Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 902: Son Düzlük

Bölüm Nasıldı?

• Çok iyi

Kullanılan: 102 47.9%
  • İyi

Kullanılan: 62 29.1%
  • Orta

Kullanılan: 26 12.2%
  • Kötü

Kullanılan: 8 3.8%
  • Çok kötü

Kullanılan: 15 7.0%

• Kullanılan toplam oy
    213
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Çoğu kişi demiş de benim de dikkatimi çekti. Ne bir üzüntü ne bir tedirginlik var bizimkilerde. Bir Carrot ve Sanji'de var biraz diğerlerinde bir şey yok. Benim boğazımdan yemek geçmezdi şahsen :artiz:
Bana sanki herkesin durumu Carrotla aynı gibi geldi.
Hatta sevinirkenki yüz ifadeleri de bi garip.
Tabi bu yemeğin Sanjinin kurtarılışının simgesi olması da ayrı bi durum. Her şey bu an içindi.

Evet arc bittiğine göre şöyle genel bir değerlendirme yapalım. Benim için acısıyla tatlısıyla inişli çıkışlı bir arc oldu. Belkide en iyi arc potansiyeli olabilecekken şans faktörlerinin çok olması bir sürü ihanet Brulee olayını da buna dahil edebiliriz derken Koca Ana'nın Luffylerle kapışmaması için yapılan onca handikap arcın enerjisini düşürdü. Açıkçası ben düğün sonrası vur kaçlı bir dövüşün ardından Luffylerin kaçması üzerine arc biter diye düşünüyordum ama olay iki eksen etrafında uzadı:

1)Koca Ana'ya pasta yapma olayı
2) Katakuri vs Luffy olayı

1) Bu arc bakımından sonu itibari ile en gereksiz işlenen konuydu. Madem Sanji'nin yaptığı pastayı Ana yiynce bir şey olmak yerine tam tersi kadın kensine geldi şimdi tam gaz Jinbeilere dalacak. Sanji yarardan çok zararın var. Tek yapmış olduğu Koca Ana'yı tatmin etmek oldu.

2) Bu vs de ise benim beklentim Luffy'nin dövüş içerisinde gelişmesi sonucu Katakuri'yi yakalayamasa bile ona yaklaşmasıydı. Anca Oda Sensei (!) illa Luffy'e dövüşü kazandırmak için nasıl bir dayanıklılık power up vermişse bana mısın demedi. En sonunda Katakuri bıktım bu dövüşten deyip pes edip yenildi. Bu benim için beraberlik aslında ya neyse o konuya girmeyeceğim. Şu dövüş berabere bitse Pekoms gelip Luffyi alıp gitseydi herkes mutlu olacaktı bu gereksiz tartışma da uzamayacaktı. Ama bir Luffy sevdalısı olarak Lufy'nin gelişmesine de sevindim. Bu arcın kazananaı Luffy bu bağlamda Sanji anca yerinde saysın. Gerçi Yeni Dünya'dan beri kadınlar bakımından şansı döndü. Bu bakımdan bir gelişme var yalan olmasın şimdi.

Bu iki madde dışında bir şey kaybetmedi diyenler bence de az olsa da kayıplar; Pedro gitti(!), Kurtaracakları Germa arkada kaldı burası önemli benim için, Jinbei ve tayfası arkada kaldı ve durumları meçhul. Bu bakımdan o kadar da kolay çıkmadılar. Onun dışında aksiyonun inişli çıkışlı olduğu duyguları iyi yansıttığı ama yukarıda saydığım sebeplerle enerjinin bazı yerlerde düştüğü bir arc oldu.

Koca Ana ise kim ne derse desin beni tatmin etmiştir. Kişisel düşüncem bu kadın Kaido'nun dişi versiyonu. Oda'nın Koca Ana'yı bizimkilerden uzak tutmasını düşünürsek Kaido'nun da ne kadar dehşetü vahşet olacağı açık.

Bu arc ile ilgili konuyu kapatırken Katakuri reise bir parantez açmazsam olmaz. Ben ki yılların Luffy sevdalısı ilk kez Luffy'nin bir düşmanına bu kadar kanım ısındı. Neler diyeceğimi bilemedim. Adam gibi adam düşman gibi düşman. Düşmanın da iyisini versin derler ya tam öyleydi reis. Shiroyasha (Beyaz Şeytan)'ın seslendirmesi beni karaktere daha da bir bağladı. Umarım yollarımız tekrar kesişir yiğitlerin yiğidi. Yolun açık olsun. Arc notum 7/10.

Buraya bir daha döneceklerse bizimkiler Jinbei'nin esir olarak düşmesi olabilir. Sonuçta Koca Ana'nın meyvesinin korku boyutu dışında bir işlevi yoksa Ana ruhunu alamayacak. O yüzden esir olması mantıklı olur. Burada kenarda dursun.

İleriki arclar bakımından ise Reverie arc da artık bir Devrimci Monkey D. Dragon hamlesi bekliyorum. Marijo'yu bassın veya basmasın Kralların Toplantısı ile paralel olarak bence devrimcilerde bu arc da işlenecek gibi bir hissiyatım var en azından tanıtım da olsa gösterileceklerdir. Yılın sonlarına doğru uzatırsa da 2019 başlarında Wano arcına gireriz artık. Benlik bu kadar şimdilik.

Jinbe, Germa, Galley derken bölümün en güzel kısımlarından bahsetmeyi unuttum.

Katakuri ve diğerlerinin flashback sahneleri çok güzeldi. Brulee'nin yüzünün yaralanmasına gerçekten çok üzüldüm :( Arc başından beri ne sevdiğimi ne de nefret ettiğimi söylemiştim ama son bölümden sonra Brulee'yi gerçekten sevdiğimi fark ettim. Abisiyle olan diyalogları on numaraydı. Aralarındaki kardeşlik bağı gerçekten çok iyi.

Bu arada Luffy'nin Pedro'yu neden sormadığına anlam veremedim. Tamam arkadaşlarına kavuştular ve doğal olarak mutlular ama insan Pedro'nun yokluğunu anlar ve bir sorar ya. Hakiyle milletin içini okuyan adam Pedro'nun varlığını hissedemiyor :(

Tayfanın durumu @Alpamis 'in dediği gibi olabilir ama eğer öyleyse E. Oda bunu iyi yansıtamamış demektir.

Gerçi Luffy, Ace'in ölümünden sonra uyandığında 1-2 gün ağlamış debelenmiş ama ardından kendini toparlamış ve tekrardan antremanlara başlamıştı ve yine o saf güler yüzüne kavuşmuştu.

Luffy'nin yapısı böyle biliyoruz ama tayfanın geri kalanı için biraz şaşkınım. Yani onu bunu geçtim; Reiju, Pekoms ve hamsimiz Jinbe kaldı la orada. Hani, ne bileyim, öyle işte.

Arc bitti Big Mom daha yeni birilerini yakalamaya başladı. Bu arc başlarken tayfadan birinde ağır bir hasar oluşur gözüyle bakıyordum ama güle oynaya kaçtılar Odaya helal olsun.

Sanji ne oluyorsunuz yahu deli edeceksiniz modundaki tepkisiyle belli ediyor aslında. Kimse Sanji'yi suçlamıyor ve onu bildikleri şekliyle avutuyorlar. Sanji'yi suçlamamalarının yanı sıra bir de Zeff ile olan sahne için bu şekilde bir çizim yapılmış. Belki Luffy'lerin de arkadaşlarını geride bırakması sebebiyle Zeff'in yemek verdiği kişiler gibi "kötü" oldukları manası vardır. Bununla birlikte Luffy artık Galley gibi "Big three'den biri. (Romance Dawn) Yani as komutan liginde. Ama Luffy, Galley'den güçlüydü. Yani üç komutanın üstünde. :oleyo:

Sanji ne oluyorsunuz yahu deli edeceksiniz modundaki tepkisiyle belli ediyor aslında. Kimse Sanji'yi suçlamıyor ve onu bildikleri şekliyle avutuyorlar. Sanji'yi suçlamamalarının yanı sıra bir de Zeff ile olan sahne için bu şekilde bir çizim yapılmış. Belki Luffy'lerin de arkadaşlarını geride bırakması sebebiyle Zeff'in yemek verdiği kişiler gibi "kötü" oldukları manası vardır. Bununla birlikte Luffy artık Galley gibi "Big three'den biri. (Romance Dawn) Yani as komutan liginde.
Evet çok doğru tespit, biri daha yazmıştı benzer bir şey.

Sanki E. Oda, bizimkilere net bir şekilde "kötü" diyor.

Sanji ne oluyorsunuz yahu deli edeceksiniz modundaki tepkisiyle belli ediyor aslında. Kimse Sanji'yi suçlamıyor ve onu bildikleri şekliyle avutuyorlar. Sanji'yi suçlamamalarının yanı sıra bir de Zeff ile olan sahne için bu şekilde bir çizim yapılmış. Belki Luffy'lerin de arkadaşlarını geride bırakması sebebiyle Zeff'in yemek verdiği kişiler gibi "kötü" oldukları manası vardır. Bununla birlikte Luffy artık Galley gibi "Big three'den biri. (Romance Dawn) Yani as komutan liginde.
Belki de bölümü boş beleş bir twistle bitirmiş, Sanji'ye de yemek yapmaktan başka bi' boka yaramaz demiştir. Kim bilir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık