Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 949 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Shounen ile gerçek hayatı ayırmak lazım. Luffy gibi birine veba ne yazar. Orta Çağ dünyası değil ki orası doğaüstü şeylerin yaşadığı bir evren.
Orası öyle de bu evren hepten böyle değil ya. Ace o haliyle ayağa kalkıp yürüseydi o zaman.

Bence o bir zehir. Veba işi daha çok Queen'in lakabından dolayı giriyor işin içine.

Her türlü zehre bağışıklığı olan Luffy'nin sıradaki hedefi veba. Yavaş yavaş ölümsüzlüğe doğru gidiyor. Bu karaktersiz yonkou tayfaları harbiden çok sakat. Onurları, acımaları yok. Wb Shanks'la bir olup kalanların kökünü kazısaymış keşke.

Luffy'nin tekniği için antrenman yaptığını bildiğimizden bu bölümde ekstra önemli bir gelişme yoksa Udon'dan devam etmemiz çok gereksiz. Sanırım yine yav he he'lik bir bölüm geliyor. Spoiler konusundaki fotoya telden bakınca Luffy Udon'da kalan çöpün ağzına elephant gun atıp fişini çekiyor sanmıştım meğerse hortumunu bağlamış lan. Ne farkın kaldı Beel'in kutsal sidiğini engellemeye çalışan Oga'dan Luffy?

Luffy dayak yememek için kaçtı kardeşim bunu neden tartışıyosun? Dayak yemek istemedi kaçtı yani ortada anlayacak bir şey yok. Dayak yemek istemedi gücüm yetmez dedi kaçtı işte bu kadar basit ve net. Basit olduğu kadar da anlaşılası bir hareket ben de zaten kaçmak kötü yada utanılası demedim, kaçmamak saygıyı hak eder dedim. Senin deyiminle "çoğu kişinin cesurca yapmaya çalıştığı ama yapamadığı" bir olayı yapmış Ace ama mal etmemek lazım..?..? Seri sonu da "Kral olmak herkesin cesurca yapmaya çalıştığı ama yapamadığı bir olaydı Luffy yaptı. Luffy'e mal etmemek lazım" mı demeliyiz?..? Herkesin yapmaya çalıştığı ama yapamadığı bir şeyi yapmışsan, saygıyı hak edersin.
Seride cesur çok diyorum. Sen olebilrcrk kadar cesur diyip Ace'i farklı yere koymaya çalışmışsın. Ben de sana olduğu yerde cesaretinden çok hatasının payı var diyorum. Kardeşi ölecek herhalde bir zahmet kendini siper etsin. Ama o surjma düşmelerinin sebebi de kendisi. Akainu damarına basıp WB'ye laf atıyor. Orada arkasını dönüp Akainu'ya ahkam kesecegine kaçmaya devam etmeliydi. Sonrasını biliyoruz.

Herkesin yapmaya çalıştığı ama yapamadığı dediğim yerde de Manga'daki ölüm sayisinin az olmasına kasıt var. Jinbei her arc cesurca hareketler yapıp aha şurası da öleceğim yer diyor. Çok mu farklı Ace'ten. Demek istediğim bu idi.

Luffy dayak yememek için kactı yanlış işte. Biri kaçarken sadece dayak yemekten kaçtığı için mi kaçmış olur. Yok. Luffy gibi dayağa kafa atan biri için tabiki de dayaktan kaçtı demen yüzeysel kalıyor. Luffy öyle basit durumlarda kalmıyor. Söz konusu sadece kendisi olmuyor her durumda. Bazı yerler de kendi ölümü demek kendi tayfaainin ölümü de demek oluyor. Bunları da düşünmek gerek.

@Alpamis Luffy gücü yetmeyeceği rakiplere karşı da kaçıyor genellikle, tayfadan alakasız. Big Mom'dan kaçıyor şu sıralar. Eskiden Smoker'dan kaçıyordu.

Teach'in Akainu'dan, Mihawk'ın Shanks'tan kaçması kadar normal bir durum bu fazla şey etmeyin tartışmamız gereken daha önemli konular var mesela sirk hayvanları ve palyaçoları.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık