaya sallaya gitti :) Hele tattoland de önce luffyler girdi sonra hem bizimkiler hem bege ayrı ayrı kaçtı.
Birincisi Totto Land'a bizimkiler Pekoms sayesinde gitti. İkincisi onların eline Pudding harita çizip verdi. Üçüncüsü adalar arasında Ayna Dünyası'nı kullanarak yolculuk yaptılar.
Wano'ya gelecek olursak da, Koca Ana Korsanları'nın düştüğü duruma bakabilirsin. Kusura bakma ama, saçma sapan bir cevap vermişsin.

Birincisi Totto Land'a bizimkiler Pekoms sayesinde gitti. İkincisi onların eline Pudding harita çizip verdi. Üçüncüsü adalar arasında Ayna Dünyası'nı kullanarak yolculuk yaptılar.
Wano'ya gelecek olursak da, Koca Ana Korsanları'nın düştüğü duruma bakabilirsin. Kusura bakma ama, saçma sapan bir cevap vermişsin.
yani koca hükumet pekoms gibi bir kılavuz bulamaz, istese bile tattoland a bomba sokamaz diyorsun. Amazon lily kadar rahat değil ama istendikten sonra yeri belli.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık