Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 896 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Katakuri fazla dayak yemedi ama, hem kendini deşmesi olsun hemde, G4 modundan yediği net 7-8 darbe varki bence bu saldırılar amirallerdende kan alır, hemde uzun zamandır hakiyi dibine kadar kullanarak dövüşüyor. Son saldırı sağlam bir darbeyse çokta şaşırılacak bir durum yok. Luffy kataya kıyasla dayak arsızı, yer yer düşmez. Herkes Luffy değilki, üstelik şu faktörüde atlamamak gerek, Luffy dövüşün başındaki Luffy değil, Katayı yenen Luffy dövüşün başındaki Luffy ile top gibi oynar. Çocuk resmen seviye atladı k hakisi level aldı.

Luffy Kata'ya seninle işim bitti demiş miydi ?

Dedi diye hatırlıyorum.Yani böyleyse Kata'yı tamamen basamak olarak kullandığı anlamına gelir.Sırf k.haki geliştireyim diye o tarzda dövüştü Luffy.Yeneceğini kendi de anlamıştı diye yorumluyorum.Yani yoksa Snakeman modunu en başta da açabilirdi.
Çok basit olmuş sanki. Dofda da ilk başta KKG atsıncılara benzedi biraz. Dodge falan olayları var hakiyi boşa harcamak çok riskli.

Çok basit olmuş sanki. Dofda da ilk başta KKG atsıncılara benzedi biraz. Dodge falan olayları var hakiyi boşa harcamak çok riskli.
Kkg muhtemelen çok haki harcıyordur.Ve fiziki kuvvet efor sarfettiriyordur g3 birleşimi gibi o çünkü.Ama snakeman bound yada tank formundan üstün değil.Güç olarak geride hız olarak üstün.Daha çok haki harcıyor falan denmedi de.

Luffy Cracker ile dövüşmeden Kata ile karşılaşsaydı bu kadar zorlanmazdı bence.
Hakinin güçlü rakiplerle karşılaşınca geliştiği söylendi. Eğer Cracker ile dövüşmeseydi Luffy belki b. haki açısından g4e rağmen Katayı yenemeyecekti. Bu açıdan bakınca gerekliydi bile denilebilir.
Ben değil de Oda küçümsüyor gibi la ya da gücü konusunda kararsız kalmış bu modun. KKG'nin Kata üzerinde bırakacağı hasarı bir düşünsene.
Bence bi sayısal zemine oturtursak
Boundman: Kaba Güç 10 Hız 8
Snakeman: Kaba Güç 7 Hız 11
... gibi bi şey. Bu arada Luffynin k.hakisinin gelişimi falan da önemli tabi. Snakeman veya boundman rakibe göre önceliği değişecek denk formlar bence. Kkg çok hantal bi teknik. Mal ya da kibirli olmadıkça hızlı adamlar kaçabilir bundan.
Luffy Kata'ya seninle işim bitti demiş miydi ?

Dedi diye hatırlıyorum.Yani böyleyse Kata'yı tamamen basamak olarak kullandığı anlamına gelir.Sırf k.haki geliştireyim diye o tarzda dövüştü Luffy.Yeneceğini kendi de anlamıştı diye yorumluyorum.Yani yoksa Snakeman modunu en başta da açabilirdi.

Sadece kışkırtmak için uğraştığını sandım ama üşenmeyip ss almışsın birde vay arkadaş sizden korkulur.:hhh:
Önce öyleydi de çok karşı çıkınca dedim bi bakayım. Şimdi de kışkırır kışkıracağı varsa ama kışkırmaz. :)
SS yeni alındı.

Şimdi dövüşe bakıyorum;
Dövüşün başından beri Katakuri gavura vurur gibi çocuk gibi dövdü Luffy'i .
878. bölümde başladılar , Katakuri net şekilde güçlüydü.
Luffy sürekli dayak yedi , öyle saldırılar yedi ki kafası şişti , dişi kırıldı ağzı gözü yamuldu.
Ağzında cam varken böğrüne tekmeyi sivri uçla futbol topuna vurur gibi vuruyordu Katakuri.
G4 açtı Luffy ona rağmen Kata uyanışla sağlı sollu vuruyordu yumrukları. Snakeman açana kadar Kata yine vurmaktan geri durmuyor. Böğrüne mızrak sokuyor , kardeşi ayağından vuruyor Luffy'i.
Luffy bitik perişan derken herif Snakeman açıyor toplasan vurduğu saldırı sayısı 4-5.
Onlarında saldırı gücü Boundmana göre zayıf kalıyor çünkü Kata ayağıyla durdurdu saldırılarını.

Ki Luffy ayna dünyasına girmeden önce:
11 saat Cracker dövüşü , Sanji'den yediği dayak , aç haliyle Yıkım ordusundna yediği dayak. G4 ile Moma 1 yumruk attı nefesi kesildi enerjim yok diye.

Bu adam 15 bölüm yediği dayağa rağmen Katakuri'i yendi.
Malesef öyle :( brulee olayı 1 bu 2

İşte onu yapar, bunu der yaparla olmaz bu işler. Bir hikaye yazıyorsun, her hikayenin belli dinamikleri, belli kuralları olmalıdır ve okuyucu/izleyici bunu en başından ya da başlardan itibaren bilmelidir.

E. Oda haki konusunu gerçekten çok sonradan icat ettiği apaçık ortada. Bunun sebebi de yine ortada. Lastik meyvesinin özel gücü lav tarafından erimez olmak gibi aptalca şeyler çıkartamayacağına göre, ya da D olmanın gücüdür bu derse, Luffy'nin bir öneminin kalmaması anlamına geleceğine göre, Luffy'i yine kendi el emeğiyle bu rakipleri yenmesi gerekiyordu ve işte haki mevzusu patlak verdi.
Onun yolu bulunur diyorum. Mangaka'nın elini kolunu bağlamakta vazgeçin arkadaş. Uyanış diye bir şey çıkardı yedik mi yedik? Bu kadar basit. Başından beri bazı karakterlerin güçleri belli iken bu adam Ana karakterini KK yapacağı belli iken nasıl bu adamın o güce nasıl gelecek olduğunu da düşünmemis olsun. Yani böyle bir düşünce sekli başından saçma oluyor. Karakterine amacının KK olmak olduğunu serinin başından beri söyletiyorsun. Karşısına çıkacak rakipler az çok belli. Bu buz magma meyveleri herhalde sonradan çıkarılmış sürpriz şeyler değil. Bir şekilde lastik meyvesiyle de olsa demek ki o seviyede cizebilecegi yolu belirlemiş işte. Gerisi hikaye. Hikayeyi beğenmezsin orası ayrı.

Haki serinin ilk bölümünden beri var olan bir şey la ne sonradan çıkması. Oda'nın en büyük aptallığı bu konuya iki yıl önce adam akıllı değinmemesidir zaten. MF'de biz haki namına hemen hemen hiçbir şey görmedik la şaka gibi. Büyük ihtimalle mangakanın en büyük pişmanlıklarından biri budur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık