Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 911: Samuray Diyarı'nda Büyük Macera

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    198
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Anlamadım. :/ Açabilir misin?

Yön bulamama ile irade arasında nasıl ilişki kurdun? Neden içkiyi kabul etmedin? :flaugh: Yön bulamamak özür olur. İradeyle alakası yok.
Yav hacım handikap konusunda irade diyorum :D adam kendini yön bulmada eğitemiyor. Genel irade farklıdır. Mesela ateş ve buz farklıdır ama ikisi logia adı altında yer alıyor.
Benim demek istediğim handikapı terbiye etme-karşı gelme.

Funduska

Sanji tayfa içi ciddi konularda gayet ciddi biri ya. Enies Lobby ve sonrası gayet güzel bir örnek bence buna. Usopp olayında; iradeli dediğiniz Chopper, Nami ile beraber boş yaparken Sanji gayet de Zoro'ya destek oluyordu mesela, bu sadece bir örnek. Ha, ben sapıklık unsurunu kullanarak komedi kasmaya çalışmayı doğru bulmuyorum tabi de belirtmek istedim yine de.
O kadar iradeli idiyse neden tayfasının çıkarlarını,hiç sevmediği ailesinden önemli tutmadı ? Orada tayfa içi durum var,tayfanın ikiye bölünmesi normal.

Tam bu konuyla ilgili bir mesaj atıyordum üstüne bu mesajı gördüm.Ne alakası var yön ve iradenin ? Daha öncede bu tarz bir mesaj görmüştüm ve sen yazmıştın galiba yine.Zoro kendine hakim mi olamıyor ? Yani doğru yönü bilipte kendini tutamayıp isteyerek mi yanlış yöne gidiyor ? Hani Zoro'nun yön olayına en fazla salaklık,mallık dersin ama iradeyle bi alakası olmaz.Bak iradesizlik için güzel bir örnek vereyim.Sanji'nin düğünde Pudding'in düşman olduğunu bilmesine rağmen yinede onun iki göz kırpmasına kendini kaptırması ama buna rağmen kendini zar zor tutması.Daha sonra pasta yaparken yine tayfanın ölüm tehlikesinin olduğu ciddi olayda Pudding için kalpli gözlerle bakması vs. Sanji'nin iradesinin bu iki isimden daha geride olduğunu gösteriyor.
Beni hiç ama hiç anlamamışsın o yüzden nefretini başkan yöne kus bana değil :)

Bu arada o kişi ben değilim.

Bence herkesin handikapı
Luffy-et
Zoro-yön
Sanji-kadın
Handikap konusunda en iradelisi luffy çıkıyor aralarında.
Mağlum Zoro ne yön bulabılıyor ne de sanji kadından vazgeçebiliyor.
Yön bulamamanın genel iradeyle, özel iradeyle ya da başka irade çeşitleriyle alakası yoktur janım :) Sanji'ye kadın, Luffy'ye et yazdıysan Zoro'da bunun karşılığı sakedir. Yön bulamama tamamen farklı bir sebebe dayanıyor.

O kadar iradeli idiyse neden ailesini,tayfanın çıkarlarının önüne koyamadı ? Orada tayfa içi durum var,tayfanın ikiye bölünmesi normal.
İradesizlik örneğiniz cidden bu mu? :( Bu kararın, o an verilebilecek en mantıklı karar olduğunu size açıklayabileceğimi sanmıyorum. Az önce alıntıladığım için özür dilerim böyle bir cevap alacağımı bilsem yazmazdım. :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık