Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 909: Seppuku

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    263
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Selamünaleyküm. Yorumların tamamını okumadım ama yazmadan edemedim. Bazı arkadaşlar Zoro reisi gömmüşler yok neden kılıç almışmış, yok kendisini birkaç çapulcuya nasıl yakalatmışmış, yok plana sadık kalmamışmış... ki Zoro reis plana uymaz kafasına göre takılır. Şimdi; bir takım cinayetler işlenmiş ve Zoro bunların katili olarak yargılınıyor. (bölüm sonunda gördük kim yargıç kim cellat :D) Gördüğüm o ki Zoro'nun nasıl bir adam olduğunu 2.5 yılda unutanlar var. Arkadaşlar bu Zoronun ilk yakalışı değil, zaten arclar hep birbirne benzer şekilde ilerliyor. İlk yakalınışı da andavallığından değil köylülere yardım ettiği içindi. Bu sefer ki yakalanışı da cinayetlerin katilini bulmak ve onları cezalandırmak için olduğu sizce de açık değil mi? Yani Zoro'nun yakalanışı kendi isteği ve planları doğrultusunda olduğu belli; Tüm bu olay boyunca soğukkanlılığını koruyup akabinde "senden kan kokusu alıyorum" ve "üzgünüm kinemon" cümleleriyle de söylediğimi destekler.Bu da kılıç ve plan mevzularını açıklamaya kafidir.
Birde Zoro gibi bir delikanlıyı çakma prensesler ile kıyaslayan arkadaşlara ne diyeceğimi bilmiyorum.illa kıyaslayacaksanız Wb , Shanks, Katakuri ağabey gibi adamlar ile kıyaskayın e Zoro'nun kalibresinde değil Şanji..Tüm seri boyunca Zoro'nun yaptığı fedakarlıklar ortada kaldı ki Zoro 2 yıl boyunca başkaları gibi toz pembe hayaller peşinde koşturup evcilik oynamadı, tüm yaptıklarına rağmen hala arkadaşlarını koruyabilmek için yetersiz olduğunu düşünüp en büyük hedefine, rakibine boyun eğip kendisini eğitmesini istedi.. yani öyle ödül/güç muhabbetlerine hiç girmeyelim.. Zoro bu arc akacak, karizma kasacak, bizde baka kalıcaz..vesselam.

Az ayrıntı gireyim devam edicem Zoro'ya. 23 yıl önce diyor.. Bir korsan saldırısı diyor. Acaba bu korsan saldırısı Moria ve Kaido'nun savaştığı döneme denk geliyor olmasın ? Moria Shuusui'yi almış olmasın ? Kronolojik olarak tam hatırlayamıyorum lakin bu dönem Roger'ın teslim olduğu döneme denk geliyorsa korsan çağının başladığı döneme de denk geliyor olabilir. Bu, aynı zamanda olası Roger-Oden dostluğunun fiziksel olarak bittiği anlamına gelir ki bu da Wano'yu diğer korsanlar için hazine tarlası yapar. Mümkün müdür ? Kronolojik olarak mümkünse mümkündür :hmm:Ayrıca.. Efsanevi Samuray Ryuuma'dan geriye kalanlar diyor. Yani bu, geriye birden fazla şey kalmış olabileceği gibi Ryuuma'nınkilerden hariç kaybolan diğer şeyler içinde de değerli şeylerin olabileceği anlamına da geliyor. Bir hatırlatma... Tashigi'nin hayali, dünyanın çeşitli yerlerine dağılmış olan meitoları onları hak etmeyen kişilerin elinden alıp tekrar bir araya getirmekti. Belki bu hayal 23 yıl önce yaşanan bu olayla bağlantılıdır; kim bilir ;)
Tam güzel yere bağlayacakmışsın da ufak bir yanlış anlaşılma olmuş be hacım. ''Kalanlar'' derken cesedinden bahsediyor kısacası. Evet Moria Wano'ya gelmiş, almış gitmiş. Zaten amacı güçlü zombi ordusuydu ya böyle egzantrik cesetleri topluyordu.

Zaten gördük o bölümlerde Ryuuma'nın cesedine Brook'un gölgesini ekleyip diriltmişti ama ne irade varsa herifte kendi kafasına göre hareket ediyordu vessaire vessaire.

Bi yok bu kadar ayrıntılı neden gelmiyeceğini filan anlattıktan sonra son dakka gelme filan olmaz. En fazla köy saldırıya uğrar ölür haberini alır bizimkiler. Orda önemli olan mesaj, çıkar kokusu inşallah :)
Ayrıca o iyileştirme yeteneği de o kadar güçlü değil, kendide diyor sadece iyileşme süresini hızlandırdım diye. Çiftlik hayvanını tam iyileştiremeyen yetenek milletin alayını anında hiç iyileştiremez malesef.

Haci gercekten Robin'in buyuk elemanlarin odasina sizmak icin bu kiliga girdigini anlamadi mi forum yoksa trollluyor musunuz :D

Profline girdikten sonra Gönderiler kısmı var. Ordan görebilirsin.
. Ayrıca illakide WB de bir krallıktan biridir:)gökten inmediya:)

Bu eski mesajim nasil alinti yapiylliyor bilmiyom:)

Neyse şapkanin sırrını çözdüm. Şapkayı takan zihin kontrolune ugruyordur. O büyük şapkada kontrol mekanizmasıdır:)nede olsa shanks haindir onlardan almış onlara vermiştir. Yoksa roger shanksgibi bir haine şapka felan vermez:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık