Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 906: Kutsal Toprak Mary Geoise

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    242
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
10 dakika da yazdım. Sağolasın.

Bilmiyorum Oda kelime oyunlarını çok seviyor. Böyle alttan alttan mesaj veriyor olabilir gibi geldi bana.

Destekleyenler 2-3 bölüm sonra belli olur göreceğiz. :D

Asıl dikkat çeken şeyler heykeller bence. Yani o yerin çok eski ve tarihi bir yer olduğunu gösteriyor.

Yüksek ihtimal var. Çünkü gördüğümüz kadarıyla bu kutsal aptallar sadece zevk, sefa ve para harcamayı seviyor. Yani içlerinde çok güçlü olduğu düşünülen antik krallığı ortadan kaldırmayı planlayan ve bunu başaran bir kral olmalı. Hepsi böyle para zevk ve balık düşkünü olsaydı şuan ki konumlarını koruyamazlardı. Düşün Gorosei'ye emir verebilen üst düzey kutsallar var. Doflamingo onlardan bahsediyor işte. :)
Heykeller önemli ayrıntı evet. Görememişim sadece.

One Piece'de önemli ayrıntılar gözden ırak olurmuş : -P

Şöyle baron ağırlığında, masaya yumruğunu vuran karizmatik bir lider havasında bekliyordum :D Ama Oda dakika bir gol bir rezil etti adamı :(

Geç iğrendirse yeterdi :D

Oda nefret etmemizi istiyor ki yumruk sahnesinin etkisi artsın, içimizin yağları erisin : o)

Son düzenleme:
abi çok merak ediyorum Luffy'nin doğduğu yer Raftel olabilir mi? eğer raftel değilse en mantıklı yer Mary Geoise'de kuytuda bir yerde doğmuştur diye düşünüyorum. Annesinin çıkıp "olm mal mısın sen zaten raftelde doğdun" demesini bekliyorum.

Bence o şapka eski D krallığıının savaşından kalan bir hazine olarak alınmıştır. Son kral'a ait bir şapka.

Bence 17 krallık arasında, D'nin iradesini destekleyenler de var. Bir krallık Luffy'nin annesinin prenses olduğu krallık olabilir. Eğer şapkaya giden oysa.

Tenruubi'ler arası da mutlak güven olduğunu düşünmüyorum. Düşmüşlerden olanları harcadıklarını gördük, öyle ki Dof'u dahi babasının kellesine rağmen almadılar geri.

D'nin iradesini bilen krallıklar var, hükümet oluşmadan önce Alabasta'da kalmak isteyen Nefertari ailesine de teklif geliyor. Teklifi geri çevirme nedenleri; topraklarını bırakmak istememeleri diye hatırlıyorum. Sonradan çağlar boyu bir ponegliph koruduklarını gördük. Yani aslında D'nin iradesini benimsemişler.

Tenruubiler arası farka bir daha gelelim.

Zamanında 20 krallığın birden saldırmamış olma ihtimali var. Yani Dressrosa dalmış, Alabasta dalmamış gibi. Neden bunların hepsini kutsal saydıkları da; olası bir D tehlikesine karşı, dışarıda destekçi istememeleri olabilir. ( Şimdiki Ab mantığı )

Buradan bir teori ortaya atılırsa; D'lerin hepsini yendiğini ortaya koyarım. Ama tek tek. Sonradan içlerinden 5 krallık birleşip D'leri yenmiştir bana kalırsa. İhtiyar heyeti de, Goroseilerimiz, burada ortaya çıkıyor. Denizcilerin, orduların yönetimine atanan bu 5 isim, aslında D'lerle savaşan 5 ailenin temsilcileri ( üye gibi değil de sözcü, danışman gibi ). Yani olası bir anlaşmazlıkta 5 otoriter güç mevcut.

Tekrar bölümden teori üretilecekse; bu 17 ailenin ( başlangıçta 19 yine ) kendi özel odaları var. Yukarıda değindiğim bireysel bağımsızlık meselesi. Luffy'nin annesi aile odasında D'nin iradesini saklarken, Charloss özel meyvelerini saklar. Hepsinin kendi odalarının anahtarları, tek bina. Banka benzetmesi yapılabilir.

Doff'un bahsettiği mesele ise ortak fon; muhtemelen 5 anahtar ile açılacak bir odanın içerisindeki sır. Bu sır antik silah veya şeytan meyveleri ile alakalı bir sır. Ama şapka değil.

En alt panelin en sağında denizin içinde biri mi var bana mı öyle geliyor?

Bence 17 krallık arasında, D'nin iradesini destekleyenler de var. Bir krallık Luffy'nin annesinin prenses olduğu krallık olabilir. Eğer şapkaya giden oysa.

Tenruubi'ler arası da mutlak güven olduğunu düşünmüyorum. Düşmüşlerden olanları harcadıklarını gördük, öyle ki Dof'u dahi babasının kellesine rağmen almadılar geri.

D'nin iradesini bilen krallıklar var, hükümet oluşmadan önce Alabasta'da kalmak isteyen Nefertari ailesine de teklif geliyor. Teklifi geri çevirme nedenleri; topraklarını bırakmak istememeleri diye hatırlıyorum. Sonradan çağlar boyu bir ponegliph koruduklarını gördük. Yani aslında D'nin iradesini benimsemişler.

Tenruubiler arası farka bir daha gelelim.

Zamanında 20 krallığın birden saldırmamış olma ihtimali var. Yani Dressrosa dalmış, Alabasta dalmamış gibi. Neden bunların hepsini kutsal saydıkları da; olası bir D tehlikesine karşı, dışarıda destekçi istememeleri olabilir. ( Şimdiki Ab mantığı )

Buradan bir teori ortaya atılırsa; D'lerin hepsini yendiğini ortaya koyarım. Ama tek tek. Sonradan içlerinden 5 krallık birleşip D'leri yenmiştir bana kalırsa. İhtiyar heyeti de, Goroseilerimiz, burada ortaya çıkıyor. Denizcilerin, orduların yönetimine atanan bu 5 isim, aslında D'lerle savaşan 5 ailenin temsilcileri ( üye gibi değil de sözcü, danışman gibi ). Yani olası bir anlaşmazlıkta 5 otoriter güç mevcut.

Tekrar bölümden teori üretilecekse; bu 17 ailenin ( başlangıçta 19 yine ) kendi özel odaları var. Yukarıda değindiğim bireysel bağımsızlık meselesi. Luffy'nin annesi aile odasında D'nin iradesini saklarken, Charloss özel meyvelerini saklar. Hepsinin kendi odalarının anahtarları, tek bina. Banka benzetmesi yapılabilir.

Doff'un bahsettiği mesele ise ortak fon; muhtemelen 5 anahtar ile açılacak bir odanın içerisindeki sır. Bu sır antik silah veya şeytan meyveleri ile alakalı bir sır. Ama şapka değil.
Bunla ilgili sağlam bir teori vardı diye hatırlıyorum. Hatta @Chaos Bringer 'in teorisiydi galiba.

En alt panelin en sağında denizin içinde biri mi var bana mı öyle geliyor?

Bunla ilgili sağlam bir teori vardı diye hatırlıyorum. Hatta @Chaos Bringer 'in teorisiydi galiba.
Balığın devamında cüppemsi bir şey var. Ama kol detayı kesin var denemez. Sonrasında Doff'un suikastçi beklemesi de cuk oturmuş. Ne göz varmış, helal olsun :sapkali:

Chaos yapmıştır, tam da desteklemiştir. Ben detaylı yazma fırsatı bulamadığım için bölümden sonra çağrışımları yazdım. Bakarım şimdi. :good:

Balığın devamında cüppemsi bir şey var. Ama kol detayı kesin var denemez. Sonrasında Doff'un suikastçi beklemesi de cuk oturmuş. Ne göz varmış, helal olsun :sapkali:

Chaos yapmıştır, tam da desteklemiştir. Ben detaylı yazma fırsatı bulamadığım için bölümden sonra çağrışımları yazdım. Bakarım şimdi. :good:
Buydu galiba.

Evet o balığın devamındaki şeyden bahsediyorum. Kol detayı yüksek ihtimal. Varsa forumda şahin gözlü birine sormak lazım. :D

Doflamingo ordan kaçacaktır. Zaten seride rolünün bitmesi eksik kalmasına neden olacak. Daha bunun smile ayağı da var. Suikast için gönderilecek olan kimse Doflamingo fırsattan istifade kaçacak ordan. Yahu Moria bile kaçtı suikastten Doflamingo gibi bir karakter bu kadar kolay bence kesinlikle harcanmaz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık