Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 894: 00.05

Bölümü Nasıl Buldunuz?

• Kullanılan toplam oy
    277
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Biraz öyle olmuş :) Ama "Queena" ifadesinin patenti benim. Yani öyle umuyorum başka bir yerden görüp de unutmadıysam :)
Sensin sen!

Şurada yazana göre Queena'nın çeşitli anlamları var. 1. Vietnam Yemek Tanrıçasıymış. 2. Kraliçenin İspanyolca'daki karşılığıymış. 3. Kadın gibi giyinen gay erkekler için ya da bu kişileri rencide etmek için kullanılırmış.

https://www.urbandictionary.com/define.php?term=queena

Not 1: Queena One Piece diye aratınca ne çıkıyor Google'a bir bak. :p

Not 2: Bir de sütyen ya da mayo gibi şeyler de çıkıyor. :oleyo: Queena markaymış çünkü. https://www.alibaba.com/product-detail/Queena-One-piece-of-silicone-bra_60675052905.html

Bana kılıç ustalarına özel bir şeymiş gibi geldi. K.haki ile alakası yoktur çünkü o nefes duyma şeyi sayesinde Zoro kesemediği çeliği kesmişti. K.haki ile saldırı gücü alakasız demek istiyorum yani.
KIlıç ustalarına özel bir organ falan olmadığı için ben k.haki olabilir diye düşündüm. :D Ama yine belirsiz tabi.

@Hakili Yumruk

Birisi vuruşa doğrudan açık. Diğeri darbe almıyor. Hangisi daha çabuk tükenir? :D Küçük bir damla bile sürekliliğinden dolayı kayaları parçalıyorsa onun da sonu gelir. Bu arada k.haki kullanıcısı da tükeniyor zaten. O yüzden dedim denklik bu yüzden sağlanmıştır. Ama bu dövüşte b.haki sahibine öncelik tanınması bana objektif gelmiyor.
Vuruşa açık olsa bile hayvani b.haki o saldırının gücünü büyük oranda düşürecektir.O yüzden iyi bir b.haki kullanıcısı dövüşün başında k.haki kullanıcısına vuramasa bile kendisi de çok hasar almayacak.Ama dövüşün ilerleyin zamanlarında işler tam tersine döner.Çünkü bu sefer Kata'da darbe almaya başlayacak.Ha b.haki kullanıcısının da b.hakisi zayıflayabilir belki ama yine de saldırı gücü ve savunma olarak k.hakiciye göre daha iyi durumda olur.O yüzden diyorum.

Mesela iki kişi düşün.Birinin b.hakisi 10 k.hakisi 1.Diğerinin k.hakisi 10 b.hakisi 1.İşin içine doruki,diğer etkenler vs. katma.Dövüşün başında k.hakici eleman daha fazla açık bulup saldırma şansı bulur.Hatta b.hakici hiç vuramaz.Ama k.hakicinin saldırı gücü 1.Yani k.hakicinin k.hakisi zayıflayana kadar b.hakici 10 değerinde ki b.hakisiyle çok rahat bir şekilde dayanabilir.Dövüş ilerler ve iki tarafında özellikleri zayıflar.K.hakici bu sefer hasar almaya başlar aynı şekilde b.hakici de eskisine göre saldırıları biraz daha fazla hisseder.Ama b.hakici önde olur çünkü hala saldırı gücü ve savunma olarak öndedir.Bu avantajıyla yener.

B.hakici,k.hakici biraz garip oldu ama idare et artık.:/

Vuruşa açık olsa bile hayvani b.haki o saldırının gücünü büyük oranda düşürecektir.O yüzden iyi bir b.haki kullanıcısı dövüşün başında k.haki kullanıcısına vuramasa bile kendisi de çok hasar almayacak.Ama dövüşün ilerleyin zamanlarında işler tam tersine döner.Çünkü bu sefer Kata'da darbe almaya başlayacak.Ha b.haki kullanıcısının da b.hakisi zayıflayabilir belki ama yine de saldırı gücü ve savunma olarak k.hakiciye göre daha iyi durumda olur.O yüzden diyorum.

Mesela iki kişi düşün.Birinin b.hakisi 10 k.hakisi 1.Diğerinin k.hakisi 10 b.hakisi 1.İşin içine doruki,diğer etkenler vs. katma.Dövüşün başında k.hakici eleman daha fazla açık bulup saldırma şansı bulur.Hatta b.hakici hiç vuramaz.Ama k.hakicinin saldırı gücü 1.Yani k.hakicinin k.hakisi zayıflayana kadar b.hakici 10 değerinde ki b.hakisiyle çok rahat bir şekilde dayanabilir.Dövüş ilerler ve iki tarafında özellikleri zayıflar.K.hakici bu sefer hasar almaya başlar aynı şekilde b.hakici de eskisine göre saldırıları biraz daha fazla hisseder.Ama b.hakici önde olur çünkü hala saldırı gücü ve savunma olarak öndedir.Bu avantajıyla yener.

B.hakici,k.hakici biraz garip oldu ama idare et artık.:/
İşte b.hakici önde olur kısmı objektifliğin bozulduğu kısım oluyor. B.hakisi zayıfladıkça doğrudan atakları da zayıflamaya başlayacak sonuçta. Bu denkliğin hangi taraf lehine bozulacağına Oda karar verir. Ama ben sırtı yere gelmemiş adam lehine oy veriyorum.:D Sonuçta bunun alt yapısını yapmış Oda. Adam yenilmemiş daha önce. Öncesinde demek ki savaşmamış kendi seviyesinde birine karşı diyordum ama Rayleigh'nin anlatış tarzından önemli bir noktada olduklarını çıkarıyorum. Yani üzerine baya altyapı kuruldu haliyle ön planda oluyorular.

Diğer taraftan Kata bir de logia gibi. B.haki zayıfladıkça savunma anlamında üstüne yine avantajlı olacak. O yüzden en güçlü sağ kol olabilir diyorum. Öncesinde aklımda hep iki isim vardı Marco ve Ben Beckmann ama şu an benim için bu artık Kata'da olabilir.

Tankman yaparken "full version" diye belirttiği için sadece şişkoyken yapacağı bişey değil diye Düşünmüştüm.
şimdi de snake man yapacağı zaman karnı gurulduyor. Acaba sadece karnı çok açken yapabildiği bişey olabilir mi? Veya açlık daha etkili yapıyordur belki.

İşte b.hakici önde olur kısmı objektifliğin bozulduğu kısım oluyor. B.hakisi zayıfladıkça doğrudan atakları da zayıflamaya başlayacak sonuçta. Bu denkliğin hangi taraf lehine bozulacağına Oda karar verir. Ama ben sırtı yere gelmemiş adam lehine oy veriyorum.:D Sonuçta bunun alt yapısını yapmış Oda. Adam yenilmemiş daha önce. Öncesinde demek ki savaşmamış kendi seviyesinde birine karşı diyordum ama Rayleigh'nin anlatış tarzından önemli bir noktada olduklarını çıkarıyorum. Yani üzerine baya altyapı kuruldu haliyle ön planda oluyorular.
Tamam onu bende diyorum işte.K.hakici zayıfladığı için hasar almaya başlar.Aynı şekilde b.hakici de zayıfladığı için atakları ve savunma gücü dövüşün başındaki kadar iyi olmaz.Ama şu nokta önemli.B.hakici her ne kadar zayıflasa da hala k.hakiciden daha iyi bir saldırı ve savunma gücüne sahip olur.Çünkü birinin gücü 1'den düşecek diğerinin 10'dan.Hatta b.hakicinin dövüşün başında o 1'lik k.hakisini kullanmasına bile gerek yok.Çünkü dövüşün başında k.hakicinin saldırı gücüne dayanabilir.O 1'lik k.hakiyi dövüşün sonuna bıraksa yine bir artı sağlar.

Sırtı yere gelmemiş adam konusunda dediğim gibi klasik arc bossu övmesi olarak bakıyorum.Luffy b.hakisini geliştirmek istediğinde yine bir flashback girer ve b.hakiyle alakalı çok ilginç şeyler duyabiliriz.Şu an k.hakiyle alakalı şeyler görüyoruz.Güçlü gözükmesi normal ama b.hakinin sınırları nedir ve neler yapılabiliyor onu bilmiyoruz.

Ray sanın olduğu sahneler güzeldi eski tadı özletti.Sanji güzel şeyler yapıcak gibi boş konuşmadı umarım.Asıl versusa gelirsek bizim gevşek bu kadar süre yıkılmadıysa dahada yıkılmaz bu kadar arbedenin üstüne dayağın üstüne g4 açtı versus bitmiştir luffy düdükledi net.

Tamam onu bende diyorum işte.K.hakici zayıfladığı için hasar almaya başlar.Aynı şekilde b.hakici de zayıfladığı için atakları ve savunma gücü dövüşün başındaki kadar iyi olmaz.Ama şu nokta önemli.B.hakici her ne kadar zayıflasa da hala k.hakiciden daha iyi bir saldırı ve savunma gücüne sahip olur.Çünkü birinin gücü 1'den düşecek diğerinin 10'dan.Hatta b.hakicinin dövüşün başında o 1'lik k.hakisini kullanmasına bile gerek yok.Çünkü dövüşün başında k.hakicinin saldırı gücüne dayanabilir.O 1'lik k.hakiyi dövüşün sonuna bıraksa yine bir artı sağlar.

Sırtı yere gelmemiş adam konusunda dediğim gibi klasik arc bossu övmesi olarak bakıyorum.Luffy b.hakisini geliştirmek istediğinde yine bir flashback girer ve b.hakiyle alakalı çok ilginç şeyler duyabiliriz.Şu an k.hakiyle alakalı şeyler görüyoruz.Güçlü gözükmesi normal ama b.hakinin sınırları nedir ve neler yapılabiliyor onu bilmiyoruz.
Çok taraflı bakıyon olaya. K.hakici dediğin adamın saldırı gücünü bildiğin kenara atmışsın. Dediğini anlıyorum ama bir noktadan sonra kendi senaryona gidiyorsun. Seri gösterir ilerisini.

Luffy eğitilirse Katakuri ne kazanmış olacak ?

Ek olarak ; aynadan çıkarken Şanşi’nin değil Katakuri’nin Luffy’e yardım edeceğini düşünüyorum.

Çok taraflı bakıyon olaya. K.hakici dediğin adamın saldırı gücünü bildiğin kenara atmışsın. Dediğini anlıyorum ama bir noktadan sonra kendi senaryona gidiyorsun. Seri gösterir ilerisini.
Yav ne tarafı.:D İşte birine 10 b.haki veriyorum diğerine 10 k.hakisi veriyorum.İkisinin dorukisini aynı olarak düşün.Yine benim dediğim gibi bir şey olur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık