Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 908: Dünya Toplantısı Başlıyor

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    290
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bu İm Sama kim:

-Birçok kimse İm Sama'yı hükümetin gizli kralı olarak düşünüyor. Ben İm'in kral değil, bir ''kahin'' olduğunu düşünüyorum. Malum dünya hükümetinin korktuğu bir kehanet var, seçilmiş kişi/beklediğiniz savaş gelecek diye (Wb'nin sözleri). Hep kehaneti konuşuyoruz ama bu kehaneti söyleyen kahini konuşmuyoruz. En son bölümde Gorosei, İm sama önünde eğiliyor, onun ağzından bir cümle bekliyor. Sanki bir kehanette bulunmasını bekliyorlar.

-Mary Geoise çok gizemli bir yer. En son bölümde gördük ki kutsallar ya da kral aileleri bile kafasının istediği gibi her odaya giremiyor. Burda en gizli bölge İm'in kaldığı yer. İm'in bulunduğu bölgeye sadece Gorosei biliyor ve İm dünyadan gizleniyor.

-906. bölümde Dof'un sözleri var: '' Gizli hazinenin ortaya çıkmasın istemiyorlar, bunun için beni öldürmek istiyorlar. Aslında bunun ortaya çıkıp çıkmaması önemli değil. Güç ömrü olan kısa bir şeydir''. Dof bunları söylerken odak noktası Mary Geoise'deki hazine odasına çevriliyor ve orda şapka gösteriliyor. Peki o anda hazine odasında başka kim var: İm.Yani İm, hükümetin bir hazinesi.

-İm'in bir kız çocuğu olduğunu düşünüyorum. Gerek 906. bölümdeki merdivenleri çıkış şekli(bir kral ağırlığı vermiyor), gerekse bu bölümde tahta çıkış şekli ve kelebekler(gaddar bir kral ve kelebek? Kelebekler masumiyeti simgeler)

-Son bölümde İm'in etrafında kelebek gösterildi. Peki kelebekler nasıl oluşur? Koza vs dönüşür ve kelebek olur, ayrıca kelebeklerin ömrü kısadır. Dof'un sözleri:''Gücün ömrü kısadır''. Bence hükümet bu İm'e her zaman sahip değil. Belli aralıklarla(koza misali) İm ortaya çıkıyor, belli vakit yaşıyor ve ölüyor.. Ya da belli vakitte kozadaki kelebek gibi uyuyor ve belli bir süre sonra uyanıyor. Bu devir sürekli tekrar ediyor. Yani ya her dönemde farklı bir İm Sama ortaya çıkıyor ya da İm Sama aynı kişi fakat bir uyuyup bir uyanıyor. ( Bu da İm: İmmortal(ölümsüz) bağlantısı olabilir).

-İm çocuk çıkarsa ve belli dönemlerde yaşamışsa bu, hükümet için tehdit oluşturabilecek adamların neden zamanında farkedilemediğini mantıklı hale getirilir. Çünkü bunların güçlenmeye başladığı dönemde ''kahin'' hayatta değildi. Yine toplantıların dört yılda bir yapılması. Eğer İm her zaman hayatta olsaydı, yılda bir bu toplantıyı yapabilirdi. İm, bu kehanetleri sadece toplantı zamanları yapıyor olabilir. İm'in kehanette bulunabilmesi için kurucu 20 yirmi üyenin de bir arada olması ve onlarında kutsal sayılan bir yerde olması gerekebilir.
Fazla mantıklı geldi bana. İm samanın kahin olma ihtimalini iki gündür aklımdaydı. Hatta Belgariad diye fantastik bir seri okudum, onun gibi bir ihtimal geldi aklima. O seriden bahsedeyim; Orda iyi ve kötü iki kutup var. Beklenilen bir vs var. Ve iki tarafın da kendi kehanetleri var. Kötü taraftaki güç ve kahinleri aynı kişi ve o bir tanri. İyi taraftaki güç ise bir tanrinin soyundan gelen bir fani ve iyi tarafın kehaneti bir insan değil, bir bilinç gibi daha çok.
Eger one piecete de böyle tanrılar, kehanetler mevzusu dönmeye başlarsa resmen serinin türü değişir. Odanın sağı solu belli olmaz da serinin genel akışından fazla sapacağını sanmıyorum

Bence de im sama dedikleri kişi aslında im...mortal king ..yani hitap ettikleri bir isimde olabilir ,sifatta.... Bu kişi çok büyük ihtimalle Dofun hayalini kurduğu o ölümsüzlüğü ope ope meyvesiyle elde etmiş biri bence...Kahin olayıda çok saçma bence olasılığı çok düşük...Bu kral CP0 sayesinde elde ettiği özel bilgiler ile caninin isteğini yok ettirme gücünü kullanıyor son sayfada büyük olasılıkla . Ayrıca bu ölümsüzlük gücünü ope ope sayesinde 5 elderinde elde ettiğini düşünüyorum.

Son düzenleme:
İm-sama ile muhatap olacak herkes muhatap olmadan önce diz çöküyor, ve gözlerine bile bakamadan başları önde devam ediyorlar.

İm-sama da yaveri dışında diğerleri ile muhatap olmadan önce tahta çıkıyor, yukarıdan bakıyor onlara.

Şimdi İm-sama bir kahin olabilir ama sadece kahin pozisyonu için bu kadar kasmak neden. İm-sama açıkça diğerlerinin üzerinde olan biri, kutsal biri. Herkesin üzerinde bir güç, yoksa sadece kahin olan bir çalışan için bu kadar el etek öpecek kadar ileri gitmezler.

İm muhtemelen kral çünkü tahta oturuyor. Onun haricinde ben tarihin bekçisi rolünü vermiştim kafamda. Ölümsüz olması hem saçma hem mantıklı , tam olarak bekleyip görmelik bir içerik.

O Vivi ölecek arkadaş!
Bence Vivi kaçmaya başlayan ilk kişilerden olacak ama Shirohoshi'nin gücünü göreceğimizi düşünüyorum.Bunun için ölüme yaklaşması lazım. Ama böyle olursa da Denizciler duruma ayıkırlar. Emir demiri keser mi yoksa bir ayrılık sinyali mi görürüz bilmiyorum.Ama Vivi'nin babasının öleceğine bahse bile girerim :D

Vangelia Pandeva Dimitrova. Bizim bildiğimiz adıyla Baba Vanga. Bu kişinin esinlenildiği kişi diye düşünüyorum. O kişi genç yaşlarında kör olmuştu ve o noktadan sonra bazı şeyleri görebilmeye başlamış. Belki Im denen kişi de kör olabilir. Gerçi henüz kahin olduğu ortaya çıkmamış olsa bile gördüğüm andan itibaren fikrim bu. Bazı arkadaşlar Im denen kişinin yonkou ya da üstü gücü olmasa goroseilerin bu şekilde davranmayacağını düşünüyorlar. Oysa bu seride bu şekilde bir güç olma ihtimalini ben sıfır görüyorum. Bu seride kitle imha silahı gibi olan o kadar çok adam var ki ortadan kaldırmak isteseler fazla uğraşmadan kaldırırlar zaten. Dolayısıyla Im var olması gereken ama aynı zamanda korunması gereken biri. Birinin annesi vs gibi bir şey olacağını düşünmüyorum. Tarihi var olduğu andan itibaren bilen yegane kişi olduğunu düşünüyorum. Gorosei'ler dönem dönem değişiyor olabilir yahut bu kişi onları seçiyor olabilir. Im , belli zamanlarda gördüklerini bu arkadaşlara iletiyor ve sorunu çözüyorlar. Arkadaşlar Robin'in öldürülemediğinden bahsetmiş doğru ama Ohara'dan geriye hiçbir şey kalmadığı da başka bir gerçek. En nihayetinde kehanet de olsa kaderi değiştiren şey insanların bakış açıları ve olaylara verdikleri farklı tepkilerdir. Bu noktada Saul ve Kuzan mum ışığın kendisi olmasa da yanmasına olanak sağlayan kişiler oldular.

Her şeyi göremezsin. Görsen de bazen hızına yetişemez bazen sayılara yenilirsin. Bu çağ Im'in gördüklerinin ötesinde bir çağ oldu. Bir önceki dönemde roger kadar güçlü bir wb vardı ama wb nin hazineye ilgisi yoktu. Oysa bu çağda güçleri birbirine yakın pek çok kişi var ve pek çoğunun hedefi one piece. Büyük depremler olmadan önce bazen ısınma süreci yaşanır faylarda. ufak ufak gelir ve en sonunda patlar. Roger ın ölmeden hemen önceki sözleri , pek çok insanın aynı hedefle denize açılması , wb nin düşüşü ve law'ın frenleri parçalaması gibi pek çok olay tarihi değiştiriyor ve yeni bir tarihin yazılmasına olanak sağlıyor. Bu yüzden bu Im kişisi ya da gorosei'in herhangi hiçbir şeyi durduramayacağını düşünüyorum. Çünkü bu çağ için artık çok geç kalındı.

Bu İm Sama kim:

-Birçok kimse İm Sama'yı hükümetin gizli kralı olarak düşünüyor. Ben İm'in kral değil, bir ''kahin'' olduğunu düşünüyorum. Malum dünya hükümetinin korktuğu bir kehanet var, seçilmiş kişi/beklediğiniz savaş gelecek diye (Wb'nin sözleri). Hep kehaneti konuşuyoruz ama bu kehaneti söyleyen kahini konuşmuyoruz. En son bölümde Gorosei, İm sama önünde eğiliyor, onun ağzından bir cümle bekliyor. Sanki bir kehanette bulunmasını bekliyorlar.

-Mary Geoise çok gizemli bir yer. En son bölümde gördük ki kutsallar ya da kral aileleri bile kafasının istediği gibi her odaya giremiyor. Burda en gizli bölge İm'in kaldığı yer. İm'in bulunduğu bölgeye sadece Gorosei biliyor ve İm dünyadan gizleniyor.

-906. bölümde Dof'un sözleri var: '' Gizli hazinenin ortaya çıkmasın istemiyorlar, bunun için beni öldürmek istiyorlar. Aslında bunun ortaya çıkıp çıkmaması önemli değil. Güç ömrü olan kısa bir şeydir''. Dof bunları söylerken odak noktası Mary Geoise'deki hazine odasına çevriliyor ve orda şapka gösteriliyor. Peki o anda hazine odasında başka kim var: İm.Yani İm, hükümetin bir hazinesi.

-İm'in bir kız çocuğu olduğunu düşünüyorum. Gerek 906. bölümdeki merdivenleri çıkış şekli(bir kral ağırlığı vermiyor), gerekse bu bölümde tahta çıkış şekli ve kelebekler(gaddar bir kral ve kelebek? Kelebekler masumiyeti simgeler)

-Son bölümde İm'in etrafında kelebek gösterildi. Peki kelebekler nasıl oluşur? Koza vs dönüşür ve kelebek olur, ayrıca kelebeklerin ömrü kısadır. Dof'un sözleri:''Gücün ömrü kısadır''. Bence hükümet bu İm'e her zaman sahip değil. Belli aralıklarla(koza misali) İm ortaya çıkıyor, belli vakit yaşıyor ve ölüyor.. Ya da belli vakitte kozadaki kelebek gibi uyuyor ve belli bir süre sonra uyanıyor. Bu devir sürekli tekrar ediyor. Yani ya her dönemde farklı bir İm Sama ortaya çıkıyor ya da İm Sama aynı kişi fakat bir uyuyup bir uyanıyor. ( Bu da İm: İmmortal(ölümsüz) bağlantısı olabilir).

-İm çocuk çıkarsa ve belli dönemlerde yaşamışsa bu, hükümet için tehdit oluşturabilecek adamların neden zamanında farkedilemediğini mantıklı hale getirilir. Çünkü bunların güçlenmeye başladığı dönemde ''kahin'' hayatta değildi. Yine toplantıların dört yılda bir yapılması. Eğer İm her zaman hayatta olsaydı, yılda bir bu toplantıyı yapabilirdi. İm, bu kehanetleri sadece toplantı zamanları yapıyor olabilir. İm'in kehanette bulunabilmesi için kurucu 20 yirmi üyenin de bir arada olması ve onlarında kutsal sayılan bir yerde olması gerekebilir.
4 yilda bir dünya kupası gibi :) şaka bir yana bu 4 yilda bir olayı doğru olabilir.
Luffy 4 yıl oldu galiba korsan olalı herhalde. Aklıma geldi de mantıklı ama bu İm immortal da olabilir ya da japonca da bir anlamı var mı?
Herşeyin anahtarı şuanlık dofilamingo...
Ve şu da var Law da bir D. Bunu da görmezden gelmemek lazım :/

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık