Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 852: Germa'nın Başarısızlığı

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    149
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bizimkiler Mama'yı kesin indirir düşüncesini savunmuyorum. Son zamanlarda çok yazıyorum bunu lakin işi Karasakal bitirecek bence. Ama saydığım isimler Mama'nın tüm ordusunu da tüm komutanlarını da almaya yeter. Mama'yı bunun dışında tutuyorum. Bir de şunu göz önünde bulundur. Evet, Kaido için şimdiden müttefik toplanıyor ancak bu adam şu an yonkoular arasında en güçlüsü. Ek olarak Wano'da başka kim var ?

:a:

Bu adam da hatırı sayılır bir güçte çıkacak, unutmamak lazım. Sadece Kaido değil yani iş. Shogun da olduğu için bu kadar müttefik toplanıyor Wano'ya. Tek başına yönetmiyor ya bu adam Wano'yu. Daha adamları, ordusu vs. vardır. Sıkıntı adam :) Bu sebeple Mama'da daha az müttefik toplanması normaldir. Ki az dediğimiz müttefikler de;

-Balık adamlar
-Germa ordusu
-Bege ve ordusu

Ki bundan iki yıl evvel Bege'nin kendisi ''sayı üstünlüğünün benim için bir önemi yoktur'' diyen kişi. Germa'nın klanları, binlerce balık adam... Bu saydığım 3 oluşum Mama'nın ordusunu kül ederler küllll! Sadece çöplerden bahsediyorum bak.

Komutanları için de daha evvel saydığım kişiler 2'şer 3'er dalsalar onlar da biter.

Yani tamam yonkou ama bu kadar güç unsuru adada varken Mama'ya ya da komutanlarına bir şey olmaz demek de abartı. Sadece Vinsmoke ailesi bile bir amirale havale geçirtir benim beklentime göre. Adada şu an ne kadar büyük bir güç olduğunu fark etmen açısından bir örnek bence. Kimi, ne kadar güçlü gördüğüne göre değişecek bir denklem tabi bu ama adada hiç azımsanmayacak bir güç var yani.
Dediğin gibi kimi nekadar güçlü beklediğimize göre değişir. Misal bence bir amiral Germayı net tek başına halleder. Germanın en güçlülerinden dediğimiz Sanji Doflamingodan tek bile yemiyor yahu.

Katukiri denildiği gibi en güçlü Bm'nin çocuğuysa tek başına Luffy dahil herkesi oraya gömer.

Edit: Biraz fazla oldu galiba :/

Gerçi tek gücünden emin olmadığım kişi Judge eğer bu adam Jinbei ayarı filan çıkarsa Katukiri tek başına yeter.
Dostum abartma. Bak görürsün Cracker Luffy'e karşı avantajlıydı. Emin ol diğer Komutanlar o tarzda bir güce sahip değilseler Luffy karşısında tutunamazlar. Zaten ilerde anlayacağız durumu az sabır. Cracker konusunda bildiğin tek darbede yenildi. Bunu o adada ona yapabilecek bir Luffy bir de Mom var.

Dediğin gibi kimi nekadar güçlü beklediğimize göre değişir. Misal bence bir amiral Germayı net tek başına halleder. Germanın en güçlülerinden dediğimiz Sanji Doflamingodan tek bile yemiyor yahu.
Bu işler de değişecek inşallah bu arc. Sanji bu haldeyken Wano'ya ayak basacağına gitsin Kamabakka sahillerinin kumlarını saysın zati. Şu an trionun çok gerisinde. Trio üyesi diyebilmemiz için p-up şart artık. 3-5 bölüme olur bir şeyler :good:

Dostum abartma. Bak görürsün Cracker Luffy'e karşı avantajlıydı. Emin ol diğer Komutanlar o tarzda bir güce sahip değilseler Luffy karşısında tutunamazlar. Zaten ilerde anlayacağız durumu az sabır. Cracker konusunda bildiğin tek darbede yenildi. Bunu o adada ona yapabilecek bir Luffy bir de Mom var.
Cracker`in asıl bedenine saldırıp teklemek sorun değil.
Zoro`da yapar asıl olay kuklalar zaten.

Kuklaları aşmak marifet istiyor. Luffy`de aşamadı ancak kendi gelince yenebildi.(G4'ün hızına rağmen aşamaması saçma olabilir ama E.Oda adama öyle güç biçmiş bu adam kolay lokma değil demiş ve Luffy ana bedene ulaşamamış o kadar zaman.Ben dedim oldu mantığı var biraz orada bizde ona göre yorumlamalıyız.)

Tamam bekleyelim ama Katukiri zorlanmadan Luffy`i durdurunca şaşırma sonra.

Cracker`in asıl bedenine saldırıp teklemek sorun değil.
Zoro`da yapar asıl olay kuklalar zaten.

Kuklaları aşmak marifet istiyor. Luffy`de aşamadı ancak kendi gelince yenebildi.(G4'ün hızına rağmen aşamaması saçma olabilir ama E.Oda adama öyle güç biçmiş bu adam kolay lokma değil demiş ve Luffy ana bedene ulaşamamış o kadar zaman.Ben dedim oldu mantığı var biraz orada bizde ona göre yorumlamalıyız.)

Tamam bekleyelim ama Katukiri zorlanmadan Luffy`i durdurunca şaşırma sonra.
Tamam ama eğer benim dediğim gibi olursa fikrin değişecek mi? :D Bu arada şuan ki durumu zaten kötü. Zoro'da diyorsun ama Zoro'da o kadar zaman boyunca Pica'nın bedenine ulaşamadı. Ve yine normalde Pica dışarı çıkıp kendini Zoro'nun önüne atmasa Zoro'da onu indirmemiş olacaktı. Bu Pica'yı Zoro'dan güçlü yapmıyor gördüğün gibi. Bu arada Zoro'nun Cracker'i öyle tekleyebileceğinin bir garantisi yok hele ki şu an gösterdiği kadarı buna yetmez. O gülle tekniği ağır bir teknik. Nasıl fırlattıysa adam saraya kadar uçtu.

Bu arada mantıksızlığı iyi görmüşsün. Dediğin gibi g4 baya hızlı. Bu adam g4'teyken Cracker'e göründüğü gibi hiç yaklaşamamış. Bu o bisküvi zırhların G4 kadar hızlı olduğunu mu gösteriyor? Yok. Öyle olsa Luffy öyle göbekli bir vaziyetteyken kendini savunamazdı. Neresinden bakarsan bak iki taraf içinde mantıksızlıklara dolu bir vs. Ama şunu gördük. Luffy Cracker'den bir sürü darbe aldı. Hatta öyle ki en hazırlıksız halinde bile yakalandı. Yine de kolunu vermedi. Cracker ise aldığı tek darbeyle yenildi.

Son düzenleme:
Tamam ama eğer benim dediğim gibi olursa fikrin değişecek mi? :D Bu arada şuan ki durumu zaten kötü. Zoro'da diyorsun ama Zoro'da o kadar zaman boyunca Pica'nın bedenine ulaşamadı. Ve yine normalde Pica dışarı çıkıp kendini Zoro'nun önüne atmasa Zoro'da onu indirmemiş olacaktı. Bu Pica'yı Zoro'dan güçlü yapmıyor gördüğün gibi. Bu arada Zoro'nun Cracker'i öyle tekleyebileceğinin bir garantisi yok hele ki şu an gösterdiği kadarı buna yetmez. O gülle tekniği ağır bir teknik. Nasıl fırlattıysa adam saraya kadar uçtu.
Luffy'nin boundman olayını bir daha görmeyiz Croco için kullandığı Su Luffy gibi saçma bir teknikti. Karşısında Ace olsa herhalde Luffy Hİken saldırısıyla çok kasmadan yenilirdi.

Zoro olayı biraz farklı. Pica bir taş goblin yaratıp onu öne sürüp arkasında saklanmıyor. Yani bedeni gözükmüyor ama Cracker'in bedeni gözüküyor ve Luffy ona yaklaşamıyor. Hızı yetersiz yani.
Senin dediğin benzetme golem olmadan önceki Pica için uygun hani Luffy ile boğa tepesindeki karşılaştıkları zamanki.
Bedeni gözüküyor çünkü.

İkinci konu ise Pica dışarı çıkmak zorunda kalıyor çünkü taşları dilimleye dilimleye küçültüyor. En sonunda b.hakimi geçemezsin diye atıldı ortaya. Çıkana kadar o dilimleme işlemi devam ederdi.

Eğer Katukiri veya Smoothie,Luffy'e karşı zor anlar yaşarsa kabul ederim.
Zoro en fazla Asura ile hallederdi bana göre. Kaku kadar fiziksel gücü yoktur.

Luffy la bu Luffy.

Boss'u yenecek gücü vardır. Ama gider adamına karşı zorlanır. 850 bölümdür aynı şey oluyor.

Kraker'den daha güçlü olan birisini gider 1 vs 1'de yener. Ama öncesinde Kraker'i zorlanarak yener. Bu manga OP, mangaka da Oda. Şaşırmayın artık.

850 bölümdür olan şey bu. Yeni bir şey değil.

Luffy la bu Luffy.

Boss'u yenecek gücü vardır. Ama gider adamına karşı zorlanır. 850 bölümdür aynı şey oluyor.

Kraker'den daha güçlü olan birisini gider 1 vs 1'de yener. Ama öncesinde Kraker'i zorlanarak yener. Bu manga OP, mangaka da Oda. Şaşırmayın artık.

850 bölümdür olan şey bu. Yeni bir şey değil.
Ne zaman 11 saat tüm gücüyle bir bossun adamın yenemedi ?
G4 tekniği muhtemelen yonkou sağ kolu kadar güçlüdür ama Cracker ile o kadar oyalanan adam yonkou karşısında dayanamaz.
Yonkou`yu geçtim amiraller bile rahatlıkla geçerdi.

G5 tekniğide görünürde olmadığına göre olsaydı 11 saat dövüşmezdi. Yonkou işi erken keza Rogar`ı diriltsen 1 saatten yonkou indiremez.

Ne zaman 11 saat tüm gücüyle bir bossun adamın yenemedi ?
G4 tekniği muhtemelen yonkou sağ kolu kadar güçlüdür ama Cracker ile o kadar oyalanan adam yonkou karşısında dayanamaz.
Yonkou`yu geçtim amiraller bile rahatlıkla geçerdi.

G5 tekniğide görünürde olmadığına göre olsaydı 11 saat dövüşmezdi. Yonkou işi erken keza Rogar`ı diriltsen 1 saatten yonkou indiremez.
Yonkou'yu tek başına alır demedim ama sınırı Kraker değil o dövüşe çok takılmayın demek istedim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık