Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

2024 Yerel Seçimleri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bir hukukçu olarak eskiden bu tür şeyleri anlatmaya çalışırdım da saldım. İnsanların gerçekten bu konulardaki bilinci inanılmaz derecede düşük. Bir de hukukun ve anayasanın delinmesini pragmatist sebeplerle aklamaya çalışanlar var. Al işte mesela millet eskiden "Türk çıkarları için derin devlet hukuku deliyor" tadında Kurtlar Vadisi mantığı güdüyordu. Meselenin geldiği yer ise devlet görevlilerinin devlet korumasıyla mafyatik örgütler kurması oldu.

Bu arada Hukuk bir bilim değil disiplindir.
Neden bilim değil disiplindir?Açıklamak ister misin?

Kesinlikle öyle.

Hukukçular bu konudaki söylemlerden kaynaklı sinirleniyorlarsa düzeltsinler şu garabeti biz de ne kadar büyük bir nimet diyerekten övelim kendilerini.
Ortada hukukçular tarafından çözülecek bir sorun yok,halk tarafindan çözülecek sorunlar var.Bugun eğer bir insan seçildiginin ikinci gününde koltuğuna oturamayıp başkası oturuyorsa ve insanlar bunun hakkında kendinlerine göre siyasi ve ideolojik yorumlar yapıp seslerini yükseltmeye cüret edebiliyorlarsa burda hukuki sorunlardan öte toplumsal sorunlar vardır zaten bulunduğumuz durumlarda bunların sonuçları.

Bazen bazı şeylere anlam veremiyorum.Bir insan hakim olmadığı,herhangi bir eğitiminin olmadığı bir konuda neden yorum yapar!!Bu konu hukuki bir konudur.Lutfen bu bilim dalında herhangi bir eğitimi olmayan insanlar yorum yapmasın.Hukuk bilimi sosyal bir bilim olduğu için olsa gerek gelen geçen bu hususta yorum yapabileceğine dair curette bulunuyor. Yaptiklarinda da sadece gülünç duruma düşüyorlar ama farkında değiller.Hukuki açıdan söz konusu durum sadece bir garabettir başka bir şey değil.
dayı merhaba, burası sosyal medya, amacı herkesin her şey hakkında konuşabilmesi. uzmanlık alanınla ilgili danışma almak istesek zaten haber verirdik dsfgfgjhg

Ortada hukukçular tarafından çözülecek bir sorun yok,halk tarafindan çözülecek sorunlar var.Bugun eğer bir insan seçildiginin ikinci gününde koltuğuna oturamayıp başkası oturuyorsa ve insanlar bunun hakkında kendinlerine göre siyasi ve ideolojik yorumlar yapıp seslerini yükseltmeye cüret edebiliyorlarsa burda hukuki sorunlardan öte toplumsal sorunlar vardır zaten bulunduğumuz durumlarda bunların sonuçları.
Ülkede hukuk olsa zaten o koltuğa oturamazdı diyoruz, 2.günde alınması büyük yanlış olmuş.

Ülkede hukuk olsa zaten o koltuğa oturamazdı diyoruz, 2.günde alınması büyük yanlış olmuş.
DEM,HDP vs artık adı ne olacaksa, bu çizgiden çıkmalı, görüyoruz terör sempatizanı insanlar var partide, etnik olarak Kürt değilim, onlar adına konuşamam ama bu tarz insanlar olduğu sürece suyun bu tarafından en hafif tabirle itici duruyorlar, yıllardır AKP'nin maşası oldular, RTE isine geldiği gibi kullandı, istediğinde çözüm süreci gibi garabet bir işte kullandı,istediğinde öcü gibi gösterip oy topladı, DEM'in derdi Kürt halkı değil bu çok belli, yeni bir hareket çıkması lazım oradan, en azından benim gördüğüm böyle.

Şuan yemekteyim ama basitçe özetlersem arada amaç farkı var. Bilimin amacı belli metotlar eşliğinde gerçekleri ortaya çıkarmaktır. Hukukun amacı ise bu değildir, toplumsal düzeni sağlamaktır daha çok. Ernst Hirch'in makalelerinde bu konuya dair daha kapsamlı açıklamalara ulaşabilirsin.
Çok güzel bir sözmüş. Biraz araştırınca Latince'de de buna benzer bir söz buldum : "communis error facit jus ". Anlamı toplumun yanlışının hukuk doğuracağıymış.
zira hukuk bi bilim değildir

arcturus <3

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık