Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 908: Dünya Toplantısı Başlıyor

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    290
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bu bölümdende anlaşılacağı üzerine her zaman dediğim gibi tüm yonkoular = wg

Forumdan bazıları her yonkounun wg kadar güçlü oldugunu düşünenler vardı 1 tanesi olmasada 2si kesin güçlü diyorlardı.

Adamlar parmakla göster yok edelim diyorlar resmen.

Mihawk'ın ise hiçbir şeyini görmeden kabul ediyorsun. Daha fazla tartışmanın lüzumu yok. İyi günler sana.
Ne anlatmaya çalışıyorsun ? WB ile Mihawk'ın durumu tamamen aynı bile değil.Ünvanlarının ''en'' olması dışında benzer bir özelliklerini gösterebilir misin ? WB yaşlıydı Mihawk ise genç.WB'nin ki tabii ki de sorgulanmaya daha müsait.Neyse ya sanada iyi günler.

Cidden hayretler içerisindeyim. En başta dediğim şey direk seri ile ilgili değil. Kanıtlanacak bir şey de değil. Öğrenilmesi gereken bir şey. Açıklamadan önce şunu sorayım kutucuklar içindeki yazılanları "bilgi" olarak kabul ediyorsun di mi? Peki bilgi dediğin şey tek tarz olan bir şey mi? Hayır. Şöyle ki bazı bilgiler tartışılabilirken bazıları kemik bilgidir kesindir tartışılamazlar.

Örnek1: Bu Korsanın Adı Beyazsakal Edward Newgate
Örnek 2: (Senin verdiğin Luffy Örneği)

Bu ikisi de bilgi ama ikisinin de hüviyeti aynı mı? Biri tartışılamaz yani Beyazsakalın ismi kesin net tartışılamaz. Sonradan değiştirirse o bilgiyi bu kez onu dikkate alırız ama o zamana kadar o bilgi geçerlidir. Aksi takdirde mangakanın yerine geçip bilginin özü ile oynamak olur ve hangi bilgiyi dikkate alacağımızı karıştırırız. Ama Luffy ile ilgili bilgi tartışılabilir çünkü biz gerçeği biliyoruz. "Yine halk arasında şöyle bir söz vardır ""Birebir ise Kaido alır.""" Bu da bir bilgi ama bilginin doğası gereği tartışılabilir. İkinci örnek kısmına giriyor. "Dünyanın en iyi kılıç Ustası Mİhawk" Kemik bilgi. Bilginin içinde hiçbir yorum yok, kemik bilgi.

Sonuç olarak bilginin içinde bir yorum bulunuyorsa o subjektif bilgiye girer. Ancak kemik bir şekilde yani yorumsuz söylendiyse objektif bilgiye.
Yine bunu açıklayacak son bir örnek verip bitiriyorum:
Örnek 1: "Korsan Luffy"
Örnek 2: "Korsan Olduğu Düşünülen Luffy"
İkisi de bilgi ama birisi düz kemik yani yorumsuz objektif bilgi diğeri ise yorum barındıran subjektif bilgi. Objektif bilgi subjektif bilgi ayrımı bu. Bu ayrımı nasıl anlarsın Türkçeye hakim olarak bol bol kitap okuyarak bunun başka bir ölçütü yok.
Sen benim sana laf çaktığım yeri anladın mı ? Mesele objektif,subjektif meselesi değil senin dediğini de anladım ben orada sıkıntı yok.Seninki de sadece bir görüşten ibaret olmasına rağmen yine de %100 kanıtlanmış ya da Oda tarafından söylenmiş bir şeymiş gibi buna tartışılmaz diyorsun ve daha da kötüsü karşı tarafın düşüncesine saçma diyorsun.Ve bunu kaç tartışmadır yapıyorsun.Sıkıntı üslubunda yani.

Her neyse dediğim gibi senin düşündüğün şeyi anladım fakat yine de katılmıyorum.Senin bu düşünceyi savunman da benim tezimi çürütmüyor.Senin örnekten gidelim.''Bu korsanın adı WB Edward Newgate'' dedin di mi ? Ne tesadüftür ki halkta WB'yi Edward Newgate ya da WB olarak biliyor.Ya da Ryo'nun tanıtımında Amiral Ryokugyu yazıyor di mi ? Bu da halkın Ryo'yu Ryo olarak bildiğini gösteriyor.Yani illa o kutucukların tek anlamının objektif,subjektif bilgi diye ikiye ayrıldığı anlamına gelmiyor.

İyi bölümdü. Bölümle birlikte o dev hasır şapkanın yanına giden kişiden emin olduk gibi. Tüm ülke yöneticilerinin masa etrafında çizildiği sayfa çok hoş. En büyük prensesle en küçük prensesin çizildiği sahne tatlış bir ayrıntı. Bunun yanında tabii ki yine açıklanmayan bir sürü gizem. Geçen bölüme ilişkin şeyleri öğrenemediğimiz gibi bir de yeni şeyler çıktı.
Im konusuna gelince dün yeterince Mihawk geyiği döndürdük. :D Oda haftaya bu soruyu da cevaplandırmayıp(Im'in kim olduğu) yeni gizemler ortaya çıkarırsa gerçekten tatsız bir hal almaya başlayacak. Çünkü yeter, her şey bilinmezde kalıyor. Gözünün neden öyle olduğuyla alakalı birkaç fikrim var; ya bu arkadaş kahin gibi bir şey, ya gözlem yeteneği çok iyi ya da altından farklı bir şey çıkacak bu olayın. Kadın olma ihtimalini de düşük görmüyorum açıkçası. Sanırım tahta Vivi'nin resmiyle çıkıyor, kim bilir belki gördüğü bir kehanet Vivi'yi seçmesine sebep olmuştur.
Kuma... Devrimciler bunun acısını çıkartmak zorunda. :( Ama başarısız da olamazlar, Sabo'nun dediği cümle gayet net, ve çok riskli görünen bir işin içindeler. Dragon giriş yapana kadar özellikle dikkatli olmaları gerek :(

Bu kadar tartışma dönüyor ama gelecek bölümlerde WG büyük bir rezalet içerisinde kalabilir. İM nin yol açacağı tepki de merak konusu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık