Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 866: Doğuştan Yıkıcı

Bölüm Nasıldı ?

• Kullanılan toplam oy
    168
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cp0Lucci

- Rahibe Carmel'in sözünün ağırlığı nedir , nasıl bir saygınlığı veya gücü vardır ki denizcilerin elinden idam sehpasındaki korsanları alabiliyor ? Yakalanan devlerin idam edilmesi halinde Elbaf savaşçıları silahlarını kuşanıp intikam yemini edecektir diye bir çıkarımda bulunuyor . 100 yıl önce dünyada terör estirdi denilen tayfanın kaptanlarından biri olan Brogy , Mr.3 Galdino tarafından paket edilmiş birisi . Şimdi de 5 yaşındaki BM'nin Elbaf'ta bir köyü dümdüz ettikten sonra 344 yaşındaki Yoruru ile kafa kafaya geldiğini görüyoruz . Seri boyunca devlerin ezilmiş olmalarına rağmen hala en güçlü ülke olarak görülen Elbaf'ın devlerinin nasıl bir özel gücü veya sırrı var acaba . Özel bir şeyler olmasa en güçlü olarak ısrar edilmez herhalde .

- BM'nin hastalığının doğuştan ya da 0-5 yaş arası başına gelen bir şeyden olduğu kesinleşti. Ben doğuştan olduğuna inanıyorum .Bu da annesinin hamilelik sürecinde üzerinde yapılan insanları devleştirme deneyinin sonucu olabilir. Punk Hazard'tan beri önümüze gelen şeker ve devleştirme deneyleri ilişkisi buraya bağlanır herhalde

- Yaruru 345 yaşında bu olaylar 63 yıl önce gerçekleşiyor . 345+63=408 , 402 yıl önce de Montblanc Norland Jaya adasına ulaştı . Burada bir şeyin peşinde mi Oda merak ettim .
Brogy, Mr3'e hazırlıksız yakalanıp o hale düşüyor. Mum meyvesi dediğimiz şey Magellan'ın zehirini bile bloke edecek birşey, Mr3'te sert mumu ile Brogy'i kilitliyor, ortada vs olmuyor yani.

Brogy ve Dorry'nin gücünün ne seviyede olduğunu bilmek istiyorsan, adamlar manganın o zamanlarında bile ada yiyen devasa balık canavarı kestiler, güçlerinin sınırlarını bilmiyoruz bu adamların. Hajrudin'in bile çok saygı duyduğu bu adamlar Hajrudin'den güçsüz gösterilmezler bir daha çıktıklarında en az Hajrudin kadar güçlü diyebiliriz yani o da en az.

Sonucunda silahları kırılıyor o kadar, dediğim gibi güçlerinin sınırı bilinmiyor bu adamların, bu şeyin boyutu Wadatsumi'den büyüktür muhtemelen

Moderatör tarafında düzenlendi:
Brogy, Mr3'e hazırlıksız yakalanıp o hale düşüyor. Mum meyvesi dediğimiz şey Magellan'ın zehirini bile bloke edecek birşey, Mr3'te sert mumu ile Brogy'i kilitliyor, ortada vs olmuyor yani.

Brogy ve Dorry'nin gücünün ne seviyede olduğunu bilmek istiyorsan, adamlar manganın o zamanlarında bile ada yiyen devasa balık canavarı kestiler, güçlerinin sınırlarını bilmiyoruz bu adamların. Hajrudin'in bile çok saygı duyduğu bu adamlar Hajrudin'den güçsüz gösterilmezler bir daha çıktıklarında en az Hajrudin kadar güçlü diyebiliriz yani o da en az.

Sonucunda silahları kırılıyor o kadar, dediğim gibi güçlerinin sınırı bilinmiyor bu adamların, bu şeyin boyutu Wadatsumi'den büyüktür muhtemelen

Bunu uzak mesafeden sağlam olmayan kılıçları ile yapıyorlar birde. Yani gerçekten güçlüler.

Hajrudin Luffynin düz kokalı yumruguyla yamuldu. Kafası kask ile birlikte .

Devlerden çok umudum yok, hani Loki Amiral gücünde denilecek ark işlendikçe yine hüsran.

Güç olarak çok güçlüdürler ona söylenecek bir lâf yok.

Ama dev olmanın çok ciddi bir dezavantaj olduğunu düşünüyorum.

Saklanamazsın, kaçamazsın, ani hızlanamazsın, her daim açık hedefsin, seni gözüne kestirenler tek tek değil grup halinde saldırırlar ve neticede iki kolun iki bacağın var kaç tanesini geri savurabilirsin.

Dev olmanın faydası yok yani bana göre çok net. Hatta şu kadar net söylüyorum hiçbir dev, böyle ufak tefek ve hızlı olan rakibi yenemez.

Devler bu denli zayıf olsa Linlin önemsemez. Bir köy gördük altı üstü, elitleri çok güçlü çıkar devlerin. Sıradan bir dev bile büyük güç. Boyutun önemi yol değil. Dev olmak sıradan insana göre büyük avantaj. Bir dev bin insanı döver.

Bu iki dev kaptanın gösterildiği sıralarda 100 milyon ödül seri için büyük olaydı.100 milyon ödülü crocoyu yenmiş Luffy alıyordu o zamanlar.Sonradan yazarın kafasındaki ödül şablonunun değiştiğini düşünüyorum.O yüzden Dorry ve Brogy shichibukai olacak kadar güçlüdürler bence.Aşağı yukarı Jinbei'ye yakın bir güçleri vardır diye düşünüyorum ama daha fazlası da abartı olur.

Az önce yabancı bir forumda okuduğum teoriyi burada paylaşmak istedim bana ilginç geldi:
"BM Totland'ı yarattı çünkü Caramel'in hayaliydi -bunu zaten öngörebiliyoruz-. Caramel Elbaf korsanlarını kurtarmış ünlü biriyken kimse onu tanımıyor -bizimkileri geçtim Jinbei en azından tanırdı-. Ve biliyoruz ki aniden ortadan kayboluyor. Gelelim teorinin ilginç kısmına:
Caramel hiçbir zaman var olmadı, Pudding tarafından herkes huzur içinde Totland'da yaşayabilsin diye BM'nin zihninde yaratılmış bir karakterdi -Bu görüşünü de şuna dayandırmış yazan arkadaş; Pudding dışında kimse Caramel hakkında bir şey bilmiyor, Pudding'in bildiğini de kafesinin isminden anlayabiliriz (Cafe Caramel)-.
FB'i Caramel yokmuş gibi düşünüp okuyun. BM'nin hareketleri/davranışlarının değişmediğini göreceksiniz. Caramel hiçbir şekilde onu uyarmıyor ya da bir önlem almıyor sanki BM'nin anılarına sonradan yerleştirilmiş gibi".

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık