Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

2024 Yerel Seçimleri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Valla CHP tabanı sayılmam pek, çünkü sağ sol işleri bana her zaman saçma geliyor, siyasetçilere de hiç güvenmem, beni sandığa götürüp, oy attıran en büyük motivasyon, AKP'nin kazanmasını istememem. İzmir'de oy kullandım, burada ikinci parti AKP olmasa idi, CHP'ye oy atmam, Ümit Özlale'ye atardım, ama dediğim gibi AKP iktidardan gidene kadar, karşıdaki kimse oyum ona, siyasi vizyonum bu kadar :D
En temizi.

YRP'nin güçlenmesinde pek de korkacak bir şey olduğunu düşünmüyorum ben bu arada. Bu kadar radikal görüşlere sahip bir parti asla kitle partisi olamaz. Olmak isterse AKP gibi tatlısu siyasal islamcısına dönüşmek zorunda. Yani asla %40 bir yrp görmeyiz bu haliyle. Hatta YRP siyasal İslamcı radikal %15 20'lik kesmi toplayıp kemikleştirirse ve bir ideoloji partisine dönüşürse bu iyi bir şey olur. Bu sayede İslamcılar merkez sağın önderliğinden büyük ölçüde düşerler oraya hapsolurlar.

YRP'nin güçlenmesinde pek de korkacak bir şey olduğunu düşünmüyorum ben bu arada. Bu kadar radikal görüşlere sahip bir parti asla kitle partisi olamaz. Olmak isterse AKP gibi tatlısu siyasal islamcısına dönüşmek zorunda. Yani asla %40 bir yrp görmeyiz bu haliyle. Hatta YRP siyasal İslamcı radikal %15 20'lik kesmi toplayıp kemikleştirirse ve bir ideoloji partisine dönüşürse bu iyi bir şey olur. Bu sayede İslamcılar merkez sağın önderliğinden büyük ölçüde düşerler oraya hapsolurlar.
chp + iyi parti , Ak parti ve mhp’den fazla oy almış, ama buna yrp sini’de eklersek geçiyorlar . chp’nin yanına dem’i eklersek kafa kafaya oluyorlar. 2028 secimlerinde eğer iki aday olacaksa sadece çok çekişmeli olacak gibi..

Pusulada çok bir seçenek yok bence. İyi partinin eski havası kalmadı. Zafer herkese hitap edecek bir parti değil. Refah yeni bir parti için iyi sonuç aldı denebilir. Bazı illerde Chp belediyeleri iyiydi tabi o konuda bir şey demiyorum. Altınok ve Kurum'un kaybetmesi şaşırtıcı değil. İzmir, Antalya gibi illerde de Chp kötü yönetmesine rağmen kazandı. Halkın genel olarak iki seçeneği var.
Benim dediğim yerler muhafazakar olmasıyla bilinen yerler. Adıyaman, Kilis, Kütahya, Afyon gibi yerler. Bunlar sadece il, bağnazlıklarıyla bilinen bazı ilçeler bile CHP'ye geçti. Bunu sadece başka seçenek yoktu şeklinde açıklamak mümkün değil. Bu insanlar düne kadar "CHP başa gelirse din elden gider" diyen insanlardı.

chp + iyi parti , Ak parti ve mhp’den fazla oy almış, ama buna yrp sini’de eklersek geçiyorlar . chp’nin yanına dem’i eklersek kafa kafaya oluyorlar. 2028 secimlerinde eğer iki aday olacaksa sadece çok çekişmeli olacak gibi..
böyle bir toplama yapılamaz. dem'e yanlayan milliyetçi oyları kaybeder, chp'ye yanlayan radikal islam oylarını kaybeder. bu grupların keşişim kümesi çok küçük, birleşmeye değmediği gibi, ortak politika yapmaya çalışınca, kendi kitlenden de olursun.

böyle bir toplama yapılamaz. dem'e yanlayan milliyetçi oyları kaybeder, chp'ye yanlayan radikal islam oylarını kaybeder. bu grupların keşişim kümesi çok küçük, birleşmeye değmediği gibi, ortak politika yapmaya çalışınca, kendi kitlenden de olursun.
gecen seçimdeki gibi ittifak olarak düşünmedim ama chp’nin dem’e ak parti’den daha yakın olacağı da büyük bir gerçek değil mi?

Özgür Özel süreci iyi yürüttü. Gereksiz polemiğe girmedi, öne atılmadı. Hatay'da Lütfü Savaş'ı aday göstermesi dışında büyük bir yanlış tercihi yok.

Desteklemediğiniz adam bir şeyler kazanınca kötülemeye gerek yok.

Ayrıca seçim sonrası konuşması da gayet kaliteliydi.
Bu gazla gidip 2028'de kendisi aday olursa CHP genel merkezine molotof atarım valla. /s

Valla CHP tabanı sayılmam pek, çünkü sağ sol işleri bana her zaman saçma geliyor, siyasetçilere de hiç güvenmem, beni sandığa götürüp, oy attıran en büyük motivasyon, AKP'nin kazanmasını istememem. İzmir'de oy kullandım, burada ikinci parti AKP olmasa idi, CHP'ye oy atmam, Ümit Özlale'ye atardım, ama dediğim gibi AKP iktidardan gidene kadar, karşıdaki kimse oyum ona, siyasi vizyonum bu kadar :D
Ben sağcı ve milliyetçi biriyim buna rağmen KK'ye bile oy verdim Rte'den kurtulmak için ama daha kısmet olmadı bakalım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık