Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 907: Boş Taht

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    360
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@pilavüstükuru @Alpamis :at:
:sapkali: Daha güzeli geliyor, tarih merakı ile meşhur abimiz Teach. Impel Down'dan topladığı tüm mahkumlar ve Luffy, Shanks gibi kemik korsan tayfa yapısını benimsemesi. Bunların hepsi Rocks' grubundan özendiği şeyler olabilir. Sonuçta bu grup Roger ve Beyazsakal'dan önceki çağın liderleriyse tarihte isimleri geçmek zorunda. Ve bil bakalım 40 yıl önce kim doğmuş. Marshall D. Teach. Garp'ın yendiği Rock lideri Teach'in babası :oleyo2::oleyo2:.
Ooo yok mu arttıran!

Bu Kaya grubu Wano'nun ek itemi.Luffy ve Samuray'ların işi olmaz onun için ekstra bunu eklemiş.
Geçmişte kalan ve Wb ile baglantılı tehlikeli düşman düşman budur işte.
Benim anladıgım Hina yeniden güçleniyorlar diyince, Garp Kaya grubu toparlanamaz demeye getirmiş.Topalanırlarsa bu süpriz olur gibi filan bir anlam var.

Bir Yonkou bu kadar vasıfsız yapılmaz abi adamın serideki sahneleri hep boş.Bari Sci. filan yapsaydıda iki tarafıda bilen karizmatik ara bulucu rolünü onunla doldursaydı.
Yonkou koltugunu Shansk ile doldurması olmadı.Neyse BB bunu iyi tokatlıcak galiba o işe yarar yoksa bir işe yarıyacagı filan yok.

Mihawk'ın güçü bir kere daha tescillendi.

Garp beklentiler'in bile üstünde yonkou dövebilen birisi cıkıcak anlaşılan.Amiral yonkou karışımı bir şey bekliyordumda bayagı bayagı üstlere oynuyor.

Kirazu yine acayip havalı.Adam çok hoşuma gidiyor.

Bölüm çok güzel, kısa vadede açıklanmayacak sayısız gizem var.
*** Orlumbus krallıktan ayrıldı nereye gidiyor?
*** Kaidonun BMye olan ömür borcu ne, yoksa ölümsüzlüğü buraya mı bağlayacak?
*** Bölümde tanıtılmayan amiral adayları nasıl ve nerden çiktılar?
*** Mangakanın hikaye uzatma itemi Kayalar grubu kimlerden oluşuyor, kaptanları eceliyle mi öldü birisi mi öldürdü?
*** Garp nasıl kahraman oldu? Kayalar grubuyla nasıl bir geçmişi var?
*** Lucci ve ekibi hükumetle kavgalıydı nasıl ve ne şekilde Cp0a katıldılar?
*** CP0daki tanıtılmayan Dressrosada gözüken maskeli kim? Cp0ın başındaki Dofun konuştuğu maskeli kim?
*** Dofun amcası Neptüne nasıl yardım edecek? Geçen bölüme bağlardak Dofun hapisten çıkması veya ölmemesi için bir şey yapabilir mi?
*** Shanks hangi korsanla ilgili görüşmeye geldi? Luffy mi, Kaido mu, BB mi, Linlin mi yoksa Kayalar grubunun yeni lideri mi?

Bu hususlar yüzlerce bölüm açıklanmayacak muhtemelen ancak benim en çok ilgimi çeken Garpın kahraman olma muhabbeti var. Pek çok arkadaş Garpın Kayalar grubunun liderini tokatladığını, kaptan ölünce grubun dağıldığını tahmin etmiş. Lakin bana bu durum mantıksız geldi şahsen. Kobiye şu anda Kahraman Kobi diyorlar. Yaptığı iş de Lawın 100 korsanın kalbini aldığı adada sivil halka yardım etmesi. Kahraman Kobi henüz Albay rütbesinde ve daha çok genç. 40 yıl önce Garp 30lu yaşlarında falandır. Daha Çinjaoyla kapışmamiştır muhtemelen. Rogerın KK macerası bile 25 yıl önce gerçekleşiyor, bahsedilen tarih ise bundan 15 yıl öncesi. Garp genç ve kesinlikle zirve halinde degil. Tahminimce aynı Kobi gibi ada halkını kurtarma muhabbeti döndü orada. Genç ve toy Garpa kahraman dediler. Bölümün en can alıcı kısmı da grubun yeniden güçlenmesi ihtimalinin Garpta yarattığı heyecan duygusudur kesinlikle. Adam hala güçlü rakip kovalama derdinde, hiç değismiyor. :)
Garp'ın kahramanlık olayı Coby'den farklıdır bence. Kayalara karşı sağlam bir mücadele vermiştir. Coby daha adamakıllı bir operasyon gerçekleştirmedi ama beklentim yüksek. Bekleyelim görelim :)

İlk defa bu seride fb okumak istiyorum. Bir sonraki bölüm fb başlasa da kayaları ve Garp'ı görsek :gamyon: Kaido ve Linlin arasındaki mesele dediğin gibidir bence de. Kayalar tayfasına dahiller midir orasını bilemiyorum.

Yorumları okuyayım dedim. Şaşkınlıktan öldüm kaldım. Bazı arkadaşların yorumlarına bakınca mangayı dikkatli okumadıkları anlaşılıyor resmen. Bölümü inceleyecek Olursam öncelikle Kaido ve Koca Ana mevzusu geçmişti aralarında bir şey olmuş ve Kaidonun anladığım kadarıyla manevi açıdan çok büyük bir borcu var Koca Ana’ya gerisi klasik Luffy’nin kellesi istiyorum diyor oda diyor ki seni de gebertirim diyor Ana da sıkıyorsa dene diyor güzel muhabbetti. İyi güldüm. Sonra Garp’ın Kayalar muhabbeti geldi. Spoilerdan gelen bilgi Kaido- Koca Ana ilişkisi hakkındaydı ama editlerken bir baktım bambaşka birşey. Bölümde en çok şaşırdığım konu oldu. Burayı bazıları yanlış anlamış. Olay şu; Garpın 40 yıl önce Kahraman ünvanını alması Kayalar adlı bir oluşumla mücadelesine dayanıyor. Bu grup Rogerdan önce çağ onların çağıymış. Ve kaptanlarını kaybetmelerine rağmen güçleniyorlarmış. Ve imkansız gözükse de ortaya çıkma muhabbetleri var. Olay bu Kaido ya da Koca Ana ile ilgisi yok.

Kaidoyu tam görmedik ama Ana 6 yaşından beri kaptan el insaf okuduğunuz bölümleri mi unuttunuz.
Yalnız bölümdeki lükse bak Kaido-Ana muhabbeti Shanks derken buna heyecanlanıyorum elediklerime bak. Millet şampiyonlar ligi demişte bu bildiğin dünya kupası.

Taht olayı güzeldi. İyi bir incelemek lazım. Charloss ve Sterry mallarını atlıyorum iyi çaktı diğeri ama içimin yağları eridi.

Lucci boşsun boş.

Shanks Reise de ben kefilim ondan yamuk çıkmaz. Bence konuşacağı konu bu “Kayalar” hakkında olabilir. Karasakal veya Luffy için buralara kadar geleceğini düşünmüyorum.

Grosei de Beş Kadim oldu. Artık böyle seslenirim. Ama bazen ejderleri kontrol edemiyorlar demek Dof olayında olduğu gibi.

Ve son olarak:
OHA NE BÖLÜMDÜ BE!!!!

Eğer Shanks ''Kayalar'' grubunun tekrardan güçleneceğine dair konuşmak amacıyla Gorosei'nin yanına gitmişse çok sıradan olur. ''Abi uyuyan devi uyandırdık, acilen önlem almamız lazım. '' tarzında bir şeyler olur. Geçmiş geçmişte kalsın be Oda. Göster Garp'ın bunlarla ilişkisini ama eskileri canlandırayım deme. Hem yeni nesil, yeni çağ falan diyorsun ama yardımı da eskilerden alıyorsun :( Olmasın böyle, tadımız kaçmasın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık