Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 920: Oden’i Seviyorum

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    216
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kaido zaten canavar gibi gösteriliyor hep de bu bölüm shogun ve yıkımcılar da öyle gösterilmiş luffy plana uyup bir olay çıkarmasa bile kaido'yu şu anki haliyle alabileceğini pek zannetmiyorum

Bu arcda olaylar Kaido vs Bizimkiler ya da Shogun vs Bizimkiler tam olmayacak gibi.
ODA muhtemelen klasik sihirbazlık gösterisi yapacak. Dikkati buraya çekecek, asıl olay arkaplanda "Hükümet", "Devrimciler" olayında olacak.

Zira eğer ODA'nın dediği %80lik tamamlanma gerçekleşti ise, aşağısı kurtarmaz. Bizimkilerin totali görünüşe göre Kaido ayarında değiller. E bunlar ne ara Kaido ayarına gelecekler? Ne ara yonkou ayarına gelecekler?

WB en güçlü olarak geçiyordu ama Amiral'e 1-2 yumrukta ne kadar hasar verdiğini biliyoruz. Bizimkiler henüz Amiral seviyesine bile çıkabilmiş değiller.

Asıl olaylar yeni geliyor. Kaido, Bigmam, hatta Teach ve Shanks de olaya dahil olacak gibi.

Oden kalesine kaçarken Kediyle Köpek neden dövüşmüştür?

Muhtemelen Nekomamushi, kalıp savaşmak istedi, İnuarashi'de Oden kalesine gidip, Toki ve iki çocuğu kurtarmak... Böyle de olmayabilir ama insan neden öyle kritik bir anda dövüşür!

Linlin ‘e verdiği handikap öyle böyle değil . Yani o resmin zayıf noktası olacağı sadece ana karaktere vuracak piyango .

Muhtemelen Kaido ‘a bir handikap verilecek .

Nedense Linlin’in Kaido ‘dan bile güçlü olduğunu düşünmeye başlıyorum.
Nedense bende de öyle bi izlenim olmaya başladı.:at:

Oden kalesine kaçarken Kediyle Köpek neden dövüşmüştür?

Muhtemelen Nekomamushi, kalıp savaşmak istedi, İnuarashi'de Oden kalesine gidip, Toki ve iki çocuğu kurtarmak... Böyle de olmayabilir ama insan neden öyle kritik bir anda dövüşür!
Dövüşme değil de anlaşmazlık demek daha doğru olur gibi duruyor. Sonucta diğerleri geri çekilirken onları korumuşlar şeklinde anladım ben.

Momonosukenin kız kardeşi zamanda yolculuk yapmamışa benziyor.Belki annesi tarafından biriyle wano dışına gönderilmiştir.Belkide o Kuinadır.Ölümü ise izinin bulunup Orochi nin emriyle Kaido nun suikastçileri tarafından olabilir diye düşünüyorum.Hikayesi bilinmeyen bir tek Zoro kaldı.Bir sonraki bölüm Zoro nun hikayesine yada Kuina ya bağlanır bence

Son düzenleme:
Selamlar. Benim için çok garip şeyler oluyor. Normalde yazı yazmaya başlamadığım zamanlarda düşündüğüm, tahmin ettiğim şeyler hiç çıkmazdı. Ancak yazmaya başladığımdan beri bir takım tahminlerim tutuyor. Bu hafta bunun en başında geleceğe gelme mevzularını doğru tahmin etmenin mutluluğunu yaşıyorken hemen yazıya geçiyorum.

Kapak sayfası çok komik. Zoro ve Sanji rüyalarında birbiriyle dövüşüyor. Rüyayı gören kişi kazandığını görüyor. Zoro’nun yanında onu kutlayan Chopper varken Sanji’de ise ona sarılan Nami var. İkisi de kafasına yumruk yemiş. Muhtemelen uyur dövüşçü bunlar. :D

Kinemon geçmişi yad etmeye başlıyor. Toplandıkları yerin asıl adı önceden Kuri kalesiymiş. Kuri halkı Oden’e duyduğu saygıdan dolayı adını Oden kalesi olarak değiştirmişler. Oden o zamanın şogunu olan Kozuki Sukiyaki’nin oğluymuş. Babası önemli biri olsa da Oden sürekli kavgalara karışıp olay çıkarırmış. En nihayetinde Çiçek başkentinden kovulmuş. Bu arada Oden’in silüetini görüyoruz. Yüksek ihtimalle Oden’in kocaman bir bıyığı var. Şogun’un bile görmezden geldiği bütün pisliklerin olduğu bir yer varmış. Oranın adı da Kuri imiş. Oden de buraya gitmiş ve oranın en güçlü adamı olan Ashura Douji ile dövüşüp kazanmış. Dövüşü kazandıktan sonra köydeki adamları adam etmeye başlamış ve köyde güzel yapılar inşa ettirerek herkes için mutlu, mesut ve neşeli bir yer inşa etmiş. Bu olay babasının kulağına gitmiş ve onu Kuri’nin feodal lordu yapmış. O kadar yapı inşa etmesine rağmen ağzından sürekli “Burası çok dar.” cümlesi çıkarmış. Burada değinmek istediğim bir şey var. Oden’in kapıştığı Ashura ismi bildiğiniz üzere Zoro’nun tekniği Ashura ismiyle benzer. Acaba buradan bir şey çıkar mı diye düşünmeden edemiyorum. Çünkü samuraylar ve kılıç ustaları bildiği ve öğrendiği bir tekniğin nereden geldiğini genelde bilirler. Bu teknik Zoro’ya miras mı kaldı yoksa kendisi mi öğrendi göreceğiz. Belki de boşa atıyoruzdur ama yine de çok dikkat çekici.

Sahne birden yarıda kesiliyor ve Zoro’yu görüyoruz. Her zamanki gibi Zoro kaybolanın kendisinin değil onların olduğunu düşünüyor. Zoro’nun yanında kaplana benzeyen bir hayvan var. Dili dışarıda bir şekilde yatıyor. Ya Zoro onu indirdi ya da hayvancağız uyuyor. Ayrıca Zoro’nun bulunduğu yer fabrikaların olduğu yer. Belki fabrikaya dalıp atık sorununu düzeltir ne dersiniz? Gerçi Zoro binecek bir şey bulup denizden yolu bulmaya çalışacak gibi. Her ne olursa olsun Zoro’nun kaybolması boşuna değil. Ya geçmişi ya da geçmiş nesili hakkında bir şeyler ya da herkesin beklediği üzere Jack ile karşılaşıp bir vs göreceğiz. Sahne tekrar değişiyor ve bu sefer Inu’yu görüyoruz. Önceki bölümde demiştim. Inu gözükmese bile planda sonradan Inu ve üç silahşör olan minklerin gelmesiydi, gelmişler de. Inu geçmişte yaşanan bir olayı hatırlayıp gözünden yaşlar geliyor. Inu ve Neko küçükken konuştukları için hor görülürlermiş. Onları kurtaran da Oden’miş.

Bundan sonraki sayfa o kadar çorba ki anlatamam. Kocaman sayfada ağlamalar, gülmeler var ancak her şey birbirine karışmış durumda. Büyük ihtimal Oda daha önce verdiği bilgileri tekrarlamadı o yüzden anlatma kısmını hızlı geçti. Çünkü ortada boşluk var gibi. Oden’i Çiçek başkentine getirip bir suçlu olarak idam etmişler. Bu olaylar Kinemon ve diğerleri için birkaç ay önce gibi. Hani geçmişten geldiler ya o yüzden onlara tabiri caizse dünmüş gibi geliyor. İdam alanını terk edip acele bir şekilde kaleye doğru yola koyulmuşlar. Çünkü Orochi ve ya Kaido’nun bir sonraki hedefinin Momo olduğuna eminler. Kaleye gittiklerinde kale alevler içerisindeymiş. Sonraki sayfa da öğreniyoruz ki Momo’nun bir kız kardeşi varmış adı da Hiyori. Momo, Hiyori ve anneleri Kozuki Toki kalede mahsur kalmışlar. Toki’nin eski zamandan geldiğine dair düşünceler varmış. Bizimkileri geleceğe götüren kişi de Toki imiş. Toki’nin anlamı zaman demek. Toki zaman meyvesi yemiş. Toki yine tahmin ettiğim gibi geçmişe gidilmesinin imkansız olduğunu geleceğe gitmenin ise mümkün olduğunu ve onun yolcuğunun sonuna gelindiğini söylüyor. Kinemon ise geleceğe gitmek mümkünse gitmeyi, Orochi ve Kaido’yu yenip Oden’in dileğini gerçekleştireceğine yemin ediyor. Bu esnada Toki, Momo’yu da onlara vererek onları geleceğe gönderiyor. Gittikleri yer kalenin kalıntılarının olduğu yer. Burada şunu eklemek istiyorum. Toki onları geleceğe götürmeden önce kaleye Kinemon’larla giren şapkalı biri vardı o kişiyi geleceğe götürmediler. Kinemon mezar taşlarını görünce Toki’nin gücünün ve söylentilerin gerçek olduğunu anlamış. Böylelikle yirmi yıl sonraki Wano’ya gelmişler. Bu Wano’nun durumunu anlamak için şehirde gezmeye başlamışlar. Fabrikalar, ezilen insanlar ve Kozuki adıyla dalga geçildiğini görmüşler. Kinemon müttefik bulamayacaklarını anladıkları an Jibuemon adında biri yanlarına gelip Toki’nin söylediklerinin bir gün gerçek olacağını inandığını ve bu kadar süre beklediğini söylüyor. İnanan kişiler ayağına ay dövmesi yaptırmış. Ne zaman neresi olursa olsun yanlarında olacaklarına dair söz vermişler. Daha sonrasında Kiku’yu düşman hakkında bilgi toplaması için Wano’da bırakmışlar. Diğerleri ise yanlarında savaşacak insanlar aramaya koyulmuşlar. Kimsede rota bilgisi olmadığı için herkes bir yerlere sürüklenmiş. Geriye kalan hikaye ise hepimizin bildiği gibi. Momo ve Kinemon Punk Hazard, Kanjuro Dressrosa ve Raizo Zou’a gidiyor. Bizimkilerle tanışarakta herkes bir şekilde toplanıyorlar. Orochi Kinemonların isimlerini bilse bile hayalet olduklarını düşündüğünden dolayı pek inanmıyormuş. Bu sayede aranıyor posterleri yokmuş. O yüzden çok rahat bir şekilde ülkeye tekrar girebilmişler. Kinemon tekrar tarafları söyledikten sonra asıl planlarının gizlice bilgi toplamak ve savaş çıkarmadan iki gün sonra ateş festivali gecesinde Kaido’nun bulunduğu ada olan Onigashima’ya baskın düzenlemekmiş. Burada da sanki Kinemon yanılıyor gibi. Luffy varken gizli kalmak ve baskın yapma işli bayağı bir zor. :D

Üst resimde gördüğünüz üzere haftaya bölüm yok. Değinmek istediğim şeylere yazı içerisinde değindim. Tek değinmek istediğim şey Hiyori. Toki, Momo’yu geleceğe göndererek kurtarmış olsa da Hiyori’yi feda etmeyeceğini düşünüyorum. Bu konu da üç tahminim var. Birincisi Toki ölmeden önce Kaido ya da Orochi’den kızlarına iyi bakmalarını istemiş, ikincisi Hiyori bir şekilde hafızasını kaybederek kötü tarafa geçmiş, üçüncüsü ise o dediğim şapkalı kişinin Hiyori’yi yanına alarak yirmi yıl saklaması. Eğer böyle olursa bu zamanda 20+ yaşında bir prenses görmemiz çok muhtemel. Ek olarak Tama’nın Hiyori olma teorim var. Şapkalı kişi bana Tama’nın senseisini anımsatıyor. Hiyori’yi de yirmi yıl sonraya götürüp şakpalı kişi son zamanlarda bakmaya başlamış olabilir. Bir şekilde kendi kendime Tama’nın hikayeye sadece dangoları için değil farklı şeyleri de olduğu için girdiğini düşünmeden edemiyorum. Bunu da sayarsak toplamda dört tahmin-teorim olmuş oluyor. Bir sonraki bölümde görüşmek üzere hoşçakalın.
https://kuroashinosanjii.wordpress.com/2018/10/04/bolum-920/

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık