Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 908: Dünya Toplantısı Başlıyor

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    290
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bir konuya da değinmen istiyorum bu kutucuk olayı nedir ? Benim anladığım odanın sürekli ünvanlarda o güçlü bu en iyi dediği ve şimdi de onları karıştırması mı ?
Şöyle bir şey söyleyim luffy 2 yıl sonra ne söyledi ne younko ne amiral kimseden kaçmayacağım dedi bigmom olayında kaçan luffy di zora ki bir durum ama ne fark eder şimdi savunmaya geçeceksiniz tayfası yoktu o yoktu bu yoktu bu adam söz vermedi mi kimseye yenilmeyeceğim :S

Aklıma gelmişken yazayım. Işık saçanlar olayı, Musa-Firavun hikayesine acayip benziyor.

Özetlersek: Firavun rüyasında kendi topraklarından çıkan bir ateşin krallığını yok ettiğini görür. Bunu kahinlerine yorumlatır. Kahinler de ''senin krallığında doğacak bir çocuğun onun hükümdarlığını yok edeceğini söylerler. Bunun üzerine Firavun doğan erkek çocuklarını öldürmeye başlar. Bir süre sonra Hz. Musa doğar. Annesi onu Nil nehrine bırakır. Firavun'un karısı bebeği görür ve onu alır. Büyütmek ister. Firavun kabul eder. Fakat çocuk kimsenin sütünü emmez. Krallıktaki bütün çocuk doğurmuş kadınlar gelir, hepsi Hz.Musa'yı emzirmek ister fakat hiçbirini istemez. Sonra annesini de getirirler. Hz. Musa annesini emer ve Hz. Musa Firavun'un sarayında kendi öz annesiyle beraber yaşamış olur. Sonrasında olaylar gelişir ve Hz. Musa kendine inananlarla beraber ülkeden kaçar. Bunu duyan Firavun askerleriyle arkasından gider ve Nil Nehri'nden Hz. Musa'nın açtığı geçitten geçmeye çalışırken boğulur.

-Kahin: İm Sama
-Firavun: Dünya Hükümeti/Gorosei
-Musa: D Ailesi
-Işık Saçanlar: Doğan erkek çocuklar

Aslında bu hikaye orjinalinde Op'un başlangıcıyla alakalı bir düşüncem var ama karışık olur. Neyse bunu da yazmış oldum.

Bir konuya da değinmen istiyorum bu kutucuk olayı nedir ? Benim anladığım odanın sürekli ünvanlarda o güçlü bu en iyi dediği ve şimdi de onları karıştırması mı ?
Şöyle bir şey söyleyim luffy 2 yıl sonra ne söyledi ne younko ne amiral kimseden kaçmayacağım dedi bigmom olayında kaçan luffy di zora ki bir durum ama ne fark eder şimdi savunmaya geçeceksiniz tayfası yoktu o yoktu bu yoktu bu adam söz vermedi mi kimseye yenilmeyeceğim :S
Kutucuk olayı bazı arkadaşların iddasına göre Oda'nın mangada çizip seyirci ile konuştuğu veya açıkladığı kısımları suistimal ettiği üzerine. Bir çok kişi de böyle bir şey olmadığı kanaatinde.Luffy konusunda ise yanılıyorsun , plan yapıldığı zaman savaşmaya gitmeyeceğini belirtti Luffy , daha söze gerek yok. Oraya savaşmaya gitseydi geri adım atmazdı senin dediğin gibi. Ayrıca kardeşim korsan dünyasında bile bir Yonkou'nun adasına gidip tüm adamları ile savaşıp yenmeyi düşünmek daha saçma bir fikir değil mi sence de .

Trollere bir şey yapsaydınız site de adam kalmazdı boşuna rengini kullanıp adamı ürkütme.
Onu durduk yere demedim. Daha bir ay önce öyle birisi bütün milleti rahatsız etti. Olay başka yere gitti. O sebeple şimdiden uyardım ki başımız ağrımasın. Öyle biri değilse zaten burada devam eder öyle biriyse de bu tarz şeylere göz yummadığımızı görüp gider. Ayrıca full troll olmakla arada bir şakasına troll yapmak da farklı şeyler.

-Bonney'in gücü insanların yaşını manipüle edebilmesi değil miydi? Bu bölümde Sorbet Krallığı'nın dul kraliçesi gibi gözüküyor. Acaba yaşla beraber görüntüsünü de değiştirebiliyor mu? Görünen o ki ordan ayrılır ayrılmaz kısa süre içerisinde orjinal formuna geri dönüyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık