Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 953: Buralarda Bir Tilki Yaşardı

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    168
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hayattan soğudum iyi mi. :artiz:

Adam iki-üç senede sıfırdan başlayıp herkesi geçecek hea...:artiz:
Roger salak gibi 30 sene korsanlık yaptı.
Tüm shonenlerde olan bir şey bu naruto da rakip mi bırakmıştı ya da ichigo ana karakterden daha güçlü olan karakterler görmek istersen dragon ball izleyebilirsin goku nun çocukları ve torunu gokudan kat be kat güçlü doğuyorlardı.:artiz::artiz:

Kılıcın çöp birine güç vermesi fikri hoşuma gitmiyor. O kılıçlar niye kademelere ayrılıyor hiç düşündün mü? Ben bunun kılıcı kullanan ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Mesela bir kılıç ne kadar fazla can alırsa veya kana bulanırsa o kadar güçleneceğini yada ne kadar fazla haki basılırsa o kadar çok sağlamlaşacağını düşünüyorum. Yada değişik koşullar altında kalıp farklı özellikler kazanabileceğini. İlerde E.Oda buna değinecektir büyük bir ihtimalle biz de görmüş oluruz kılıçların ruhlarını veya neden ayrıldıklarını.
Sonuç olarak: Wado'yu en iyi kılıçlardan biri yapsa Zoro daha çok hoşuma gider. Mesela sen niye Enmayı sevdin kaidoyu kestiği için güçlü olduğunu düşünüyorsun? Peki bu güç yapıldığı maddeden mi geliyor ruhundan mı? Ruhundansa bu kılıcın ruhu neden güçlü???
Bütün sorular bence kullanana çıkıyor. Kılıç Ustası ne kadar güçlüyse elinde tuttuğu kılıçta o kadar güçlenir ben böyle düşünüyorum. Aksi kanıtlanmadıkça mangada böyle düşünmeye devam edeceğim. :)
Kılıçlar belki de şeytan meyvesi gibi bir ruha sahiptir ve kullanıcısına farklı güçler vaadediyordur. Mesela enma cehennem tanrısıymış. Neye göre kime göre? Bu ismin kaynağı ne? Belki de kılıcı döven kişiler büyü gibi bir şeylerle ruh hapsediyorlar kılıçlara. Belki de kılıçlar da meyve gibi uyanıyor. Uyanma anında da kara kılıç oluyorlar ve kullanıcısına maksimum gücü veriyor. Bilmiyoruz. Beklemedeyiz. Her şey wanoda açıklanacak.

Zoro Wado'yu bıraksın diyenler mi dersin, Wado Zoro'ya güç veremiyorsa diyenler mi dersin, Wado kırılacak diyenler mi dersin... Ya arkadaşlar Allah aşkına siz ne diyorsunuz ya :) Luffy'nin hasır şapkası ne ise Zoro'nun Wado'su da o dur. Ya siz nasıl izliyorsunuz bu seriyi? Kılıç hiç kırılır mı yahu.. Gerçek hayat değil burası arkadaşlar burası ihtimallarin yazar tarafından oluşturulduğu bir yapay evren. Karakterin tüm senaryosunu kılıç üzerine kurmuşken bu kılıcın kırılması yada yeterince güçlü olmaması gibi ihtimalleri yazar neden düşünsün arkadaşlar? Luffynin hasır şapkasına olmayan şey kalmadı ama şapka da çizik var mı şuan? Yok çünkü senaryo gereği olmaması lazım ki seri sonunda sahibine iade etsin. Tamam One Piece izliyoruz senaryoda her an her şey olabilir ama "mantık" dahilinde. Wado kararacak deyin, Zoro en güçlü olacak kılıcı da kızın mezarına bırakacak deyin, Zoro aslında Wano'lu ve olaylar çıkınca ustası onu Wano'dan kaçırdı Wado aslında Zoro doğduğunda ona verilen kılıç felan deyin yani ne bileyim uydurun işte bir senaryo ama kırılacak atılacak felan..

Kılıç kırılır mı ya.. :(

Yok çünkü senaryo gereği olmaması lazım ki seri sonunda sahibine iade etsin.
Bence edemeyecek o şapka Luffy'de kalacak. Tayfanın ismi şapkadan geliyor. Tayfayı temsili bayraklarında şapka var. Luffy ki daha çok hasır şapkalı diye çağrılıyor.

Aklıma gelen 3 ihtimal
1-Shanks ölür, şapka kalır.
2-Shanks'a iade etmek ister ancak Shanks o şapka sana daha çok yakışıyor diye ikna eder geri verir.
3-Hayaller gerçekleşir, ortada tayfa diye bir şey kalmaz. Luffy'de gider öyle iade eder.

Zoro içinde illa Wado'yu bırakacaksa hayaline ulaştıktan sonra Kuina'nın mezarına bırakır. Aksi başka bir şey olmaz.

Bence edemeyecek o şapka Luffy'de kalacak. Tayfanın ismi şapkadan geliyor. Tayfayı temsili bayraklarında şapka var. Luffy ki daha çok hasır şapkalı diye çağrılıyor.

Aklıma gelen 3 ihtimal
2-Shanks'a iade etmek ister ancak Shanks o şapka sana daha çok yakışıyor diye ikna eder geri verir.
3-Hayaller gerçekleşir, ortada tayfa diye bir şey kalmaz. Luffy'de gider öyle iade eder.

Zoro içinde illa Wado'yu bırakacaksa hayaline ulaştıktan sonra Kuina'nın mezarına bırakır. Aksi başka bir şey olmaz.
Bende senin gibi düşünüyorum dostum. Finalde Zoro kılıcı Luffy'de şapkayı söz verdikleri kişilerin mezarlarına bırakırlar ve duygusal bir an olur diye düşünüyorum. Sonuçta bu olay finalde olacak yani seri biterken olacak. O zamana kadar ne şapkaya ne de kılıca bir şey olması akıl ve mantığa uyacak bir şey değil.

Bende senin gibi düşünüyorum dostum. Finalde Zoro kılıcı Luffy'de şapkayı söz verdikleri kişilerin mezarlarına bırakırlar ve duygusal bir an olur diye düşünüyorum. Sonuçta bu olay finalde olacak yani seri biterken olacak. O zamana kadar ne şapkaya ne de kılıca bir şey olması akıl ve mantığa uyacak bir şey değil.
:sapkali::sapkali:

Gyikumaru baya ilginçmiş, efendisinin yanında anlaşılan hep tilki olarak takılmış ama kendisi insan, garip.
İnsana dönüşebilmesini sağlayan bir meyve yemiş olabilir daha çok. İnsandır ve tilki zoanı yemiş de olabilir ama tavırlarından köpekgil ailesine dahil olduğu havası seziliyor gibi.

Aklıma gelen 3 ihtimal

Tebrik ediyorum seni en mantıklı açıklamayı yapmışsın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık