Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 896: Son İstek

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    261
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
11 supernova vs Kaido değil de bir ihtimal Bonney hariç tüm novaların Kaido arcta işleniceğini ve nova muhabbetini kapatıcağını düşünüyorum bende Oda'nın.Çünkü bunlar zaten 2-3 saatte tasarlanmış karakterler.Tasarlanmalarının sebebi de editörün hikayeye canlılık gelsin tarzındaki sözünden dolayı mı ne.Yani bu kadar kısa sürede tasarlanmaları aslında geçici karakterler olduklarını gösteriyor.Zaten serinin de sürekli Luffy üzerinden ilerlediğini düşünürsek Kid dahil hiçbir novanın Luffy'e rakip olmucağını hatta çoğunun(belki hepsi) Luffy'le müttefik olucağını düşünüyorum.Bu yüzden mesela ciddi anlamda Kid vs Luffy beklemiyorum.Bu karakterlerin amacı seriye biraz daha renk katmak vs. falandı.İşte bu zamana kadarda görevlerini yerine getirdiler tek bir şey kaldı.O da hepsini bir kere de işleyip nova muhabbetini kapatmak.

Zaten 8 novanın Kaido arcta olucağı kesin gibi bir şey.Bege'de zaten şu an bizimle.Onunda bizimle gelme ihtimali epey fazla.Geriye 2 nova kalıyor ki onları da bir şekilde olaya dahil eder Oda.
@kuroashi.no.sanji1993 Açıklamıştı. Tanıtma kısmına kısa sürede karar verilmiş. Yoksa 2-3 saatte tasarlanmış değiller. Oda'nın manga içinde bu denli yer edebilecek herhangi birşeye 2-3 saatte karar verdiğini sanmıyorum.

Demek ki etki farkı var işte. Manga'yı çizen adam yedirdiği atağı bilmiyor mu? Yani tamam sana ters geliyor ama birazcık Oda'nın tarafından bakmamız gerek. Bu adam istese biraz daha dövüştürürdü bu karakterlerini ama bu yolu seçiyor. Belki de seviyeyi daha da yukarı çekmek istemiyor. Sonuçta ileride çizeceği dövüşleri de düşünüyordur. Bir anlamda Mangaka dayanıklık olayına da çok değinen biri. Bu logia olanların ve dokunulmaz olan kişilerin olduğu her yerde bu dayanıklılık olayından bir dem vuruluyor. Yani Mangaka harbi harbi bu etkenleri çok önemli faktörler olarak alıyor mangasında.

Katakuri'nin yere düşerken kan öksürerek düşmesi dayanıklılık sınırına geldiğine delil olacak şekilde çizilmek istenmiş gibi duruyor. Ha şu da var kendini bırakmış olsa bile bu ileriyi görebildiği için olabilir. Çünkü kendi iradesini aşan bir adam var karşısında. Gözlerindeki ışık hiç sönmüyor. Böyle bir adamı devam etse bile yenebileceğini düşünmemiş olduğu için de kendini bırakmış olabilir. Zira karşısında Luffy direk gardını alıyordu.

Ama dediğim gibi kan püskürtme sahnesi büyük ihtimal Kata'nın bittiğine delil olmak için çizilmiş. Luffy'nin koz güçleri zaten dayanıklılık ve iradesi, pes etmeme azmi olmuştur. Bir de Luffy'nin ataklarından daha fazla etkileniyor olarak çizilen Kata idi. Bound Man'den yediği 3 darbe ile şaftı kaymıştı adamın.
Mangaka hata yapabilir, yanlış kararlar alabilir kafasındakini çok iyi yansıtamayabilir ki bunun en büyük örneği MF'dir. Dolayısıyla bu dövüşü bu şekilde bitirmesiyle 1 bölüm daha dövüştürüp öyle bitirmesi arasında çok fark var. Ya da önceki ataklardan Kata'nın daha çok darbe alıp bunlardan daha fazla etkilendiğini göstermesi gerekirdi. Oda EA SPORTS değil ki dur hepsini bu oyunda yapmayayım bir sonraki oyunlara da yapacak bir şeyler kalsın mantığıyla manga çizsin. Böyle bir mantık olabilir mi la yapma allasen.

Luffy, dövüşü ikisi de darbeleri yedikten sonra Kata'nın gözüne perde inmişken ona çakmak çakmak gözlerle bakarken kazanmış zaten. Ben orada değilim, sadece bu sona gidiş yolunu çok daha tutarlı bir şekilde çizebilirdi diyorum. Bana göre yapması gereken oydu.

Normal g4 formu haricindeki ataklardan hemen hemen hiçbiri Kata'yı daha çok etkilemedi hep daha çok hasar yiyen taraf Luffy oldu. Zaten Luffy o formla yenmiş olsaydı kimsenin gıkı çıkmazdı.

Mangaka hata yapabilir, yanlış kararlar alabilir kafasındakini çok iyi yansıtamayabilir ki bunun en büyük örneği MF'dir. Dolayısıyla bu dövüşü bu şekilde bitirmesiyle 1 bölüm daha dövüştürüp öyle bitirmesi arasında çok fark var. Ya da önceki ataklardan Kata'nın daha çok darbe alıp bunlardan daha fazla etkilendiğini göstermesi gerekirdi. Oda EA SPORTS değil ki dur hepsini bu oyunda yapmayayım bir sonraki oyunlara da yapacak bir şeyler kalsın mantığıyla manga çizsin. Böyle bir mantık olabilir mi la yapma allasen.

Luffy, dövüşü ikisi de darbeleri yedikten sonra Kata'nın gözüne perde inmişken ona çakmak çakmak gözlerle bakarken kazanmış zaten. Ben orada değilim, sadece bu sona gidiş yolunu çok daha tutarlı bir şekilde çizebilirdi diyorum. Bana göre yapması gereken oydu.

Normal g4 formu haricindeki ataklardan hemen hemen hiçbiri Kata'yı daha çok etkilemedi hep daha çok hasar yiyen taraf Luffy oldu. Zaten Luffy o formla yenmiş olsaydı kimsenin gıkı çıkmazdı.
MF dediğin koskoca bir arc hocam. Bir sürü güçlü adam var. Koskoca bir alan savaşını çizmekle, halihazırda bire bir olarak çok iyi çizmeye devam ettiği bir dövüş için hata yapması bir değil. Adam zaten özel olarak üstüne eğil vermiş bu dövüşün. Özellikle savaş içinde söylettiği sözler savaşın yakın zamanda biteceğini söylüyor bize. Daha az önce baktım o ölümcül yarayı aldıklarından sonra 1 saat 47 dakika kadar daha savasmışlar.

MF dediğin koskoca bir arc hocam. Bir sürü güçlü adam var. Koskoca bir alan savaşını çizmekle, halihazırda bire bir olarak çok iyi çizmeye devam ettiği bir dövüş için hata yapması bir değil. Adam zaten özel olarak üstüne eğil vermiş bu dövüşün. Özellikle savaş içinde söylettiği sözler savaşın yakın zamanda biteceğini söylüyor bize. Daha az önce baktım o ölümcül yarayı aldıklarından sonra 1 saat 47 dakika kadar daha savasmışlar.
O benim için bir bahane değil de tamam hadi MF'ye odaklanamadı diyelim. Senin deyiminle bu kadar odaklandığı ve önem verdiği dövüşün sonunu daha belirgin bir şekilde çizemiyordu veya bitirmek istediği vsnin gidişatını sadece lafta değil icraatta da ona göre çizemiyor mu? MF'de ne oldu? Odaklanamadı. Kata vssi? Aşırı odaklandı fakat göster ama elletme mantığını benimsedi. Yersen.

Evladı ne halt yerse yesin arkasında duran aileler gibisin.

O benim için bir bahane değil de tamam hadi MF'ye odaklanamadı diyelim. Senin deyiminle bu kadar odaklandığı ve önem verdiği dövüşün sonunu daha belirgin bir şekilde çizemiyordu veya bitirmek istediği vsnin gidişatını sadece lafta değil icraatta da ona göre çizemiyor mu? MF'de ne oldu? Odaklanamadı. Kata vssi? Aşırı odaklandı fakat göster ama elletme mantığını benimsedi. Yersen.

Evladı ne halt yerse yesin arkasında duran aileler gibisin.
Ben düşünüyorum bu adam o dövüşü daha fazla devam ettirmeyi seçebilirdi. Böyle bir sonu uygun görüyorsa bir mantığı vardır herhalde. O kadar senaristi var yanında yardımcıları felan var. Savaşın her şeyi özel. Çizimleri bile seinene çalmaya başlamıştı. Bu kadar özen verdiği bir dövüşü düşünmeden bitirmiş olabileceğini düşünmek bana yanlış geliyor. Dövüşü toplu bir biçimde okumak lazım. Bazen bir bölüm öncesinde söylettiği şey hemen sonraki bölüme ışık tutabiliyor. Ben dövüşten çok hazzettiğimden dolayı daha da uzun sürmesini isterdim. Orası ayrı.

Ben düşünüyorum bu adam o dövüşü daha fazla devam ettirmeyi seçebilirdi. Böyle bir sonu uygun görüyorsa bir mantığı vardır herhalde. O kadar senaristi var yanında yardımcıları felan var. Savaşın her şeyi özel. Çizimleri bile seinene çalmaya başlamıştı. Bu kadar özen verdiği bir dövüşü düşünmeden bitirmiş olabileceğini düşünmek bana yanlış geliyor. Dövüşü toplu bir biçimde okumak lazım. Bazen bir bölüm öncesinde söylettiği şey hemen sonraki bölüme ışık tutabiliyor. Ben dövüşten çok hazzettiğimden dolayı daha da uzun sürmesini isterdim. Orası ayrı.
Neyse, inşallah bundan sonraki dövüşleri en azından daha tutarlı çizer diyelim. Canı istediği zaman muazzam vs çizebiliyor. Bu arada yanındaki elemanlar "kanka Shanks'ın kolu gitsin daha epik olur" deyip Oda'nın kanına giren ardından da adama "kolu yok ama aynı güçte" gibi saçma sapan bir açıklama yaptırtmak zorunda kalan troller. Onlardan umarım çok faydalanmaz.

2009'daki Barça Chelsea maçı gibi vs la bu Kata-Luffy vssi. Luffy ittirme ile kazandı. Kata'nın penaltıları verilmedi. Dövüş yorumum ise
Lucci dövüşü bu dövüşten 10 kat daha iyi dövüştür, haki falan filan olmamasına rağmen.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık