Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 906 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
5 ihtiyar ve Kraliyet aileleri açık alanda toplantı yapar veya toplantı öncesi konuşurlar. Charloss gelip Shirahoshi'yi tutup çekiştirmeye başlar. Önce balık adamlar müdahale etmeye kalkar ancak araya korumalar girer. Diğer kraliyet mensupları ve ihtiyarlar ne yapacaklarını bilemezken o sırada hava kararır. Şimşekler çakar rüzgarlar eser. İlk ihtiyarlar kemerli geçitin olduğu yöne bakar lakin kimse yoktur. İçlerinden biri Dragon der sonra kraliyet üyeleri bakar. Bakmayan tek kişi Charloss'dur. Sonra Dragon görünür, pelerini rüzgarda sallanıyordur ve ışıldıyordur çakan şimşeklerle!
Ve Charloss bayılır.
1-2 bölüm sonrası için yazdım.

Aklıma gelen tahminleri yazayım:
-Şapkanın tutulduğu oda, o siyah silüet tarafından soğutuldu(kendisi bununla alakalı bir meyveye ya da buluşa sahip)

-Malum devrim ordusu yavaştan saraya sızmayı başardı. Dev olsun, Sabo olsun, karga adam olsun. Bu kişi de Lindergh. Zaten onun soğuk temalı silahı vardı. Onunla gizlice giriyor saraya. O siyah silüet kılık değiştirmiş hali. Tahmini 1.50 boylarında

-Şapka konusundakiler: şapka perspektiften dolayı öyle gözüküyor olabilir. Normal bir şapka ama karşısındaki kişinin daha küçük olmasından öyle gözüküyor.(Zaten Oda'nın perspektif sıkıntısı var. En son Kata'nın yerde uzanırken ayağının Luffy'den büyük olması gibi).

Buna binaen aslında o şapka sahtesi. Kutsallara karşı gelenin bir şapkası vardı ve kutsallardan tarafından öldürüldü (Ya da Roger gibi kendi elleriyle teslim oldu(!) Ölmeden önce de şapkanın sahtesini yapıp onunla öldü ve kutsallar şapkanın orjinali diye onu tutuyorlar. Fakat aslı Luffy'de.
Anlayamadığım şapkanın aslı yada sahtesi olsa ne fark ediyor? Yani herhangi bir güç özelliği yoksa ve sıradan bir şapkaysa sahte yada gerçek olmasının pek bir önemi yokmuş gibi geldi bana. Bilemedim ya kafam allak bullak oldu :/

Anlayamadığım şapkanın aslı yada sahtesi olsa ne fark ediyor? Yani herhangi bir güç özelliği yoksa ve sıradan bir şapkaysa sahte yada gerçek olmasının pek bir önemi yokmuş gibi geldi bana. Bilemedim ya kafam allak bullak oldu :/
Aslında bir önemi yok. Eğer şapka sahte çıkarsa kutsalları aptal göstermek için bir sebep daha. Bakın adamlar yüzyıllardır hazine olarak( bir galibiyet simgesi-kutsallara karşı gelmenin cezasının karşılığı) bir şapkayı gösteriyorlar fakat daha şapkanın sahte mi orjinal mi olduğunu bilmiyorlar, der gibi. Şapkanın bulunduğu oda aslında bir müze salonu gibi sürekli kullanılan bir yer olabilir. Odaya giren kişi orayı soğuk hale çevirdiği için bize sanki kullanılmayan bir yermiş gibi geldi. Tahminimce kutsallar orayı misafirlerine gezdirip adeta gövde gösterisi yapıyorlar.

Şapkayı soğuk bir ortamda tutuyor olmalarının bir nedeni olmalı. Ya çok uzun zamandır saklandığı için bozulmasın diye ya da daha çılgıncası şapkayla ile ilgili ruh, şeytan, güç vb bir şeyi baskılamak için. Sırf hatıra diye saklamaları bence basit kaçar. Belki şeytanla veya meyvelerle ilgili bir güç barındırıyordur. Dünya hükümetinin ve kutsalların gerçek gücü ortaya çıkınca denizciler gerçekten de "görünen yüz" kalacaklar.

Edit: Dofy ile aynı bölüm ortaya çıkması şapkanın kutsalların malum sırrı olduğuna da bir işarettir.

Aslında bir önemi yok. Eğer şapka sahte çıkarsa kutsalları aptal göstermek için bir sebep daha. Bakın adamlar yüzyıllardır hazine olarak( bir galibiyet simgesi-kutsallara karşı gelmenin cezasının karşılığı) bir şapkayı gösteriyorlar fakat daha şapkanın sahte mi orjinal mi olduğunu bilmiyorlar, der gibi. Şapkanın bulunduğu oda aslında bir müze salonu gibi sürekli kullanılan bir yer olabilir. Odaya giren kişi orayı soğuk hale çevirdiği için bize sanki kullanılmayan bir yermiş gibi geldi. Tahminimce kutsallar orayı misafirlerine gezdirip adeta gövde gösterisi yapıyorlar.
Aynen müze olabilir. Bana da öyle geldi. İşin ilginci tanıdık başka eşya/nesnelerde görecek miyiz acaba? Oda kafaları çorba yapmak için yapar mı yapar valla.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık