Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 852: Germa'nın Başarısızlığı

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    149
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hawkins gibi bir adamın olduğu ittifak Shanks'ı hedef aldı.
Law gibi bir adamın olduğu ittifak Kaido'yu hedef aldı.

Yeni yetme yonko Teach bir kenara hedef alınmayan tek yonko Linlin. En sağlam, en çekinilen yonko'nun hangisi olduğu belli ;)

Hala Kaido döver hepsini çünkü çok havalı :(
+1 üstelik Kidler BM tarafından ezici mağlubiyete uğratılınca gidip Shanksı seçiyolar. Eğer bu kadının en güçsüz younko olduğunu düşünüyor olsalardı şayet gidip daha büyük bir güç toplayıp tekrar BM'ı hedef alırlardı.

Kaidou döver hepsini çünkü Oda tarafından en güçlü ilan edildi. Law'in kaidouyu hedef almasının tek sebebinin dof olduğunu ikimiz de biliyoruz.
Eğer Kaido söylediği gibi bir tek başına yonko + adamlarını ile birlikte alabiliyor olsaydı emin ol Law bu işe engel olurdu. Aksi takdirde bildiğin intihar. Çünkü yukarıda söylenene göre Kadio'nun ekibiyle Marcolar+Luffyler+Minkleri duman etmesi gerekir. Tek başına bile şansı var.

Kaldı ki Hawkins gibi falcı bir kişilik boşa sallamaz. Hali hazırda sürtüşmede olunan Linlin'i indirebilecek olsalardı Shanks'a yürümezlerdi.

Linlin'in sahip olduğu organizasyon kimsede yok. Kaido hepsini dövemez. Birebirde Linlin'i bile zar zor belki indirir, orası bile kesin değil sen hala hepsini döver :(

Aynen Kid ve saz ekibi başta yürümüş BigMom'a bakmışlar kapılar sürmeli , Shanks'ı indirelim demişler.

Ama mantıken 35 ada sahibi koca aileye sahip BigMom daha ürkütücü Shanks'a göre.

Ama Shanks güçsüz demek değil yanlış anlaşılmasın.

Aynen Kid ve saz ekibi başta yürümüş BigMom'a bakmışlar kapılar sürmeli , Shanks'ı indirelim demişler.

Ama mantıken 35 ada sahibi koca aileye sahip BigMom daha ürkütücü Shanks'a göre.

Ama Shanks güçsüz demek değil yanlış anlaşılmasın.
Shanks daha bir ulaşılabilir gözüküyor. Mom'da ulaşana kadar bir sürü ada geçmek gerekiyor. Ayartan Orman vs.

Madem bukadar kolay yenecekse neden gidip yenmiyor kolayca. Bu işler okadar basit değil. Kaido BM + iki komutanını alır demişsin. Üstüne tayfasıda özel demişsin :/ Yani bi younko uçarken diyeri yerlerde sürünüyor senin mantığına göre. Bu dediğin imkansız. Çünki sen inkar etsende ortada net bir denklik durumu var. 4 younko, shiciler, hükümet oluşturuyor bu dengeyi. Arada ufak farklar olsada herşeyi hesaba katınca birbirlerine denk güçler ortaya çıkıyor. Law nededi ? bunlar WB ile çarpışabilmiş güçler. Senin dediğin gibi olsaydı Kaido WB ile çarpışırken Mom WB nin tayfası tarafından pert olurdu heralde :/
Yapabiliyorsa niye yapmıyor demek ne yahu? Bu adamlar amaçlarına göre hareket eden adamlar. Kaido, toprak delisi mi? Yahut WB? Ölümden korkan adamlar mi bunlar? Kaido, WB'ye dalmaya gitti ama Shanks durdurdu neden? Çünkü amacı WB. Shanks'tan korktugundan degil. Bu herifin adami dahi iki amiralin oldugu yere dalmaktan cekinmiyor.

WB, uc amiral+filo amirali+Garp'in oldugu 'deplasmana' gidiyor. Shanks keza Kaido'yu durdurmaya gitti ama durmayadabilirdi Kaido. Gene Shanks MF'ye geldi ama Sengoku tamam yerine devam da diyebilirdi. Ama dikkat hep bir amac var.

Yani WB'nin Mom'i indirme amaci olsaydi yahut Kaido'nun emin ol yaparlardi bunu. Ama bakiyorsun Mom evlilik sayesinde WB'yi bile devirecek guce ulasacaktim diyor, hedefi var ama harekete gecemiyor. Ben onu nasil Kaido ile Shanks ile bir tutayim? Nasil en denilen Kaido'yu en uste koymayayim?

Iki bucuk yillik seride tek savas girisimi Kaido'dan geldi ve Shanks engelledi( o do savasi goze aldi) Ama neticede savas olmadi. Savas olmazsa veya olursa ve sonuna kadar gitmezse nasil anlayacaksin kimin ustun oldugunu? Bunlar Ace ve Jinbe gibi ikisi de dusene kadar savasiyor mu saniyorsun sen? Hadi kaptanlar denk olsun, tayfalar degil, aha anlattim ustte? 2636464 kisi Ace ve Jinbe gibi berabere kaldi mi saniyorsun sen?

Bu savastilar sozu, kisa sureli savas. Luffy 11 degil bir saat dovusmus olsa Cracker 'i yenememis olurdu. Yahut Akainu ile Aokiji bir gun dovusseler yenisememis olacaklardi. Onemli olan biri yenilene kadar savasmak. Boyle bir savasta o koca ekiplerin berabere kalma ihtimalleri YOK. Zaten boyle olsa birine 'en' deyip kayirmaz mangaka. Bunlar esit dort tayfa degil diyor yani mangaka. Ama su var, en guclu dort tayfa bunlar ve aralarindaki fark Croco ve ekibi ile Dof ekibi arasindaki gibi ucuk degil. Bir yakinlik var yani. Biri digeri icin kolay lokma degil, ama kolay lokma olmamasi esit demek degil. Bekle gor, Kaido cok baska gelecek herkese, ona varmadan WB farkli gelecek zaten Mom'i gorunce. Hani mangaka unvan ile soylemis bunu ama gormeyince anlasilmiyorsa demek...

Yapabiliyorsa yapmıyor ne yahu? Bu adamlar amaçlarına göre hareket eden adamlar. Kaido, toprak delisi mi? Yahut WB? Ölümden korkan adamlar mi bunlar? Kaido, WB'ye dalmaya gitti ama Shanks durdurdu neden? Çünkü amacı WB. Shanks'tan korktugundan degil. Bu herifin adami dahi iki amiralin oldugu yere dalmaktan cekinmiyor.

WB, uc amiral+filo amirali+Garp'in oldugu 'deplasmana' gidiyor. Shanks keza Kaido'yu durdurmaya gitti ama durmayadabilirdi Kaido. Gene Shanks MF'ye geldi ama Sengoku tamam yerine devam da diyebilirdi. Ama dikkat hep bir amac var.

Yani WB'nin Mom'i indirme amaci olsaydi yahut Kaido'nun emin ol yaparlardi bunu. Ama bakiyorsun Mom evlilik sayesinde WB'yi bile devirecek guce ulasacaktim diyor, hedefi var ama harekete gecemiyor. Ben onu nasil Kaido ile Shanks ile bir tutayim? Nasil en denilen Kaido'yu en uste koymayayim?

Iki bucuk yillik seride tek savas girisimi Kaido'dan geldi ve Shanks engelledi( o do savasi goze aldi) Ama neticede savas olmadi. Savas olmazsa veya olursa ve sonuna kadar gitmezse nasil anlayacaksin kimin ustun oldugunu? Bunlar Ace ve Jinbe gibi ikisi de dusene kadar savasiyor mu saniyorsun sen? Hadi kaptanlar denk olsun, tayfalar degil, aha anlattim ustte? 2636464 kisi Ace ve Jinbe gibi berabere kaldi mi saniyorsun sen?

Bu savastilar sozu, kisa sureli savas. Luffy 11 degil bir saat dovusmus olsa Cracker 'i yenememis olurdu. Yahut Akainu ile Aokiji bir gun dovusseler yenisememis olacaklardi. Onemli olan biri yenilene kadar savasmak. Boyle bir savasta o koca ekiplerin berabere kalma ihtimalleri YOK. Zaten boyle olsa birine 'en' deyip kayirmaz mangaka. Bunlar esit dort tayfa degil diyor yani mangaka. Ama su var, en guclu dort tayfa bunlar ve aralarindaki fark Croco ve ekibi ile Dof ekibi arasindaki gibi ucuk degil. Bir yakinlik var yani. Biri digeri icin is kolay lokma degil, ama kolay lokma olmamasi esit demek degil. Bekle gor, Kaido cok baska gelecek herkese, ona varmadan WB farkli gelecek zaten Mom'i gorunce. Hani mangaka unvan ile soylemis bunu ama gormeyince anlasilmiyorsa demek...
Ben ne dedim ufak farklar elbet olacak. Hoş bunlar tayfalarıyla birlikte çarpışıpta berabere zaten kalamazlar. Bana görede Kaido burun farkıyla öndedir. Ama sende k.b kardesım abartmanında ötesine geçtin bence. Tabiki ünvan değerli. Dediğin gibi Kaido herkese bambaşka gelecekte olabilir. Ama bir denge söz konusu bu nettir bence. Kaido kk olmak istemiyormu ? Madem savaş çıkarmak istiyor kolayca yenebileceği BM ı neden harcamıyor ? Kidlerin adasına tek atlamaýi iyi biliyor ama. Sen BM'ı Kidlerle karıştirdın galiba.

Ben ne dedim ufak farklar elbet olacak. Hoş bunlar tayfalarıyla birlikte çarpışıpta berabere zaten kalamazlar. Bana görede Kaido burun farkıyla öndedir. Ama sende k.b kardesım abartmanında ötesine geçtin bence. Tabiki ünvan değerli. Dediğin gibi Kaido herkese bambaşka gelecekte olabilir. Ama bir denge söz konusu bu nettir bence. Kaido kk olmak istemiyormu ? Madem savaş çıkarmak istiyor kolayca yenebileceği BM ı neden harcamıyor ? Kidlerin adasına tek atlamaýi iyi biliyor ama. Sen BM'ı Kidlerle karıştirdın galiba.
Savas baslatacak iste? En son soyledi bunu. Bunda abartma yok ki. Smothie, Cracker falan ayak bagi olur sadece. Adam normal degil. Hani WB, o kadar sert bir vucuda sahip degildi mesela, ezik denizciler bile hasar verebiliyordu. Fark, dayanikliligi anormaldi. Ama Kaido'ya hasar vermek bile zor. Ben kafadan sallamadim, Akainu ornegini verdim. Cracker'in tek hamlede perte ciktigini anlattim. Kaido'nun birak Akainu'yu serinin en saglam fizigine sahip olmasi kimi sasirtir? Cracker'i tekleyecek guce sahip olmasi? Ha, bunlar Mom icin acik yaratabilirler ama orada da anormal dayanikliligi devreye girecektir. Abarti falan degil anlayacagin, Kaido bu ekibi yenebilir. Avantaj-dezavantaj durumlari cok fark yaratiyor, o vucut sertligi ve muhtemel serinin en saglam b.hakilerinden birine sahip olmasi isi cok degistirir. Dusun ki Cracker fiziksel olarak Luffy'nin yaninda hic olmasina ragmen salt meyvesinin fiziksel savas verenlere ters gelmesi sebebiyle 11 saat surdu yenilmesi. Ama Smoothie ve Katakuri'nin Luffy'i onun kadar oyalayabilecegini sanmam mesela.

Edit: Orada Kidlerin oldugunu ne bilsin? Adam intihar etti la :D

Eğer Kaido söylediği gibi bir tek başına yonko + adamlarını ile birlikte alabiliyor olsaydı emin ol Law bu işe engel olurdu. Aksi takdirde bildiğin intihar. Çünkü yukarıda söylenene göre Kadio'nun ekibiyle Marcolar+Luffyler+Minkleri duman etmesi gerekir. Tek başına bile şansı var.

Kaldı ki Hawkins gibi falcı bir kişilik boşa sallamaz. Hali hazırda sürtüşmede olunan Linlin'i indirebilecek olsalardı Shanks'a yürümezlerdi.

Linlin'in sahip olduğu organizasyon kimsede yok. Kaido hepsini dövemez. Birebirde Linlin'i bile zar zor belki indirir, orası bile kesin değil sen hala hepsini döver :(
Kaidou vs Yonkou+ Adamları mı deniyor? Ben yalnış anlamışım bir şeyleri sanırım. Kaidou tek başına Big mom + tayfasını hayatta alamaz.

Savas baslatacak iste? En son soyledi bunu. Bunda abartma yok ki. Smothie, Cracker falan ayak bagi olur sadece. Adam normal degil. Hani WB, o kadar sert bir vucuda sahip degildi mesela, ezik denizciler bile hasar verebiliyordu. Fark, dayanikliligi anormaldi. Ama Kaido'ya hasar vermek bile zor. Ben kafadan sallamadim, Akainu ornegini verdim. Cracker'in tek hamlede perte ciktigini anlattim. Kaido'nun birak Akainu'yu serinin en saglam fizigine sahip olmasi kimi sasirtir? Cracker'i tekleyecek guce sahip olmasi? Ha, bunlar Mom icin acik yaratabilirler ama orada da anormal dayanikliligi devreye girecektir. Abarti falan degil anlayacagin, Kaido bu ekibi yenebilir. Avantaj-dezavantaj durumlari cok fark yaratiyor, o vucut sertligi ve muhtemel serinin en saglam b.hakilerinden birine sahip olmasi isi cok degistirir. Dusun ki Cracker fiziksel olarak Luffy'nin yaninda hic olmasina ragmen salt meyvesinin fiziksel savas verenlere ters gelmesi sebebiyle 11 saat surdu yenilmesi. Ama Smoothie ve Katakuri'nin Luffy'i onun kadar oyalayabilecegini sanmam mesela.

Edit: Orada Kidlerin oldugunu ne bilsin? Adam intihar etti la :D
Neyse ben senin ne dediğini anladım. Farklı şeylerden bahsediyoruz baştan beri :S Ama Kaido younko komutanı tekleyebilecek güçte ise bence 2, 3 tane amiralide karşısına alabilir.

Hawkins gibi bir adamın olduğu ittifak Shanks'ı hedef aldı.
Law gibi bir adamın olduğu ittifak Kaido'yu hedef aldı.

Yeni yetme yonko Teach bir kenara hedef alınmayan tek yonko Linlin. En sağlam, en çekinilen yonko'nun hangisi olduğu belli ;)

Hala Kaido döver hepsini çünkü çok havalı :(
Wut. Gösterildiği kadarıyla ilk LinLin hedef alındı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık