Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 911: Samuray Diyarı'nda Büyük Macera

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    198
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Zoro'nun yön bulmaması ile alakalı olarak ben de bir şeyler diyeyim bari. Mangaka bunu da çok abartıyor, yani özürü var falan deyip de geçirilecek bir şey değil.

Yani bu mesela yön özürlülükten mi şimdi? Bu ancak ZİHİNSEL özürlülükten dolayı olabilir. E Zoro normalde zihinsel özürlü biri mi? Değil. Yani bu özür yav falan diye geçiştirmeyin:bilmem:.
Zoro'nun yön bulamama sorununun, içindeki kişilik çatışmasıyla ilgili olduğunu düşünüyorum. Bununla doğrudan ilgili bir kapak resmi var;

Zoro farklı bir yöne doğru gidiyorken kaplan Zoro'ya tamamen farklı bir yönü gösteriyor. Burada kaplan Zoro'yu temsil ediyor. Daha önce de Zoro'nun kaplan olarak resmedildiği birçok kapak resmi var zaten. Burası cepte. Bu sırada da mangaka buradaki tezatlığı belirtmek adına da Zoro'nun tişörtüne köpek resmi çiziyor. Kaplan malum üzere kedi familyasından olduğu için kedi-köpek zıtlığı yani başka bir deyişle Zoro'nun çift kişiliğine bir gönderme yapılmış. Yani Zoro ne zaman yön karmaşasını çözerse bilin ki içindeki şeytana ya da diğer yarısına üstün geliyor demektir.

Ayrıntılar için Zoro'nun şeytani yönü ile ilgili konulara bakabilirsin istiyorsan. Kısacası olayın güldürme unsuru olmasından ziyade çok farklı bir altyapısı var ;)

İrade konusu geçmiş. Bu seride en önemli güç iradedir ve bunda da zirve Luffy'dir. Biraz da bu yüzden onun hikayesini okuyoruz zaten. Ayrıca hakinin kaynağının da irade olduğunu unutmayalım.
Zoro'nun yön bulamama sorununun, içindeki kişilik çatışmasıyla ilgili olduğunu düşünüyorum. Bununla doğrudan ilgili bir kapak resmi var;

Zoro farklı bir yöne doğru gidiyorken kaplan Zoro'ya tamamen farklı bir yönü gösteriyor. Burada kaplan Zoro'yu temsil ediyor. Daha önce de Zoro'nun kaplan olarak resmedildiği birçok kapak resmi var zaten. Burası cepte. Bu sırada da mangaka buradaki tezatlığı belirtmek adına da Zoro'nun tişörtüne köpek resmi çiziyor. Kaplan malum üzere kedi familyasından olduğu için kedi-köpek zıtlığı yani başka bir deyişle Zoro'nun çift kişiliğine bir gönderme yapılmış. Yani Zoro ne zaman yön karmaşasını çözerse bilin ki içindeki şeytana ya da diğer yarısına üstün geliyor demektir.

Ayrıntılar için Zoro'nun şeytani yönü ile ilgili konulara bakabilirsin istiyorsan. Kısacası olayın güldürme unsuru olmasından ziyade çok farklı bir altyapısı var ;)
Ben genel olarak Sanji'nin kadın zaafını da Zoro'nun yön duygusunu da Oda'nın espri unsuru olarak abartılı çizimine bağlıyorum ancak bu açıklama/teori çok hoş olmuş.

Jinbei Reyiz de Luffy için bu çağı yönetecek adam dedi.

Kıskanmayalım. Jinbei Ace'in altına girmesi diye ne bu kıskançlık.:D

@Daredewill

Zoro gibi adam giriyorsa öyledir. Yapacak bir şey yok Zoro'nun irade altında kalıyor o yüzden girdi tayfaya.
Yani diyon ki ben bunu sevmiyorum, gerisi bahane. Zoro gibi biri nasıl oluyormuş? Ağlak desen değil, Kılıç seçme sahnesi bile Op'de ilk 10 sahne arasına girer. Birine Op tanıtsan o sahneyi atarsın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık