Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 894: 00.05

Bölümü Nasıl Buldunuz?

• Kullanılan toplam oy
    277
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kaido ölümsüz gibi bir şey. Ayrıca müthi bir b.hakisi çıkacak gibi duruyor. Bu özelliklerle bastırmıştır Katakuri'yi. Big Mom'ın meyve gücü ruhlara falan etki edebiliyor. Kata'nın meyve kullanımını da etkiliyorsa onun da önünde baskın olmuştur. Shanks büyük ihtimal zaten k.hakideki o çok az kişiden biri. Yani o direk olarak k.hakide Kata'dan iyi seviyede çıkabilir. Teach'in de zaten şu an için k.hakiyi ve logia savunmasını anlamsız kılacak şekilde bir çekme kuvveti bir de meyveti etkisiz kılma kuvveti var.

Yani Katakuri geleceği görse bile Teach'in kendini çekeceğini görse bile buna karşı koyamaz. Ee savaş sonuçta sadece bir sağ kolun üstün olmasıyla kazanılmıyor.

Ayrıca bu k.haki kullandıkça zayıflayan da bir güç. Karşısında yeteri kadar dayanıklı ve zamana oynayabilecek çapta güçler varsa bu şekilde k.haki kullanımını yıprtabilir ve zamanla baskın hale gelebilir.
Hocam benim demek istediğim şu aslında herkes şuan katayı çok üstün görmeye başladı amiral yonkou seviyesin de felan ama kata şuan sadece luffy'e karşı üstünlük kurduğu gördük o kadar ki 1 2 bölüme anladığımız kadarıyla luffy indiricek katayı demek ki aslında o kadar güçlü değil ki diğer sağ kollara üstünlük kuramamış kursa bir şekilde belli edilir açığa çıkardı .

İşte bakış açın bence yanlış.Dövüşte tek etken k.haki değil ya da k.haki mutlak güç değil.Yani Kata sağ kollar içinde k.hakisiyle ön plana çıkan bir insan bu kadar.Mesela King'te ki b.haki de diğer sağ kolları kıskandıracak cinsten olabilir.Aynı şekilde Marco'da ki savunma da Kata'yı King'i kıskandıracak kadar iyi olabilir.Hepsinin birbirine üstün olduğu alanlar olabilir.Önemli olan totalde ne kadar güçlü olduğundur.Kata sırf k.haki de iyi diye diğerlerinden güçlü olmaz.Şu an Luffy k.hakisini geliştirmeye çalışıyor bu yüzden onun üzerine flashback görüyoruz.Yarın bir gün aynı olay çok yüksek ihtimalle b.hakide de h.hakide de olucak.

Marco'ya da o kadar altyapıyı nasıl yapsın ki ? Durumları aynı bile değil.Bu arcın bossu Luffy için BM değil Kata.Doğal olarak Kata'nın her şeyini bilmemiz çok normal.Mfnin baş rolü Marco değildi ki.Biri 70-75 chapterlık bir arcın nerdeyse baş rolü.Diğeri 30-35 chapterlık bir arcın yan karakterlerinden biri.Doğal olarak Marco'nun sınırlarını göremedik.
Evet mantıklı. Ama senin doğrudan k.haki<b.haki diye bir sıralama yapman da yanlış. Katakuri için sadece k.haki kullanımı değil. Başından beri adam için söylenilen sözlerin ve bu bölümle birlikte Rayleigh'nin söylediklerinin çok büyük etkisi var. Adamın sırtı yere gelmemiş. Ve bu adam sağ kol. Öncesinde Anasının ardında o yüzden kendine denk rakiplerle karşılaşmamıştır dedim. Ama Rayleigh'nin bu çaptaki adamları anlatışına bakılırsa bunlar baya büyük bela dermiş gibi duruyor. Oradan özel bir yeri var gibi algıladım ben.

Tabi ki diğer sağ kollar başka türlü özelliklerle bir denge yakalayabilir. İhtimali var. Ama bu adamın b.hakisine de bir vurgu var.:D H.hakisi de var.

Hocam benim demek istediğim şu aslında herkes şuan katayı çok üstün görmeye başladı amiral yonkou seviyesin de felan ama kata şuan sadece luffy'e karşı üstünlük kurduğu gördük o kadar ki 1 2 bölüme anladığımız kadarıyla luffy indiricek katayı demek ki aslında o kadar güçlü değil ki diğer sağ kollara üstünlük kuramamış kursa bir şekilde belli edilir açığa çıkardı .
Hocam benim çıkış aldığım nokta Luffy ile olan durumu değil. Direk olarak Rayleigh'nin sözlerinden etkilendim ben.

Bunlar yenişemez. Luffy En başka bu Kenbunshoku seviyesi ile gelse, yine yenemezdi Katakuri'yi. Karşılıklı gol olur, ama berabere biter.

Evet mantıklı. Ama senin doğrudan k.haki<b.haki diye bir sıralama yapman da yanlış. Katakuri için sadece k.haki kullanımı değil. Başından beri adam için söylenilen sözlerin ve bu bölümle birlikte Rayleigh'nin söylediklerinin çok büyük etkisi var. Adamın sırtı yere gelmemiş. Ve bu adam sağ kol. Öncesinde Anasının ardında o yüzden kendine denk rakiplerle karşılaşmamıştır dedim. Ama Rayleigh'nin bu çaptaki adamları anlatışına bakılırsa bunlar baya büyük bela dermiş gibi duruyor. Oradan özel bir yeri var gibi algıladım ben.

Tabi ki diğer sağ kollar başka türlü özelliklerle bir denge yakalayabilir. İhtimali var. Ama bu adamın b.hakisine de bir vurgu var.:D H.hakisine vurgu var.
B.haki>k.haki dediğime bakma.O benim kendi görüşüm.Dediğim sadece hepsinin birbirine üstün olduğu konular olabilir.Biri işte k.hakiye abanmıştır.Diğeri b.hakiye başkası dorukiye vs. vs.Önemli olan bunların toplamında ne kadar güçlü olduğundur.Adamın sırtının yere gelmemesine de çok takılmıyorum.Klasik arc bossu övmesi onlar.Başka bir sağ kolla ölümüne kapışmış mı ki ? Ya da Kata diğerlerinin sırtını yere getirebilmiş mi ? Bunlar Oda'nın altını doldurmadan söylettiği sözler o yüzden çok takılmıyorum.

B.hakisine vurgu yok hacı.B.hakisinin sadece Luffy'den iyi olduğuna dair bir vurgu var.Aynı şey değil o yüzden.İlk tanıtıldığında bile Bege ''Hayvan gibi b.hakisi ve k.hakisi var'' demiyor.''K.hakiye o kadar çok abanmış ki az da olsa geleceği görebiliyor'' tarzı bir şey diyor.Mesela aynı olay King için ''B.hakiye o kadar abanmış ki vurdu mu inletiyor hayvan'' tarzı sözler söylenebilir.H.hakinin de şu anlık pek önemi yok.Kata bunu dövüşte yararlı olacak bir biçimde kullanmıyor.

B.haki>k.haki dediğime bakma.O benim kendi görüşüm.Dediğim sadece hepsinin birbirine üstün olduğu konular olabilir.Biri işte k.hakiye abanmıştır.Diğeri b.hakiye başkası dorukiye vs. vs.Önemli olan bunların toplamında ne kadar güçlü olduğundur.Adamın sırtının yere gelmemesine de çok takılmıyorum.Klasik arc bossu övmesi onlar.Başka bir sağ kolla ölümüne kapışmış mı ki ? Ya da Kata diğerlerinin sırtını yere getirebilmiş mi ? Bunlar Oda'nın altını doldurmadan söylettiği sözler o yüzden çok takılmıyorum.

B.hakisine vurgu yok hacı.B.hakisinin sadece Luffy'den iyi olduğuna dair bir vurgu var.Aynı şey değil o yüzden.İlk tanıtıldığında bile Bege ''Hayvan gibi b.hakisi ve k.hakisi var'' demiyor.''K.hakiye o kadar çok abanmış ki az da olsa geleceği görebiliyor'' tarzı bir şey diyor.Mesela aynı olay King için ''B.hakiye o kadar abanmış ki vurdu mu inletiyor hayvan'' tarzı sözler söylenebilir.H.hakinin de şu anlık pek önemi yok.Kata bunu dövüşte yararlı olacak bir biçimde kullanmıyor.
Artık ilerledikçe göreceğiz. Ama bu bölümle algılar yıkıldı. Rayleigh bile o seviyede k.haki kullanamıyor. Ben de Marco Beckmann diyordum ama bir netliği yok artık bunun. Kata da olabilir en güçlü sağ kol.

7. sayfada Luffy yumruğu yemeden basmış yüzüne silahlanmayı, gerçi gene kurtarmamış.
Kata'nın attığı pişmiş mochi red hawk ile aynı mantık. Ve Berserk'deki Gutts'a da aşırı benzettim bir an. Orada da mekanik kolla ateş püskürtüyordu Gutts. Kol da olmayınca.
12. sayfadaki fıçı saati daha önce gördüğümü hatırlamıyorum, iyi olmuş.
Abi herif tanıtım kutusunun içerisine vesair yazmış. Bu ne biçim mangaka yahu:ehe:

Benim aklım arc başında birbirinden farklı olan saatlerde ve Sunny'deki "Geri Dönün" notunda kaldı. Notu kim yazdı, mangaka neden yanyana olan saatleri farklı gösterdi, merak ediyorum.
Jack Cracker'den bir tık
Queena Smoothie'den bir tık
King de Kata'dan bir tık üstün olabilir.

Aralarında dağlar kadar fark olmaz elbette. Ancak bir sonraki düşman olacaklarından shounen mantığı ile bir tık güçlü olmaları doğaldır.
Vay Kuina referansı:oleyo:. Böyle düşünüyorum ben de. Ama Kata'yla King arasındaki fark diğerlerine göre daha az olacak bence.

@ch3rl0b11n

G4 konusunda sana sonuna kadar katılıyorum. 860 milyonluk adamı 10 saat dövüşüp yeniyorsun, hapishaneye tıkılıyorsun aç susuzsun, Sanji'den dayak ye, BM yumruk tokuştur, Kata'dan bi araba dayak ye ama g4 açacak enerjin var. Herşeyin kulpu da, karşısında ki rakip güçlüyse güçlenirsin. E tamam eyvallah doğru da sadece Kata ile vs atsa tamam ama bu kadar olaydan sonra hala g4 açıp savaşması çok saçma. Bu adam burdan BM'ye sonra Kaido'ya yürür. Nasılsa rakip güçlüyse güçleniyorsun mantığı.

Daha güçsüz de olabilirler. Zira bu arc sadece Luffy dövüştü o ayarda bi adamla. Diğer arclarda dövüşen Zoro olur, Sanji olur ve yine zorlanırlar, sınırlarını aşmaya çalışırlar falan. Luffy de o sırada en güçlüleri kimse -kaptanları mı olur, shogun mu, amiral mi bilemem- onunla kapışır ve yine zorlanıp sınırlarını aşarak yener, Shounen durumlarına da ters düşmezler. :)
Jack bana Cracker'den daha güçlü imajı verdiği ve üzerinde çok durulduğu için öyle düşünüyorum. Zou'yu yıkması, amirallere dalması falan. Bu adam üçüncü adamsa ikinci ve birinci adam dehşet bir şey çıkar gibi geliyor. Hem tık muhabbeti denkliği çok bozacak bir şey değil. King=>Kata>Queena>Smoothie>Jack>Cracker>Snack şeklindedir büyük ihtimal. King, Kata'dan daha güçlü olmasa da daha güçlü gözükecek bence. @Hakili Yumruk 'un da dediği gibi b.haki muhabbetinden dolayı. B.haki daha önemli bir güç faktörü bence de. Luffy o arcta King ile arc içi ilk savaşını yapar Crackerle yaptığı gibi. Kaido'dan önce B.haki p-up'u lazım oğlana. B.hakisi daha Kata'ya yetmiyor. Şart değil böyle olması tabi. Ama Kaido'nun komutanlarının da heyecan uyandırması lazım okuyucuda. Mom'ınkilerden güçlü görünmeleri lazım bunun için. Zoro ya da Sanji dövüşse de yine öyle bu durum.
Evet bunu bende düşünüyorum bir süredir.BM'nin 4 komutanı varken Kaido'nun 3 komutanı varmış.Belki dengeyi sağlamak için yıkımcıları 1 tık daha güçlü tasarlamış olabilir Oda.Bir de b.haki dediğimiz yetenek k.hakiden daha değerli bence.Kaido'nun tayfasının da bu özelliğiyle ön plana çıkma ihtimalini düşünürsek böyle bir şey olabilir.
Katılıyorum :good:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık