Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 918: Luffytaro İyiliğin Karşılığını Öder

Bölüm Nasıldı?

• Çok İyi

• İyi

• Orta

• Kötü

• Çok Kötü

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Değil değil o maddeler gibi değil.Luffy Roger reenkarnasyonu deniyordu bunun tek sebebi Roger'ın iradesini Luffy'nin miras almış olması.O yüzden aynı şeyleri söylüyorlar.Bu bölümle birlikte mf panelleri biraraya getirildiğinde bu anlaşılıyor mangayı parçaları biraraya getirerek okumak lazım aslında umarım yanılmıyorumdur başka bir sonuca ulaşamıyorum çünkü.Bu irade görünen o ki Roger'a özgün de değil böyle böyle gerçekleşene kadar nesiller boyunca aktarılmış muhtemelen.Bu şekilde D. kanı taşıyan kişilere belirli sayıda belki 5 yada 10 kadar aktarılan irade var muhtemelen.Bunlar gerçekleşene kadar aktarılmaya devam ediyor Ace ölünce de bu kez farklı bir kişiye değil de Luffy'e geçmiş olması lazım.Çünkü tüm yükü sırtlanacak kişi olduğu söyleniyor Luffy'nin.Burada kastedileni şimdi anlıyorum.Bir tane D. arzusu yok birden fazla var ve en az 2 tanesini Luffy gerçekleştirecek.O yüzden Ace'in iradesi de ona geçti.Belki Dragon üzerinde de böyle bir arzu var ve o öldüğünde yine Ace olayı gibi olacak ve Luffy arzusunu seri sonunda gerçekleştirmiş olacak.
Bu dediğinin olması öncelikle seriye ters. Senin bu dediğinin olması durumunda Luffy kendi iradesi ile değil de kendisini aktarılan irade ile hareket etmiş olur. Eee Luffy'nin seri başından beri hayali denizdeki en özgür adam olmak değil miydi? Yani bu zamana kadar Roger gibi ya da ondan öncekiler gibi ne kadar D geldiyse bu adamlar ilk D'nin iradesine göre hareket ediyorlar demek olur bu. D'lerin belli başlı konularda benzer düşüncelere sahip olmaları ( aklına estiği şeyi yapması, kimseyi takmaması falan filan) normal olabilir ama bu dediğin bunlardan çok farklı bir şey. O zaman seride kendi orjinal iradesi olan tek kişi var ve bu da ilk D. :)

Tam Usopp'un işi. Uzaktan ve etkili. :flaugh:
@amaneden 'e sormak lazım ama brncr tutar bu :)

Hahhah. Az kaldı az. Şöyle Jack geldiğin de Zoro'nun sırıtıp bunu bana bırakın. kılıcım kan istiyor deyip Jack'e saldırmasını istiyorum :D
Ayak sesleri geliyor :at:

1 milyar ödüllü aynı kalibre adamları belki Kata daha güçlüdür , ama Jack öyle Zoro ya da Law'a yenilecek türden bir adam değil.

Hoş yenilsin banane de yenilmez yani.
Bakalım.... :rolleyes:

Luffy donuna girmiş ne demek ki? :(

Shanks, Ray gibi isimler bizzat gelecek için Luffy’ye umut bağlayan adamlar. Herifler kaptanlarının onlara bıraktığı mirası, şapkasını vermiş Luffy’ye daha ne verecekler?

Luffy bütün tarihin yükünü sırtlanacak bi herif. Bunun sebebi de kendisinin o iradeye sahip olması. Öyle sağdan soldan gelip girmiyor bu irade çocuğa çocukken bile sahip olduğu bi şey bu.
Abisinin zamanında buraya gelmesi benzer sorunların olması ve onun da bunu halledeceğini benzer şekilde söylemesini siz Ace’in iradesi geçmiş hep ondan diye yorumluyorsunuz. Luffynin karakteri, yaşadıkları, duyguları, kendi iradesi yok da sanki Ace ölünce içine girdi ona sebep hep söylüyor bunları gibi konuşmak sadece absürt. Sabo da Dressrosada Ace ile benzer şeyleri söyleyip gitti. Sabo da mı iradesini aldı Ace’in?

Sembolik bi söylem bu, özgürlüğe D olmaya ve tarihe dair. Kaldı ki Ace’in öyle hayata dair kendisi için büyük hedefleri vs de yok. Adamın derdi WB kral olsun sadece. Öldü, gitti, o kadardı herif. Ona mana yükleyelim diye böyle şeylere başvurmak da nereden baksan garip.
Shanks falan Roger donuna girdiği için Luffy'de o ışığı görüp umut bağlıyorlar. Bunun irade aktarmakla ne alakası var. Ace ve Roger için göze sokulan şeyler farklı. Zaten Luffy'nin kendi karakteri var o ayrı, zaten karakterinin büyük kısmı Ace'den aldığı ilhamla oluştu. Burada karakter konuşmuyoruz, bir nevi Ace'in mirasını tamamlamaktan bahsediliyor burada.

Bu dediğinin olması öncelikle seriye ters. Senin bu dediğinin olması durumunda Luffy kendi iradesi ile değil de kendisini aktarılan irade ile hareket etmiş olur. Eee Luffy'nin seri başından beri hayali denizdeki en özgür adam olmak değil miydi? Yani bu zamana kadar Roger gibi ya da ondan öncekiler gibi ne kadar D geldiyse bu adamlar ilk D'nin iradesine göre hareket ediyorlar demek olur bu. D'lerin belli başlı konularda benzer düşüncelere sahip olmaları ( aklına estiği şeyi yapması, kimseyi takmaması falan filan) normal olabilir ama bu dediğin bunlardan çok farklı bir şey. O zaman seride kendi orjinal iradesi olan tek kişi var ve bu da ilk D. :)
Evet belki olabilir bu seni neden şaşırtıyor.Antik krallıkta bunların ataları muhteşem ruha sahip kişiler vardı diyelim 5 tane.Bir olay oldu ölmeden birşey yaptılar ve bu iradeler nesilden nesile geçti diyelim.Ancak sadece hakeden kişilere.Cesaret gerekliyse mayası uygunsa cesaret verdi özgürce dolaşmaya uygunsa da özgürlük mesela.Tabii burada kılıç sahibini seçer gibi bir seçme durumu olabilir boş adamı seçip ona o lafları söylettirecek değil elbet kişinin kendinde de büyük bir ışık vardır D. olanlar içinde.Tıpkı kılıcın Zoro'yu seçmesi gibi kişiyi o şekilde seçiyor olabilir ve o lafları da bu iradenin etkisiyle söylüyor olabilir.Buna Roger dahil sadece Luffy anlaşılmasın.

Bölüm güzel cidden.

Daha önce Zoro ve Law karşılaşmış. Zoronun "adamı indirdi" tepkisi plan sebebiyle vermiş olduğu bir tepki imiş.

Law vs. Hawkins tabi ki kısaydı :artiz: Ama güzeldi. Law yerde taş olmasa ne firlatacaktı acaba diye düşünmeden edemedim. Meyveyi her gördüğümde ne kadar işe yaramaz demekten kendimi alamıyorum.

Law, planı ortaya çıktığı için çok endişeleniyor. Bu kadar endişelenmesi garibime gitti biraz. Bu işin ucunda Law'ın;
  • Temkinli olması mı,
  • Jack'ten korkması mı,
  • Olayların Kaido tarafından duyulması mı
  • Yoksa hepsi birden mi yatıyor ?
Hawkins'in kılıcı Dimante'ninkine benziyor ama sanki biraz daha kullanışlı hali.

Jack'e haber gitti artık. Güzel bir gelişme oldu bu. Bundan sonra tansiyon yükselir ama bizimkiler mekan değiştirecekler. Bakalım Jack'in bizimkileri bulması ne kadar zaman alacak ? Yoksa bizimkiler yine bir şekilde Jack'in yani belanın ortasına mı düşecekler ?

Law ve Zoro diyalogları çok iyi oluyor abi yaa :alkis:

Law: Aşağılık herifffff! :ehe: Belaya bulaşmayacağına dair bana binlerce kez söz vermiştin :fool::alkis:Çok hoş ya.

Bana ilginç gelen bir noktaya değinecem. Law-Zoro diyaloğunun devamında...

.... Ama önce ülkenin en çok aranan adamalarından biri oldun sonra da Jack'i başımıza bela ettin! (Aferin aslanımaaaa! ) :ehe:

Aslında Holdem'in evini yıkan daha sonra da pataklayan kişi Luffy. Ama Law, Jack'i başımıza bela ettin diyerek Zoro'yu hedef alıyor ve onu suçluyor. Bu cepte.. Şuraya bakalım:

http://tortuga-ceviri.com/okuma/read/one-piece/tr/91/918/page/13

Zoro'nun " güzeeeeeel.. Tüm erzağı Okobore'ye bırakalım" derkenki yüz ifadesine bakar mısınız ? Şeytan ya bildiğin :a:

Bu cümlenin öncesinde Law'ın söyledikleri sanki bir kulağından girip ötekinden çıkmış gibi.. Jack'i başımıza bela ettin dedikten sonra sanki Jack'i daha da kızdırmak istermişçesine erzağı bırakalım deyişi Zoro vs. Jack'in sinyallerini daha da kuvvetlendirdi mi acaba ? :rolleyes: Devam edelim. Bu sayfa:

http://tortuga-ceviri.com/okuma/read/one-piece/tr/91/918/page/15

Orta panelde Luffy ete doğru yumulmaya giderken Zoro ve Law'ın sessizce verdiği tepki.... Harika. Aynı sayfada Jack aldığı bilginin doğruluğunu teyit etmek istemiş olacak ki Hawkins'i arıyor :hoo: Hawkins Yusuf Yusuf... Verdiği tepki endişe uyandırıyor.

Bu yangın olayı fazla uzadı gibi. İşin ucu nereye varacak merak ediyorum. Oda, ne yapmak istemektesin ?

Zoro'nun Luffy'ye hitaben "çok umursamaz sınıf" dedikten sonra Law'ın "bunu sen mi söylüyorsun" demesi ve yüzünün şekli çok iyiydi. Bu ikilinin (Zoro-Law) bölüm boyunca girdiği diyaloglardan çok hoş bir tat aldım. Ve gerçekten çok yakışan bir ikili. Keşke Sanji yerine Law olsaydı diye düşünmedim değil.

Son olarak.. Luffy ve Law'ın bu kadar benzemesi ve benzetilmesi... @Millennium Wizard'ın dediği gibi çok ilginç bir bağlantı. Oda, ne yapmak istemektesin ?

:sapkali:
Olcak hacı abi olacak zoro vs jack olacak hissediyorum ;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık