Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 908: Dünya Toplantısı Başlıyor

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    290
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tüm foruma selamlar,
İyi bayramlar cümleten.
Bayadır yoktum özlemişim forumu.

Yoruma gelince Im Sama’nın gözlerine kitlendim bana Eneli anımsattı.

Mihawk ise daha keskin göz çizgilerine sahip.

Sen benim sana laf çaktığım yeri anladın mı ? Mesele objektif,subjektif meselesi değil senin dediğini de anladım ben orada sıkıntı yok.Seninki de sadece bir görüşten ibaret olmasına rağmen yine de %100 kanıtlanmış ya da Oda tarafından söylenmiş bir şeymiş gibi buna tartışılmaz diyorsun ve daha da kötüsü karşı tarafın düşüncesine saçma diyorsun.Ve bunu kaç tartışmadır yapıyorsun.Sıkıntı üslubunda yani.

Her neyse dediğim gibi senin düşündüğün şeyi anladım fakat yine de katılmıyorum.Senin bu düşünceyi savunman da benim tezimi çürütmüyor.Senin örnekten gidelim.''Bu korsanın adı WB Edward Newgate'' dedin di mi ? Ne tesadüftür ki halkta WB'yi Edward Newgate ya da WB olarak biliyor.Ya da Ryo'nun tanıtımında Amiral Ryokugyu yazıyor di mi ? Bu da halkın Ryo'yu Ryo olarak bildiğini gösteriyor.Yani illa o kutucukların tek anlamının objektif,subjektif bilgi diye ikiye ayrıldığı anlamına gelmiyor.
Sen benim sana laf çaktığım yeri anladın mı ?
Üslubuna dikkat et. Sert tartışmak başka bir şey bu başka birşey. Kimin kime çaktığı muhabbetine girecek olursak o işin içinden çıkamazsın. Seni daha önce de net şekilde birden çok kez uyardığımı hatırlıyorum. Sınırları zorlama.

Asıl olaya gelecek olursak bir bilgi ya objektiftir ya subjektif. Başka bir ihtimali yok. Ve yine başladın halk muhabbetine. Bunu daha önce de kabul etmiştin: "Her bilgi halkın bildiği bilgi değildir diye." Ben zaten o kısmı geçtim daha önce de tartıştık o yüzden tekrarlamayacağım ama bir bilgi ya objektif bir bilgi ya da subjektif bir bilgidir.

Asıl sorulması gereken senin bakış açından objektif bir bilgiyi halk bilince o bilgi sakata mı uğruyor? Sen takmışsın halkın bildiği halkın bildiği. Hani öyle değilde yansıtılma biçimi. Halk bildiği zaman bilginin gerçekliği mi değişiyor?

Sonuç olarak uzatmayacağım bilgi ya objektif bilgidir ya da subjektif bilgi ama bunun içinde halk bilebilir mi bilebilir ama onların bir şeyi bilmesi illa o şeyin gerçekliğini etkileyecek diye bir kaide yok.

Enel çıkarsa yer yerinden oynar :ehe:
Adamda zaten tanrı kompleksi vardı dimi
Bi düşünsene Luffy ta o zamandan beridir ne kadar gelişti?
Enel? Enel ne yaptı ayda? Eğer o da geliştiyse vay halimize
Ek olarak meyvesi çok sıkıntı YILDIRIM/ŞİMŞEK
Bu meyvenin Son seviyeye ulaştığını düşünsene hakili filan

Onun unvanı var zaten, Supernova. Devrimci olduğunu nereden çıkardın, sadece arkadaş veya akraba gibi gözüküyor.

Bu Bonney'in gerçekte yaşlı biri çıkmasın yaff, her şeyin altından çıkıyor. Bildiği baya şey var gibi...
Hani girmeyi başardım dedikten hemen sonra devrimcilere geçiyor ya, bir an aklım oraya kaydı. İnternette, Kuma'nın annesi olduğu tarzında yazılar okudum. Kadının yaşlı hali herkes tarafından Sorbet krallığının eski kraliçesi tanınıyor. Kuma da oranın eski kralı malum... Lakin bu, Akainu'nun zamanında vermiş olduğu büyük tepkiyi açıklamıyor.

@Smoker Bonney'i pek sevmiyorsun biliyorum; fakat bu konu hakkında, geçen hafta yaptığın gibi güzel bir teorin varsa okumak isterim. Shiraoshi teorin de tutacak sanırım bu arada. :D

Üslubuna dikkat et. Sert tartışmak başka bir şey bu başka birşey. Kimin kime çaktığı muhabbetine girecek olursak o işin içinden çıkamazsın. Seni daha önce de net şekilde birden çok kez uyardığımı hatırlıyorum. Sınırları zorlama.

Asıl olaya gelecek olursak bir bilgi ya objektiftir ya subjektif. Başka bir ihtimali yok. Ve yine başladın halk muhabbetine. Bunu daha önce de kabul etmiştin: "Her bilgi halkın bildiği bilgi değildir diye." Ben zaten o kısmı geçtim daha önce de tartıştık o yüzden tekrarlamayacağım ama bir bilgi ya objektif bir bilgi ya da subjektif bir bilgidir.

Asıl sorulması gereken senin bakış açından objektif bir bilgiyi halk bilince o bilgi sakata mı uğruyor? Sen takmışsın halkın bildiği halkın bildiği. Hani öyle değilde yansıtılma biçimi. Halk bildiği zaman bilginin gerçekliği mi değişiyor?

Sonuç olarak uzatmayacağım bilgi ya objektif bilgidir ya da subjektif bilgi ama bunun içinde halk bilebilir mi bilebilir ama onların bir şeyi bilmesi illa o şeyin gerçekliğini etkileyecek diye bir kaide yok.
Sen niye dikkat etmiyorsun üslubuna ? Beni uyararak ikiyüzlülük yapmışsın.''Saçma'' demekten başka bir şey bilmiyorsun.Daha önceki tartışmaları da hesaba katsak kaç tane böyle mesajın var.Ama ben 1 tane iğneleyici mesaj atınca rererö oluyor,uyarmaya başlıyorsun.

Halk bildiği zaman gerçekliği değişiyor tabii.Halk her şeyin doğrusunu nerden bilebilir nasıl bi mantık bu ?

Neyse sıkıldım.Bir daha bu tartışmayı yapmayalım senle en iyisi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık