Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 866: Doğuştan Yıkıcı

Bölüm Nasıldı ?

• Kullanılan toplam oy
    168
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Düşününce Big Mom'la bizimkilerin arasında köprü kuracak çok nokta var.
Big Mom ve Luffy'nin yemeye olan düşkünlüğü
Dünyanın en iyi aşçısı olacak Sanji ve enfes yemekler
Big Mom ve Luffy'nin ırklarla olan ilişkisi
Big Mom ve Brook arasındaki bağlantı (Ruh meyvesi, Soul King, müziğe olan ilgileri)

Big Mom'ın hem hayali ve ideali hem karakteristik özellikleriyle bağlantı kurulacak malzeme çok. Ortam oluşursa, çay partisinin kaldığı yerden devam etmesi bile söz konusu olabilir.
Çay partisi kaldığı yerden devam edecek.. Tamam, diyelim ki Luffy ile arasında pek çok benzerlik var ve bi şekilde orta yolu buldular. Peki ya Bege?! Bege, Mama'ya ateş ettikten sonra, nasıl bi orta yol bulacaklar?

Evet, Linlin Bege'yi öldürüp, Luffy'le partiye devam edecek.. Böyle mi?

Niye bilmiyorum ama sevmedim bölümü. Linlin'in küçüklüğünü gördüğüm anda aklıma 402 numaralı sınıf geldi birden niyeyse. Polly'e benzettim küçük Linlin'i saçma bir şekilde. :)

Hajrudin'i de bağladı olaya bak. Fb'in devamında Koca Ana'nın hayatına etki ettiyse ordan biri yırtabilirler.
Bence hayruddin elbaf arkı için orda gösterildi. Elbaf korsanlarını toplayacak kişi o olacak. Genelde oda gösterdiği ek bilgileri bayağı sonra kullanmayı seviyor.
Biz de vay be 100 bölüm önce göstermişti diyoruz.

Luffy'nin de bağışıklığı vardı ama az daha balığın zehrinden ölecekti. Burada da Mom, bir şekil zehirin etkisini azaltır, şu an aklıma bir şey gelmiyor ama Dof'un iplerle acil müdahale yapıp kurtulması gibi düşün. Ölmedi ama hasar almadı demek de saçmalık olur. Buradaki Gamma da roketler işte. Ortada bir ittifak var ve Bege normal yoldan zarar veremeyeceğini biliyor. Ee hiç katkısı olmazsa, etkisiz eleman görünümüne girerse de olmaz, mangaka bu şekilde orta yolu bulmuş olacak işte.
Bege benim gözümde misyonunu tamamladı çoktan. Şu noktaya kadar ilerleyebilmiş bir plan oluşturması etkisiz eleman rolünü kırdı. Roketler işlemese, Big Mom'dan tek yese bile kimsenin Bege'yi çöp ilan edeceğini sanmam. Orada Morgans olayların başından beri vardı. Yonkou adasına çöküp şu noktaya kadar gelebilmeleri bile yeterince etki uyandıracak dünyada, Morgans'ın big news çıkışlarından belli. Sanji'yi almak ve ailesini kurtarmak için geldiler, başardılar da. Bence şu noktada ark işlevini yeterince kazandı. Luffy'nin Mom karşısında çokta ezilmeyeceği bir senaryoyla durum kotarılacak işte. Luffy'nin adı tüm dünyada duyulacak, diğer yonkoular ve denizciler "ulan ne ayak bu velet" diye liste başına alacaklar dikkat hususunda. İyice gözler üzerlerine çekilecek. Tertemiz son.

Çay partisi kaldığı yerden devam edecek.. Tamam, diyelim ki Luffy ile arasında pek çok benzerlik var ve bi şekilde orta yolu buldular. Peki ya Bege?! Bege, Mama'ya ateş ettikten sonra, nasıl bi orta yol bulacaklar?

Evet, Linlin Bege'yi öldürüp, Luffy'le partiye devam edecek.. Böyle mi?
Çay partisi olayı işin geyiğiydi. Bege'nin etkisiz kalacağı çok senaryo çizilebilir. İlk etapta Bege'nin hayatını kurtarabilir Luffy, bu şekilde Bege'nin saygısını kazanabilir. Luffy yeter dediğinde de pekala geri çekilebilir. Linlin mevzusuna gelince, Jimbei gibi Mom'la anlaşma yapabilir. Bege'ye ve diğerlerine dokunmaması üzerine. Henüz Mom'ın öfkesini dindirecek bir sebep bulamasam da Luffy, Mom'ı ikna edebilecek karakter belirttiğim benzerlikler ve seride çizdiği profil söz konusu olunca.

Çay partisi olayı işin geyiğiydi. Bege'nin etkisiz kalacağı çok senaryo çizilebilir. İlk etapta Bege'nin hayatını kurtarabilir Luffy, bu şekilde Bege'nin saygısını kazanabilir. Luffy yeter dediğinde de pekala geri çekilebilir. Linlin mevzusuna gelince, Jimbei gibi Mom'la anlaşma yapabilir. Bege'ye ve diğerlerine dokunmaması üzerine. Henüz Mom'ın öfkesini dindirecek bir sebep bulamasam da Luffy, Mom'ı ikna edebilecek karakter belirttiğim benzerlikler ve seride çizdiği profil söz konusu olunca.
One Piece, Naruto değil ki konuşarak Mama gibi bir canavarı ikna etsinler. Kadın nöbete girdiğinde şuğurunu kaybediyor. Şu an öfke nöbetine girmek üzre.. Daha bebekken tatlı krizi tuttuğunda koca köyü yakıp, devlere dünyayı dar eden kadın şu dakikadan sonra kaç kişiyi öldürür onu düşünmek gerekiyor :D

Bege benim gözümde misyonunu tamamladı çoktan. Şu noktaya kadar ilerleyebilmiş bir plan oluşturması etkisiz eleman rolünü kırdı. Roketler işlemese, Big Mom'dan tek yese bile kimsenin Bege'yi çöp ilan edeceğini sanmam. Orada Morgans olayların başından beri vardı. Yonkou adasına çöküp şu noktaya kadar gelebilmeleri bile yeterince etki uyandıracak dünyada, Morgans'ın big news çıkışlarından belli. Sanji'yi almak ve ailesini kurtarmak için geldiler, başardılar da. Bence şu noktada ark işlevini yeterince kazandı. Luffy'nin Mom karşısında çokta ezilmeyeceği bir senaryoyla durum kotarılacak işte. Luffy'nin adı tüm dünyada duyulacak, diğer yonkoular ve denizciler "ulan ne ayak bu velet" diye liste başına alacaklar dikkat hususunda. İyice gözler üzerlerine çekilecek. Tertemiz son.

Ne anlaşması? Ciddi olamazsın :D Judge niye ağlıyordu? Kadın anlaşmaya riayet ettiği için mi?

Kadın "Korsan dediğin istediğinden vazgeçmez." diyor. Gene de bir istisna yaptı. Adaya çökmeyeceğim sana çökeceğim hasır şapka dedi. Luffy de ayağına geldi. Ama sadece bu olsa iyi, oğlunu indirdi, ne zamandır beklediği pastayı pert etti, Carmel Ana'nın da resmini kırdı. Kadın normal halinde iken bile senin dediğinin olma ihtimali yok. Bir de kriz geçirince hepten sapıtıyor, kendi oğlunu bile öldürüyor. Şu anda da kriz halinde zaten. Artık konuşma falan yok, kan var, vahşet var.

Vergo söyledi de sonunda yine olan oldu.:)Herşey tıkırında gitmez ama sonunda hedefe ulaşılır bu arc da böyle olucak bence.
Çünkü yanında Luffy vardı. Luffy her zaman denklemleri bozan birisi, bu sebepten ana karakter, veya ana karakter olduğu için denklemleri bozuyor da denebilir.

Law'ın yanında şöyle Luffy'ye yakın güçte birisi olsaydı bile Law yine kaybederdi. Luffy'nin müttefik edinebilme yeteneği, kısa sürede çok patlayıcı saldırılar ve yaratıcı işler yapabilme yeteneği ile başarılı oldular.

Bende Bege'nin Law ile aynı konuma düşeceğini düşünüyorum, ama sonunda yine Luffy denklemleri bozacaktır. Yonko düşer mi kestiremiyorum, ama en azından canlarını kurtaracaklardır.

One Piece, Naruto değil ki konuşarak Mama gibi bir canavarı ikna etsinler. Kadın nöbete girdiğinde şuğurunu kaybediyor. Şu an öfke nöbetine girmek üzre.. Daha bebekken tatlı krizi tuttuğunda koca köyü yakıp, devlere dünyayı dar eden kadın şu dakikadan sonra kaç kişiyi öldürür onu düşünmek gerekiyor :D
Gelecek bölümde Carmel'in Linlin'i sakinleştirdiği görürsek Luffy'nin de bunu başaracağına inancım artar. Hemen olmayacaktır, ilk etapta bir iki vaka olacaktır zannımca. Ama unutulan bir şey var, bu kadın Carmel'in fotoğrafı parçalandığında bile Brook'un yaşıyor olduğunu görünce dikkatini Brook'a yöneltti çok kısa bir zamanda olsa. Brook'un rolü henüz bitmemiş olabilir, benim daha fazla beklentim var. Ayrıca son yorumları görmüyor musun? Naruto, Toriko falan One Piece her yerden arak bir seri. Gerekirse konuşarak çözülür, Naruto çakması olur.

Ne anlaşması? Ciddi olamazsın :D Judge niye ağlıyordu? Kadın anlaşmaya riayet ettiği için mi?

Kadın "Korsan dediğin istediğinden vazgeçmez." diyor. Gene de bir istisna yaptı. Adaya çökmeyeceğim sana çökeceğim hasır şapka dedi. Luffy de ayağına geldi. Ama sadece bu olsa iyi, oğlunu indirdi, ne zamandır beklediği pastayı pert etti, Carmel Ana'nın da resmini kırdı. Kadın normal halinde iken bile senin dediğinin olma ihtimali yok. Bir de kriz geçirince hepten sapıtıyor, kendi oğlunu bile öldürüyor. Şu anda da kriz halinde zaten. Artık konuşma falan yok, kan var, vahşet var.
Yahu kesinkes iş tatlıya bağlanacak, oturup çaylarını yudumlayacaklar demiyorum zaten. Çizilen çerçevede bunun oluşması için benzerlikler ve bağlantılar gördüğümü söylüyorum. Bana göre ihtimal dahilinde. Ortada başa baş kapışmanın olacağı ve sonuna kadar gideceği bir savaş senaryosu ark için kalan bölüm sayısını düşününce komplike geliyor gözüme. İşin içine ölümler, yaralanmalar, vahşet girecek. Dört beş bölümde tek atmayacaklar herhalde bizimkiler. Olaylar bu şekilde ilerlerse tek yok kaçış olacaktır. Galip çıkamaz bizim kadro oradan, benim inancım bu şekilde.

Edit: Ayrıca Judge ve Luffy bir değil. Benim bu anlaşmaya olası baktığım neden Luffy'nin kendisi zaten. Bu kadın Carmel gibi kurtarıcı birine bu kadar saygı duyuyorsa, serinin başından beri bu rolle bize çizilen Luffy'de saygısını kazanabilir. Luffy olmasa hiçbir şekilde söz konusu olamaz zaten.

Son düzenleme:
Gelecek bölümde Carmel'in Linlin'i sakinleştirdiği görürsek Luffy'nin de bunu başaracağına inancım artar. Hemen olmayacaktır, ilk etapta bir iki vaka olacaktır zannımca. Ama unutulan bir şey var, bu kadın Carmel'in fotoğrafı parçalandığında bile Brook'un yaşıyor olduğunu görünce dikkatini Brook'a yöneltti çok kısa bir zamanda olsa. Brook'un rolü henüz bitmemiş olabilir, benim daha fazla beklentim var. Ayrıca son yorumları görmüyor musun? Naruto, Toriko falan One Piece her yerden arak bir seri. Gerekirse konuşarak çözülür, Naruto çakması olur.
Pek çok şey olabilir ama ben bu iki tarafın dost olacağına asla ihtimal vermiyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık